Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

<Yurt hakkında>Studentenwerk Ostniedersachsen

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
uzay

<Yurt hakkında>Studentenwerk Ostniedersachsen

Mesaj gönderen uzay » Prş Eki 04, 2018 5:13 pm

Bu site Studentenwerk Ostniedersachsen olarak geçiyor https://tl1host.eu/SWBS/

Bu site üzerinden yurda başvuru yapan var mı arkadaşlar prosedür nasıl işliyor tam bilmiyorum. Bilgileri istiyor ama bilgileri girip gönderdiğimizde ne gibi bi süreç işliyor. Bu site üzerinden ücretleri göremedim odaların. Ücret konusunda sadece benden istenilen kira bedeli diye bir boşluk var onu doldurmamı istiyor. Herhangi bir bilgisi veya daha önceden dolduran arkadaşlar var mıdır bu site üzerinden yurt başvurusunu?

Queengs

Re: <Yurt hakkında>Studentenwerk Ostniedersachsen

Mesaj gönderen Queengs » Prş Eki 04, 2018 9:58 pm

Merhaba,
Ben bu site ile Hildisheim da üniversite yurdunda 242 euroya oda kiraladım. Süreç şöyle işliyo. Siz şimdi kabaca başvuru formunu dolduruyorsunuz. Onlar daha sonra size boş oda oldukça teklif yolluyorlar. Siz demteklifi uygun bulursanız hemen kağıt imzalayıp mail ile göndermeniz gerekiyor. Acele etmelisiniz çünkü ilk seferde birçok kişiye teklifi yapıp ilk yollayana odayı veriyorlar. Daha sonra da size kontrat yolluyorlar. O kontratı imzalayıp ayıca otomotik ödeme talimatı verilecek banka hesabını yazıp posta ile almanya ya yolluyorsunuz. Daha sonra da depozito ve temizlik parası yolluyorsunuz. Daha sonra ki aşamaları bilmiorjm çünkü şuan vize bekliyorum. Depozito ve temizlik ücretini ödedim.

uzay

Mesaj gönderen uzay » Cum Eki 05, 2018 1:44 pm

Queengs yazdı: Prş Eki 04, 2018 9:58 pm Merhaba,
Ben bu site ile Hildisheim da üniversite yurdunda 242 euroya oda kiraladım. Süreç şöyle işliyo. Siz şimdi kabaca başvuru formunu dolduruyorsunuz. Onlar daha sonra size boş oda oldukça teklif yolluyorlar. Siz demteklifi uygun bulursanız hemen kağıt imzalayıp mail ile göndermeniz gerekiyor. Acele etmelisiniz çünkü ilk seferde birçok kişiye teklifi yapıp ilk yollayana odayı veriyorlar. Daha sonra da size kontrat yolluyorlar. O kontratı imzalayıp ayıca otomotik ödeme talimatı verilecek banka hesabını yazıp posta ile almanya ya yolluyorsunuz. Daha sonra da depozito ve temizlik parası yolluyorsunuz. Daha sonra ki aşamaları bilmiorjm çünkü şuan vize bekliyorum. Depozito ve temizlik ücretini ödedim.
Kağıt imzalamadan bahsettiğiniz ve kontrat dediğiniz kağıtları mail ile yolluyorlar değil mi? Ayrıca sormak istediğim otomatik ödeme talimatı dediğiniz süreç nedir? Kontratı imzalayıp parayı hesaba yatırma tarzında bir işlem değil yanlış anlamadıysam? Bir de depozito ve temizlik ücretine ayrıyetten ne kadar ödediniz? Vize görüşmesinde yurtta kalacağınıza dair bir belge göstermeniz gerekti mi eğer gerektiyse nasıl bir kağıt talep etmem gerekir yurttan?

Queengs

Mesaj gönderen Queengs » Cum Eki 05, 2018 2:22 pm

Şimdi söyle oldu. Ben sizin yolladığınız sitede bilgilerimi girdim. Zaten Hildesheim’da 3 yurt var. Sonra istediğim yurtları işaretledim. Bana başvurumun onaylandığını ve boş oda oldukça bana teklif yapılacağını bildiren bi mail geldi. Açıkçası başvuran çoktur diyerek umutsuzdum. Ama 1 hafta bile sürmeden bi teklif geldi. 3 kişilik bir flatta 1 oda 252 euro. Teklifi kabul ediyorsanız hemen bize bildirin yazmış.Mail almanca olduğu için tam olarak anlayamamışım hemenden kasıtları mail gekir gelmezmiş çünkü birçok kişiye mail atıyorlarmış. Bu yüzden mailin geldiğinin akşamına yolladığım evet teklifini geç kaldığım için kabul etmediler. Bi kaç gün sonra 4 kişilik flatta 1 oda teklifi yapıldı. 242 euro. Ben de hemen mail atarak kabul ettim. Onlar da bana odanın özelliklerini yazan bi kağıt attılar mail işe. İmzalayıp onlara taratarak göndermemi istediler. Bu ilk imzalayıp yolladığım kontrat değildi. Sadece odayı istediğimi ve ücreti ödemeyi kabul ettiğin bi kağıttı. Bi kaç gün sonra da kontratı yolladılar. Kontratın yanında yurdun aylık ücretinin çekileceği üzerinde alman banka hesabınızı bildireceğiniz kağıtta göndermişlerdi. Benim o sıra alman banka hesabım yoktu. 1 ay kadar sonra bloke hesap açınca o bloke hesabın IBAN ini yazdım kontratı imzaladım bu sefer postayla Claısthaldaki bürolarına yolladım. Onlar da bana 350 euro depozito ve 50 euro temizlil ücreti ödentikten ve otomatik ödeme talimatı aldıktan sonra bana kontratı kendilerinin de imzalayıp bana som halini göndereceklerini söylediler. Yani benim yolladığım kontratta sadece benim imzam vardı. Depozitoyu ne zaman ödeyebilirim dedim gelmeden önce ödemeniz yeterli dediler ama ben geç kaldığım için ve kiram 1 ekimde başladığı için başkasına vermesinler diye değozitoyu ödedim. Vize başvurumda da bana yollamış oldukları kontratı (sadece benim imzam olan) gerek yok dediler. Ama ben rica edince vizem memuru kontratımı aldı. Normalde böyle bir şey zorunlu değil çünkü.

Queengs

Mesaj gönderen Queengs » Cum Eki 05, 2018 2:25 pm

Açık yazmamışım galiba onlar ilk odayı kabul ettiğim anlaşmayı ve kontratı mail ile yolladılar. Ben. İlk anlaşmayı imzalayıp taratıp yolladım kontratı ve yanındaki bank hesap bilgilerimi ise posta ile yolladım.

uzay

Mesaj gönderen uzay » Cum Eki 05, 2018 3:39 pm

Queengs yazdı: Cum Eki 05, 2018 2:25 pm Açık yazmamışım galiba onlar ilk odayı kabul ettiğim anlaşmayı ve kontratı mail ile yolladılar. Ben. İlk anlaşmayı imzalayıp taratıp yolladım kontratı ve yanındaki bank hesap bilgilerimi ise posta ile yolladım.
Çok iyi oldu bu bilgiler ellerinize sağlık teşekkür ediyorum :)

Queengs

Mesaj gönderen Queengs » Cum Eki 05, 2018 6:31 pm

Rica ederim. Yine bilgiye ihtiyacınız olırsa istediğiniz zaman sorabilirsiniz. Mesajımı alıntılarsanız size yardımcı olmaya çalışırım. Başarılar dilerim size🙏