Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Frankfurt/Darmstadt/Wiesbaden konaklama

Hessen eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
eclipse

Frankfurt/Darmstadt/Wiesbaden konaklama

Mesaj gönderen eclipse » Sal Eki 02, 2018 2:10 pm

Arkadaşlar merhaba,
Goethe üniversitesinde master'a başlayacağım haftaya. Hala kalacak yer bulamadım. Kısa ya da uzun vadeli her teklife açığım. Lütfen yardımcı olun, çok zor durumdayım. Az önce Studentenwerk'le görüştüm yurt çıkmasını bekleme kısa vadede dediler...

kiss25

Re: Frankfurt/Darmstadt/Wiesbaden konaklama

Mesaj gönderen kiss25 » Çrş Eki 03, 2018 2:11 am

Dünyanin en zor seylerinden birisi Darmstadtta veya Frankfurtta okul baslangic zaman ev bulmak özellikle kisitli bütceyle. Bunu birebir aci bir sekilde tecrübe ettim. Dostum gidip Studentenwerke aglayacaksin. Yoksa 1 sene beklersin sana yurt ciksin diye. Evim yok para yok sokakta kalcam hic bir yerim yok nolursunuz ev verin bana varsa diye, her gün okula studentenwerke git sabah bugün bosalan bir yer yok mu cok zor durumdayim diye tabiri caizse aglan gerekiyorsa agla alamazsin yoksa. Genelde onlarin bu tarz zorda kalan insanlar icin yerleri oluyor. Onun yaninda airbnbden yer bakmaya basla uygun fiyatli gecici süreligine frankfurt darmstadt ve bu cevrelerde uygun fiyatli hostel ara. Yakin uzak fazla bakma gecici süreligine bir sey olmaz zaten semesterticketin var Hessen a degil mi ? Bol bol dua etmekten baska caren yok bunlarin haricinde

Ekleme : Frankfurtta camilere git, türk lokantilarina, dönercilere gir tek tek sor cok zor durumda kaldigini anlat. Ben yolda yürüyen, kafede oturan Türkce konusanlari cevirip böyle böyle zor durumda kaldim bildiginiz yer var mi diye sordugumu biliyorum.
Arkadaslar ben erkegim =)