Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Berlin Berlin..

Berlin eyaletinde yasam, egitim, universiteler
NewBerlinerr

Berlin Berlin..

Mesaj gönderen NewBerlinerr » Sal Eyl 04, 2018 8:14 pm

Merhaba dostlar.Hiç aklımda yokken bir Berlin fikri türedi bende.Araştırmalarım sonucunda istediğim yüksek lisans bölümünü de buldum.Hatta ücretsizmiş.Size sorularım şu ki 3 milyon türk dolu berline gitmeye değer mi ? hadi gittim diyelim şu studenwerk dedikleri işlere girebilir miyim ? hadi işte oldu diyelim maaş konaklamayı vs karşılar mı ? Bu arada yaşım küçük değil yaş engel midir ? Acil cevap yazabilirseniz çok çok sevinirim..

duisburger

Re: Berlin Berlin..

Mesaj gönderen duisburger » Çrş Eyl 05, 2018 10:05 am

Hadi yas problem olmadi geldin diyelim. Werkstudent olarak veya baska bir sekilde calisma hakkin var, hadi oldu ki var diyelim, ordan kazandigin parayla bütün egitim masraflarini karsilayamazsin. Hadi oldu da biraz fazla calisayim dedin para kazanmak icin, bu sefer egitimi basaramazsin. Hadi oldu da isler iyi yürümeye basladi, 70 milyon türkün yasadigi bir ülkeden, yaklasik 800 bin türkün yasadigi Berlin e gelince nasil üstesinden geleceksin bu sorunlarin? :o :o :shock:

NewBerlinerr

Re: Berlin Berlin..

Mesaj gönderen NewBerlinerr » Çrş Eyl 05, 2018 11:20 am

Yanıtınız için çok teşekkürler.Doğru diyorsunuz da eğitim masrafım olmayacak ki yüksek lisans ücretsiz benim gitmeyi planladığım okulda.Sadece konaklama ücretim ve tabii okulun az bir materyal ücreti söz konusu.Aslında hiç heveslisi de değilim Almanya gitmeyi isteyebileceğim son ülke bile değil.Sırf arkadaşım orada diye onun lafına bakarak düşünmeye başladım.Yinede araştırmaya devam edeceğim..