Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

ing dili ve edebiyatı okumak almanyada

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
ozg97

ing dili ve edebiyatı okumak almanyada

Mesaj gönderen ozg97 » Çrş Eyl 12, 2018 6:57 pm

Merhaba,
Ben şu an istanbulda bir üniversitede ikinci sınıf İngiliz Dili ve Edebiyatı öğrencisiyim. Okulda üçüncü yılım çünkü hazırlıkta okudum fakat okuluma daha fazla burda devam etmek istemediğim için Almanya'da bir üniversiteye gitmek istiyorum. Öncelikle Almanya'da bir okula gitmek için burda 4 yıllık istediğim bir bölümü kazanmam gerektiğini biliyorum, kazandım da fakat aldığım puanın geçerlilik süresinin iki yıl olduğunu biliyorum bu doğru mu? Eğer doğruysa tekrar bir sınava mı girmeliyim çünkü zaten bir okula gidiyorum oraya yatay geçiş yapma şansım var mı? Bu sene ikinci sınıf olduğum için ordaki derslerle şu an okuduğum okuldaki ders denk sayılma gibi bir şansım var mıdır?
Ayrıca şu an Almanca bilgim A1 seviyesinde olduğu için orda okula devam edersem Almanca hazırlık okumam gerektiğinide biliyorum fakat bazı okulların Almancayı başlangıç seviyesinde kabul edip, kendi hazırlık okullarında öğrenebildiğimi duydum. Hangi okullar olduğuna dair bir bilgi biliyor musunuz?

Teşekkür Ederim.

yusufjosef

Re: ing dili ve edebiyatı okumak almanyada

Mesaj gönderen yusufjosef » Çrş Eyl 12, 2018 7:23 pm

ozg97 yazdı: Çrş Eyl 12, 2018 6:57 pm Merhaba,
Ben şu an istanbulda bir üniversitede ikinci sınıf İngiliz Dili ve Edebiyatı öğrencisiyim. Okulda üçüncü yılım çünkü hazırlıkta okudum fakat okuluma daha fazla burda devam etmek istemediğim için Almanya'da bir üniversiteye gitmek istiyorum. Öncelikle Almanya'da bir okula gitmek için burda 4 yıllık istediğim bir bölümü kazanmam gerektiğini biliyorum, kazandım da fakat aldığım puanın geçerlilik süresinin iki yıl olduğunu biliyorum bu doğru mu? Eğer doğruysa tekrar bir sınava mı girmeliyim çünkü zaten bir okula gidiyorum oraya yatay geçiş yapma şansım var mı? Bu sene ikinci sınıf olduğum için ordaki derslerle şu an okuduğum okuldaki ders denk sayılma gibi bir şansım var mıdır?
Ayrıca şu an Almanca bilgim A1 seviyesinde olduğu için orda okula devam edersem Almanca hazırlık okumam gerektiğinide biliyorum fakat bazı okulların Almancayı başlangıç seviyesinde kabul edip, kendi hazırlık okullarında öğrenebildiğimi duydum. Hangi okullar olduğuna dair bir bilgi biliyor musunuz?

Teşekkür Ederim.
Sorularından sadece yabancı dil kısmına cevap verebileceğim. A1 ile veya hiç almanca ile ön kabul veren okullar var. Fakat şöyle bir durum var artık konsolosluk a1 ile vize vermeyi kesti gibi bir durum yani cok az bi ihtimal. Genelde basvuru yapanlar artık a2 b1 seviyesinde basvuru yapıyor en düsük. Yani hazırlığı sıfırdan orda okumak cok cok zor. İstanbulda yine bi b1 yapıp gitmek mantıklı. Kaliteli bir dil kursunda. Benim bilgim bu kadar. İyi günler dilerim.

burningred

Mesaj gönderen burningred » Çrş Eyl 12, 2018 8:31 pm

ozg97 yazdı: Çrş Eyl 12, 2018 6:57 pm Merhaba,

Teşekkür Ederim.
Merhaba ben de sorularınızdan hiç almanca bilmeden kabul verip hazırlık eğitimi veren üniversiteler sorunuza cevap vereyim. Ben de Almancam olmadan başvurdum bahsettiğiniz üniversitelere ve kabul ve vize de aldım. Ben Wuppertal üniversitesinden kabul aldım. Bildiğim diğer üniversiteler ise; Paderborn, Siegen, Giessen, TU Clausthal, Bremen(kabul veriyor fakat hazırlığı yok, anlaşmalı olduğu dil kursları var). Şu an aklıma gelenler bunlar. Deutschstudent üniversite tanıtımlarına bakarak da bulabilirsiniz.

Farisjuan

Mesaj gönderen Farisjuan » Cum Eyl 21, 2018 7:31 pm

burningred yazdı: Çrş Eyl 12, 2018 8:31 pm Merhaba ben de sorularınızdan hiç almanca bilmeden kabul verip hazırlık eğitimi veren üniversiteler sorunuza cevap vereyim. Ben de Almancam olmadan başvurdum bahsettiğiniz üniversitelere ve kabul ve vize de aldım. Ben Wuppertal üniversitesinden kabul aldım. Bildiğim diğer üniversiteler ise; Paderborn, Siegen, Giessen, TU Clausthal, Bremen(kabul veriyor fakat hazırlığı yok, anlaşmalı olduğu dil kursları var). Şu an aklıma gelenler bunlar. Deutschstudent üniversite tanıtımlarına bakarak da bulabilirsiniz.
Kısaca birşey sormak istiyorum yakında Wuppertal'a bi iş gezim olacak başvuru için istedikleri belgeleri oradayken üniversiteye bırakabiliyor muyuz yoksa bir kurum üstünden mi başvuru yapılıyor biliyor musun?

burningred

Mesaj gönderen burningred » Cum Eyl 21, 2018 7:53 pm

Farisjuan yazdı: Cum Eyl 21, 2018 7:31 pm Kısaca birşey sormak istiyorum yakında Wuppertal'a bi iş gezim olacak başvuru için istedikleri belgeleri oradayken üniversiteye bırakabiliyor muyuz yoksa bir kurum üstünden mi başvuru yapılıyor biliyor musun?
Uni assist üzerinden başvuru yapmanız lazım