Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Lise diploması !!!

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
Atalay_40

Lise diploması !!!

Mesaj gönderen Atalay_40 » Pzr Eki 14, 2018 11:46 pm

Merhaba iyi aksamlar araniza yeni katıldım.
Üniversite başvurusu için neler gerektiğine forum sayesinde az çok bilgi edinebildim.
Lâkin benim sorunum lise diplomamın kayıp olması ve aslını edinemeyecegım .
Anladigim kadarıyla orjinali istenip noter tasdik vs.. işlemler gerekiyor.

Bu hususta nasıl bir yol izlemem gerekiyor ?

Wolf123

Re: Lise diploması !!!

Mesaj gönderen Wolf123 » Pzt Eki 15, 2018 1:18 am

Mezun olduğun lise ile irtibata geçmen gerekiyor. Diplomanın orijinal olması gerekmiyor. Mezun olduğun lise fotokobisine aslı gibidir damgası basıp kaseleyip imzalasa yeter. Eğer fotokobisi de yoksa yinede mezun olduğun lisede bunun kayıdı vardır. Sana ıslak imzalı, mühürlü bir belge düzenlerler onu kullanırsın.

emncftci06

Mesaj gönderen emncftci06 » Pzt Eki 15, 2018 8:24 am

Aranızda apostilletmeden kabul alan bir ben miyim😀.Belgeleri yeminli tercumana cevirttirip,basvuru yapacagin universite kadar cogalttirip konsoloslukta tasdik ettirip de universite basvurusunda kullanabilirsin.

Atalay_40

Mesaj gönderen Atalay_40 » Pzt Eki 15, 2018 2:29 pm

Anladimm teşekkür ederim ilginiz için..

Atalay_40

Mesaj gönderen Atalay_40 » Pzt Eki 15, 2018 3:30 pm

Son olarak üniversite kazandı belgesi e devletten alınıyor diye biliyorum ama noter böyle bir belgeyi onaylamaz diye ösym den mi talep etmeliyim .?

emncftci06

Mesaj gönderen emncftci06 » Pzt Eki 15, 2018 7:41 pm

E devletten degil osymnin merkezinden aliyorsun islak imzayla veriyorlar.10 tl oduyorsun bir de.

aycayildirim

Mesaj gönderen aycayildirim » Sal Kas 06, 2018 8:26 pm

Atalay_40 yazdı: Pzr Eki 14, 2018 11:46 pm Merhaba iyi aksamlar araniza yeni katıldım.
Üniversite başvurusu için neler gerektiğine forum sayesinde az çok bilgi edinebildim.
Lâkin benim sorunum lise diplomamın kayıp olması ve aslını edinemeyecegım .
Anladigim kadarıyla orjinali istenip noter tasdik vs.. işlemler gerekiyor.

Bu hususta nasıl bir yol izlemem gerekiyor ?
Merhabalar, maalesef ben de aynı durumdayım... Lise diplomamı bulamıyorum. Size önerilen işlemleri yapacağım ben de. Acaba bunu yaparken bir sıkıntı yaşadınız mı? Ya da başvurunuzu tamamlayabildiniz mi?
Wolf123 yazdı: Pzt Eki 15, 2018 1:18 am Mezun olduğun lise ile irtibata geçmen gerekiyor. Diplomanın orijinal olması gerekmiyor. Mezun olduğun lise fotokobisine aslı gibidir damgası basıp kaseleyip imzalasa yeter. Eğer fotokobisi de yoksa yinede mezun olduğun lisede bunun kayıdı vardır. Sana ıslak imzalı, mühürlü bir belge düzenlerler onu kullanırsın.
Bu işlemleri yaparsak başvurumuzda bir sorun çıkmaz değil mi? Diplomamın kayıp oluşunu kabullenemedim, içimdeki kuşkular arttı bu sebeple...

Yenikayit

Mesaj gönderen Yenikayit » Pzt Eki 09, 2023 3:55 pm

Arkadaşlar 36f vize başvurusu için de lise diploması istiyor ben de sizin gibi diplomayı kaybettim. Siz dediğiniz yöntemlerle vize alabildiniz mi? E devletten lise mezuniyet belgesi iş görür mü?

prost1

Mesaj gönderen prost1 » Pzt Eki 09, 2023 6:00 pm

emncftci06 yazdı: Pzt Eki 15, 2018 8:24 am Aranızda apostilletmeden kabul alan bir ben miyim😀.Belgeleri yeminli tercumana cevirttirip,basvuru yapacagin universite kadar cogalttirip konsoloslukta tasdik ettirip de universite basvurusunda kullanabilirsin.
Hocam online olarak başvurmuyor muyuz neden üni sayısı kadar çoğaltıyoruz? Sizin başvurduklarınız kargo ile fiziksel olarak mı görmek istiyordu?