Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyada Üniversite

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
denizz00

Almanyada Üniversite

Mesaj gönderen denizz00 » Pzt Eki 15, 2018 10:55 am

Merhaba ben Almanya’ya geçen sene iltica ettim ve burada üniversite okumak istiyorum ama ben buraya gelmeden önce sadece ygs sınavına girmiştim ve tercih yapmadan gelmiştim şuan elimde sadece anadolu lisesi diplomam var ama üniversitelere başvuru yapmak için lys puanımı istiyorlar benim şu durumda türkiye’ye tekrar dönüp sınava girmek gibi bi şansım yok burada diplomam ve geçen seneki ygs puanımla üniveriste okumak için nasıl bir yol izleyebilirim?

Alter18

Re: Almanyada Üniversite

Mesaj gönderen Alter18 » Pzt Eki 15, 2018 11:45 am

denizz00 yazdı: Pzt Eki 15, 2018 10:55 am Merhaba ben Almanya’ya geçen sene iltica ettim ve burada üniversite okumak istiyorum ama ben buraya gelmeden önce sadece ygs sınavına girmiştim ve tercih yapmadan gelmiştim şuan elimde sadece anadolu lisesi diplomam var ama üniversitelere başvuru yapmak için lys puanımı istiyorlar benim şu durumda türkiye’ye tekrar dönüp sınava girmek gibi bi şansım yok burada diplomam ve geçen seneki ygs puanımla üniveriste okumak için nasıl bir yol izleyebilirim?
Almanyada üniversite okumak icin türkiyede herhangi bir bölüme yerlesmis olman gerekiyor... Senden istedikleri aslinda yerlestirme sonuc belgen..

denizz00

Mesaj gönderen denizz00 » Pzt Eki 15, 2018 11:48 am

Geçen seneki ygs puanımla bunu yapabilirmiyim peki?

657756

Mesaj gönderen 657756 » Pzt Eki 15, 2018 12:16 pm

Çok merak ettim hangi sebeble Almanya'ya iltica edebildiniz ? Hangi yolları izlediniz sebeblerinizi nasıl kabul ettiler..

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Eki 15, 2018 1:31 pm

Belki bir ihtimal Studienkolleg yapma sartiyla kabul edebilirler.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com