Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

LMU da ongorunuz

Bayern eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
nobody1453

LMU da ongorunuz

Mesaj gönderen nobody1453 » Cmt Şub 06, 2010 1:24 am

Merhaba arkadaslar. Siteyi bu aksam fark ettim ve son 3 saat 40 dakikadir yazismalari okuyorum ve sugper bir site. Neyse gerekliz laf kalabaligi yapmadan bende son 3-4 aydir almanyada master yapmak icin ugrasiyorum ve bu sure zarfinda olumsuzluklar nedeniyle 3 kere vazgectim. Suan bir problem kalmadi Dil kursu icin basvuru yaptim ama forumdakileri okuyunca sanki sacma seylerle ugrasmisim gibi geliyor. Kisaca ben munihde LMU da Psychology of Excellence in Business and Education bolumunde master yapmak istiyorum. cat pat ingilizce ve 0 almanca. Turkiyede egitim fakultesi mezunuyum ve dip notun 2,5. Ilk planim almanyada ingilizce dil kursuna basvurmak ve sonra LMU ya basvurmakti ama formda yazanlari okuyunca kafam karaisti. Dil kursundan oncede basvuru yapsam acaba LMU nun kabul etme sansini % kac olarak on goruyorsunuz? Yada ben 3 aydir arastiyorum ama egitim ve yonetim uzerine ilgili bir alan bulamiyorum. Munih benim icin en mantikli (aile fertlerim oldugu icin) sehir. Cogu arkadas bu tur sorulara oturup cevap yazmaktan eminim bikmislardir artik ama kisada olsa bir kac arkadas bildiklerini ve fikirlerini paylasirsa cok sevineegim. Simdiden tesekkur ederim. :)

deryasiegen

LMU da ongorunuz

Mesaj gönderen deryasiegen » Cmt Şub 06, 2010 2:50 pm

bolumu ingilizce okumak istiyorsan bence turkiyede bir ingilizce kursuna gitmelisin.almanyada bu sana pahaliya patlar.semsterticketin falan olmayacak vs,turkiyede siki calis,toeffeli ver.boylece ingilizce sorunun kalkmis oluyor,daha sonra unilere basvuru yapabilirsin.ingilizce ve almanca bilmeden kabul alman zor gibi bence,

nobody1453

LMU da ongorunuz

Mesaj gönderen nobody1453 » Cmt Şub 06, 2010 4:39 pm

Tesekkur ederim. Acik konusmak gerekirse Nisan da askerlik icin celb donemim var ve elimde herhanbir belge olmazsa tecil hakkimda kalmadigi icin askere alacaklar. Bende master yapmak istiyorum. Bakanligin yazisini okudum ama tam oalrak bazi kisimlar anlasilmiyor. Forumda da bulamiyorum benzer bir durum. Ben simdi bir uniye basvurmadan, niyetimi konsoloslugua soyleyip (dil egitimi alip uniye basvuru yapacagim deyip) bir dil kursu kayit belgesiyle gitsem konsolusluk benim ogrenciligimi taniyip askerligimi tecil etme ihtimali varmidir?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

LMU da ongorunuz

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Şub 06, 2010 5:58 pm

tecil suresine kadar vizeyi alip almanya ya gelmis olman gerekiyor. yoksa adiyos amigo.

nobody1453

LMU da ongorunuz

Mesaj gönderen nobody1453 » Cmt Şub 06, 2010 6:07 pm

Benim derdimde o zaten. Sadece universite basvurusylami mi gelmem gerekiyor. Dil egitimi (ingilizce) yapmak icin geline miyormu?
Yuksek ogrenimin mevzuatina bakiyorum, bakanlikca ogrenci sayilabilmenin kosullari var ama dil egitimi konusunda tam olarak yetkin bir bilgi verilmemis. Bu sekilde bir olay yasayan yada bilgi sahibi olan bir arkadastan bilgiye ihtiyacim var.

(Bu arada sayin Physiker, forum kurallarini gec fark ettim sanirim. Kusura bakmayin.)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

LMU da ongorunuz

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Şub 06, 2010 6:32 pm

onemli degil olur boyle seyler :)

teofl belgeni alirsan bi an once ing bolumlere basvur.

ama dil kursu vizesi ile de gelebilirsin. bir dil kursuna kayit yaptir daha sonra dil kursu vizesi alirsan yine askerlikten kurtulursun.. almanya da dil kursu yaparken askerligini tecil ettiremezsin fakat dil sartini saglayip universiteye basladiktan sonra konsoloslukta ogrenci dosyasi actirip askerligini tecil ettirmeye baslayabilirsin. tabi dil ogrenme surecinde turkiye ye giremeyeceksin.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

LMU da ongorunuz

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Şub 06, 2010 6:34 pm

[quote]nobody1453 tarafindan yazilan metin:
Benim derdimde o zaten. Sadece universite basvurusylami mi gelmem gerekiyor. Dil egitimi (ingilizce) yapmak icin geline miyormu?
Yuksek ogrenimin mevzuatina bakiyorum, bakanlikca ogrenci sayilabilmenin kosullari var ama dil egitimi konusunda tam olarak yetkin bir bilgi verilmemis. Bu sekilde bir olay yasayan yada bilgi sahibi olan bir arkadastan bilgiye ihtiyacim var.

(Bu arada sayin Physiker, forum kurallarini gec fark ettim sanirim. Kusura bakmayin.)[/quote]

Sadece dil kursu ile Tecil ettiremiyorum.Ben bir kac ay once konsolosluktan ogrenci belgesi cikarttim ve ozellikle Universite\'den kabul belgemi istediler arti tabi dil kursu..
Not olarakta dustuler ; suan Almanca kursunda diye.
Oncelikle universiteden kabul almaya calis ancak yetersiz Ingilizce ve Almanca ile LMU kabul eder mi bilemiyorum.
Eger tecil hakkini bir sekilde TR\'de akyapabiliyorsan ingilizce kursu icin kesinlikle TR\'de kal..Aksi taktirde Almanya\'da ozel Ingilizce kurslari biraz pahali..

nobody1453

LMU da ongorunuz

Mesaj gönderen nobody1453 » Cmt Şub 06, 2010 7:10 pm

Size birsey danisayim o zaman. Turkiyede uzaktan egitim veren bir unide yuksek baslatsam ve askerlgi tecil ettiresem sonra almayaya gitmek icin turkiyede dil egitimide yapmaya baslarim. Peki almanyada master gelemk icin bir sorun teskil edermi? Yuksegi bitirmeden Almanya iin basvuruda bulunacagim

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

LMU da ongorunuz

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Şub 07, 2010 12:49 am

Hayir sorun teskil etmez.Yapman gereken Almanya\'dan kabul aldiktan sonra TR\'de ki okul ile ilisigini kesmen.