Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Transkript sorunu/Bilen beri gelsin

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
heqel

Transkript sorunu/Bilen beri gelsin

Mesaj gönderen heqel » Sal Eki 16, 2018 12:13 am

Selam arkadaşlar, A1 ve A2 Goethe sertifikam var.
Bremen üniversitesinden de şartlı kabulüm var.

2016’da liseyi 69 ortalama ile bitirip, o yıl düşük bir lys puanı ile devlet ünisinde bilgisayar mühendisliğine yerleştim.

Sorun şu ki, temel bilimler hocaları ve üniversitenin kalitesizliğinden ötürü sadece programlama derslerine girdim ve o sınavları geçtim. Diğerleri ya FF ya da H(devamsızlıktan kaldı)

Lisans için vize başvurusunda bulunacağım. Transkriptimin çöplük gibi olması vize almamı ne denli etkiler? Etkiliyorsa, nasıl aşabilirim? B1 alsam dahi şansım yok mu?

Şimdiden teşekkürler.

Hepinize kolaylıklar.. olumlu haberler almanız dileğiyle!

burningred

Re: Transkript sorunu/Bilen beri gelsin

Mesaj gönderen burningred » Sal Eki 16, 2018 12:50 am

heqel yazdı: Sal Eki 16, 2018 12:13 am Selam arkadaşlar, A1 ve A2 Goethe sertifikam var.
Bremen üniversitesinden de şartlı kabulüm var.

2016’da liseyi 69 ortalama ile bitirip, o yıl düşük bir lys puanı ile devlet ünisinde bilgisayar mühendisliğine yerleştim.

Sorun şu ki, temel bilimler hocaları ve üniversitenin kalitesizliğinden ötürü sadece programlama derslerine girdim ve o sınavları geçtim. Diğerleri ya FF ya da H(devamsızlıktan kaldı)

Lisans için vize başvurusunda bulunacağım. Transkriptimin çöplük gibi olması vize almamı ne denli etkiler? Etkiliyorsa, nasıl aşabilirim? B1 alsam dahi şansım yok mu?

Şimdiden teşekkürler.

Hepinize kolaylıklar.. olumlu haberler almanız dileğiyle!
Ben de sadece bir sene okudum türkiyede. Lise not ortalamam 90’dı. Birinci dönem fena değildi sadece bir dersten kaldım yine de not ort düşüktü fakat ikinci dönemim seninki gibiydi. Bölümüm de seninle aynı. Dil belgem de yoktu ama vize aldım. Şartlı kabulüm vardı Wuppertaldan. Sadece örnek olsun diye yazdım vize şansınla ilgili bir şey diyemem. Başarılar şimdiden.

heqel

Mesaj gönderen heqel » Sal Eki 16, 2018 1:14 am

Cevabın için teşekkür ederim
Peki transkriptinin neden böyle olduğunu sordular mı?
Herhangi bir açıklama yaptın mı veya motivasyon mektubunda bununla ilgili bir açıklama yaptın mı?
Kısacası, konusu hiç geçti mi?

burningred

Mesaj gönderen burningred » Sal Eki 16, 2018 7:53 am

heqel yazdı: Sal Eki 16, 2018 1:14 am Cevabın için teşekkür ederim
Peki transkriptinin neden böyle olduğunu sordular mı?
Herhangi bir açıklama yaptın mı veya motivasyon mektubunda bununla ilgili bir açıklama yaptın mı?
Kısacası, konusu hiç geçti mi?
Ben transkriptimi ve öğrenci belgemi götürmemiştim vize görüşmesine. Vize görevlisi türkiyedeki üniversitemde hala öğrenci olduğum için öğrenci belgesi ve transkripti istedi ben de sonra postayla gönderdim ve içine lise transkriptimi de koydum üniye ek olarak. O yüzden vize görüşmesinde konusu geçmedi. Motivasyon mektubunda da bahsetmedim hatırladığım kadarıyla.