Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Benzer Bölüm Şart mı?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Matriarche

Benzer Bölüm Şart mı?

Mesaj gönderen Matriarche » Pzr Eyl 23, 2018 3:00 pm

Ben türkiyede 2016da farklı bir bölüme kayıt yaptırdım ama Almanya üniversite araştırması yaparken hayalimdeki mesleği edinebileceğimi öğrendim. Mimarlık okumak için mimarlık şehir bölge planlama iç mimarlık gibi bir bölüm kazanmış olmak şart mı? Ben girdiğim sitede türkiyede birkaç üniversitede mimarlık okuyabilecek bir puan almıştım. Ama kayıtım mimarlık üzerine değil...
Yardımcı olabilir misiniz?
Lisans için başvuracağım

Wolf123

Re: Benzer Bölüm Şart mı?

Mesaj gönderen Wolf123 » Pzr Eyl 23, 2018 6:42 pm

Isim olarak benzemesi degilde ders icerigi olarak benzemesi gerekiyor aslinda. Ya da başka bir deyişle aynı fakültede olması gerekiyor. Senin turkiyede kazandığın bölümün dersleri ile mimarlık dersleri ne kadar benziyor, kaç tane ortak dersiniz var? Onun dışında senin başvurmak istediğin okuldaki mimarlık bölümü ile senin turkiyedeki kazandığın bölüm aynı fakültede mı? Bunlara bak eğer çok alakasız bölümler değilse bence bir şansını denemeni oneririm.

Matriarche

Mesaj gönderen Matriarche » Pzt Eyl 24, 2018 12:24 am

Anladım... Yani açıkçası o sene aldığım puanla bu sene aldığım puan arasında dağlar var bu sene ne olur ne olmaz diye iç mimarlık yazmıştım benzer olsun diye ama NC lise diploması değil ÖSYM puanıymış. Haliyle ben de acaba 2016daki olur mu diye düşündüm. Hiçbir benzer içerik yok aynı fakültede dâhi değiller. Sadece felsefeden makine duyunca biraz umutlanmıştım.

Matriarche

Mesaj gönderen Matriarche » Sal Eyl 25, 2018 10:37 pm

Başka bilgisi olan var mı
Daha net

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Eyl 26, 2018 11:56 am

Daha net bilgi verebilmek icin daha net bilgi almak gerekiyor. 2016 da hangi bölümü kazanmistin?
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Matriarche

Mesaj gönderen Matriarche » Çrş Eyl 26, 2018 7:54 pm

Fizik kazanmıştım. 2018te mimarlık kazandım ama Fizik kazandığım seneki puanım daha yüksek o sebepten sormuştum :(

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Eyl 28, 2018 10:26 am

Üniversitelerde hayir ama Fachhochschule ler kabul edebilir.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com