Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Universitenin Sakasi Yok !!!!

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Şub 05, 2010 11:11 pm

Bugun gercekten cok uzucu bir haber aldim bir arkadasimdan. Kendisi Alman bir bayan, oldukca caliskan ve idealist biriydi. Desingwissenschaft bolumunde okuyordu ve bolumun en iyilerinden birisiydi. 4. semester de DAAD bursu alarak hatta 1 semester abd de egitim gordu. Bachelor tezini 1,3 ile verdi. Ortalamasi da 1,5 di. Fakat tezi vermesine ragmen bolumun belki de en kolay derslerinden birini verememis. 1. deneme de hafife almis kalmis, 2. deneme de heyecanlanmis kalmis. 3. deneme de basaramayinca , tezini vermesine ragmen okuldan atildi.

Artik almanya da o bolumu okuyamayacak. Baska bir bolume basvuracak sanirim. Ama burdan su sonucu cikarabilirizki, Almanya da universite kesinlikle hafife alinmamali. Profesorler Turkiyedekine gore daha anlayisli fakat sizin o ders konusunda gerekli bilgiye sahip olmadiginizi gorunce durumunuz ne olursa olsun hic bir sansiniz yok, gozunuzun yasina bile bakmiyorlar. Simdi bu olay bir turkun basina gelse eminim, hoca kafayi bana takmisti zaten, ben 1,5 ortalamayla giden biriyim, irkci davrandi gibi bi yorum olurdu kesin, fakat kiz durumu kabullenmisti..:)

Almanya da okuyan veya egitimi dusunen herkese tavsiyem hic bir zaman disiplini elden birakmayin. Almanca kursunun ilk gununden universite diplomanizi alacaginiz son gune kadar ayni ciddiyetle yola devam edin. Yoksa onca emeginiz ve cabaniz herseyiniz bi kalemde silinir. Buna elbette ben de dahilim tek dersi kalmis ve tez asamasinda olan birisi olarak..

Thehelys

Mesaj gönderen Thehelys » Cum Şub 05, 2010 11:26 pm

uzucuymus o zaman ben bitiremem zaten atilirim :):)

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Cmt Şub 06, 2010 1:09 pm

Universite biraz da plan isidir. 1.0 notun olur ama iyi planlama yapmadigin icin basaramazsin. Yalniz bu kadar da olmaz. Burada eger bitirmek uzere isen, boyle bir durumda sana 4. sans veriyorlar, hatta sotlu olarak taniyorlar bu sansi ki senin bahsettigin kiz bitirmis bile. Nereden cikiyor boyle sacmaliklar anlamiyorum. Kiz niye kabullenmis ki? Sanki omurunden omur gitmemis gibi. Insan biraz pesine duser isin.

Neyse Allah tan benim freiversuch =)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Şub 06, 2010 1:24 pm

zaten 3 u de sozlu sinavdi =). burdaki bachelor sisteminde once yazili sinavi gectikten sonra modulprufung icin zulassung aliyorsun. Kiz zaten 3 kere gecememis. Modulklasurlar Bachelor sisteminde genelde 4. semesterdan itibaren basliyor =)

Kizin kabullendigi konu su, yani bana haksizlik yapildi, hoca kafayi bana takmisti gibi bir soylemi yok, salaklik yaptim kendime cok guvendim sonra gereksiz heyecanlandim turunde bir sezlenisi vardi. Ayrica su anda psikolojik tedavi goruyor =)

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Cmt Şub 06, 2010 4:00 pm

madem tedavi goruyor niye gulme smiley si atiyorsun oraya haci :help

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Şub 06, 2010 5:57 pm

tirsiyom la ondan:). aynisi benimde basima gelir diye..

3-4 ay once de due de elektrotechnik okuyan bir arkadasimin basina ayni olay geldi. son 3 dersi kalmisti bitirmeye 3.denemede de basarisiz oldu simdi turkiye de askerlik yapiyor

Serhan

Mesaj gönderen Serhan » Cmt Şub 06, 2010 6:33 pm

sikma canini gurkan abim sen ya...
bozma moralini aklina getirme boyle dusunceleri...
:D:D Her sey iyi sonuclanir..

sefer57

Mesaj gönderen sefer57 » Pzr Şub 07, 2010 3:30 pm

ben Fachhochschule ile normal un arasinda kararsizdim biraz fakat bu okuldan atilmalari gorunce beni kimse Fachhochschule okumaktan engelleyemez.:o

Jamir

Mesaj gönderen Jamir » Sal Şub 09, 2010 10:18 am

Arkadasa gercekten Allah sabir versin ... bide ayni bolumun okunamamasi ne kadar trajik ... Fachhochschulede atilma yokmuda sefer57 arkadasim?

sefer57

Mesaj gönderen sefer57 » Çrş Şub 10, 2010 3:14 pm

ben Fachhochschule ile normal un arasinda kararsizdim biraz fakat bu okuldan atilmalari gorunce beni kimse Fachhochschule okumaktan engelleyemez.

Ben Turkiye de 2 yillik bitirdim ve 8 yila yakindir kendi meslegimi uygulamali olarak yaptigimdan Fachhochschule dedim.:2p