Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

2,5 ayda TestDaf

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
tugce98

2,5 ayda TestDaf

Mesaj gönderen tugce98 » Çrş Ağu 29, 2018 1:23 pm

Arkadaşlar merhaba,

ben şuan b2 seviyesindeyim ve 3 eylülde c1 e başlıyorum.Ama açıkçası pek kendimi b2 gibi hissetmiyorum çünkü kelime bilgim çok az.Ekimde TestDafa gireceğim sizce 2 buçuk ayda yapabilir miyim yoksa bu imkansız mı? Çalışma yöntemi hakkında taktik verir misiniz? Ona göre 200 euronun çöpe gitmesini istemiyorum ama bir yandan da girmeliyim çünkü yaz dönemi için okullara başvurmam gerekiyor..Yardımcı olursanız sevinirim.

canpolat caner

Re: 2,5 ayda TestDaf

Mesaj gönderen canpolat caner » Pzr Eyl 02, 2018 9:06 pm

imkansiz degil tabikide ,calismana bagli. Sana en büyük tavsiyem gazetelerin Wissen bölümü var. örnegin Zeit online , Spigel online nin bu bölümleri fena degil. buralari hergün okumani tavsiye ederim. Testdaf sinavi neredeyse bu bölümleri kopyala yapistir yapiyor gibi. Tabi bu sayfalari okuyup , aynisinin sinavda gelmesini bekleme. Seviyeni bilmiyorum ama, cogunu anlamaya bilirsin ,ama hergün okudukca artik göz alisiyor ve beyin kaydediyor bi süre sonra istemsizce. gazete okumayi seviyorsan ,anladikca bu sayfalara bi süre sonra istemsizce giriyorsun. ikinci tavsiyem, Testdaf in bircok kitabi var, ne yap et bu kitaplarin hepsini bitir. Emin ol sinav sistemine alismak ve sikli sorular cözmek de cok önemli. 3. tavsiyem podcast lar var. kulakligi tak onlari bol bol dinle yollarda.Tünein radio var . orda bol bol var almanca podcast. ve Kinox.su diye bi site var. bütün filmler almanca dublaj ve üstelik kaliteli ve yeni filmler. tabi tavsiyelerin sonu gelmez ama bence en önemlileri bunlar...( Ek olarakta bazi kurslar deneme testdaf sinavi yapiyor. herseyiyle ayni. onlara katilmani tavsiye ederim. sinav ücretleri 20 euro civarinda oluyor genelde. hem sinav atmosferini yasiyorsun ,hem de kendini denemis oluyorsun)

tugce98

Mesaj gönderen tugce98 » Pzr Eyl 02, 2018 10:26 pm

canpolat caner yazdı: Pzr Eyl 02, 2018 9:06 pm imkansiz degil tabikide ,calismana bagli. Sana en büyük tavsiyem gazetelerin Wissen bölümü var. örnegin Zeit online , Spigel online nin bu bölümleri fena degil. buralari hergün okumani tavsiye ederim. Testdaf sinavi neredeyse bu bölümleri kopyala yapistir yapiyor gibi. Tabi bu sayfalari okuyup , aynisinin sinavda gelmesini bekleme. Seviyeni bilmiyorum ama, cogunu anlamaya bilirsin ,ama hergün okudukca artik göz alisiyor ve beyin kaydediyor bi süre sonra istemsizce. gazete okumayi seviyorsan ,anladikca bu sayfalara bi süre sonra istemsizce giriyorsun. ikinci tavsiyem, Testdaf in bircok kitabi var, ne yap et bu kitaplarin hepsini bitir. Emin ol sinav sistemine alismak ve sikli sorular cözmek de cok önemli. 3. tavsiyem podcast lar var. kulakligi tak onlari bol bol dinle yollarda.Tünein radio var . orda bol bol var almanca podcast. ve Kinox.su diye bi site var. bütün filmler almanca dublaj ve üstelik kaliteli ve yeni filmler. tabi tavsiyelerin sonu gelmez ama bence en önemlileri bunlar...( Ek olarakta bazi kurslar deneme testdaf sinavi yapiyor. herseyiyle ayni. onlara katilmani tavsiye ederim. sinav ücretleri 20 euro civarinda oluyor genelde. hem sinav atmosferini yasiyorsun ,hem de kendini denemis oluyorsun)
Çok çok çok teşekkür ederim bu güzel tavsiyeler için:)

tugce98

Mesaj gönderen tugce98 » Pzr Eyl 02, 2018 10:30 pm

canpolat caner yazdı: Pzr Eyl 02, 2018 9:06 pm imkansiz degil tabikide ,calismana bagli. Sana en büyük tavsiyem gazetelerin Wissen bölümü var. örnegin Zeit online , Spigel online nin bu bölümleri fena degil. buralari hergün okumani tavsiye ederim. Testdaf sinavi neredeyse bu bölümleri kopyala yapistir yapiyor gibi. Tabi bu sayfalari okuyup , aynisinin sinavda gelmesini bekleme. Seviyeni bilmiyorum ama, cogunu anlamaya bilirsin ,ama hergün okudukca artik göz alisiyor ve beyin kaydediyor bi süre sonra istemsizce. gazete okumayi seviyorsan ,anladikca bu sayfalara bi süre sonra istemsizce giriyorsun. ikinci tavsiyem, Testdaf in bircok kitabi var, ne yap et bu kitaplarin hepsini bitir. Emin ol sinav sistemine alismak ve sikli sorular cözmek de cok önemli. 3. tavsiyem podcast lar var. kulakligi tak onlari bol bol dinle yollarda.Tünein radio var . orda bol bol var almanca podcast. ve Kinox.su diye bi site var. bütün filmler almanca dublaj ve üstelik kaliteli ve yeni filmler. tabi tavsiyelerin sonu gelmez ama bence en önemlileri bunlar...( Ek olarakta bazi kurslar deneme testdaf sinavi yapiyor. herseyiyle ayni. onlara katilmani tavsiye ederim. sinav ücretleri 20 euro civarinda oluyor genelde. hem sinav atmosferini yasiyorsun ,hem de kendini denemis oluyorsun)
Tekrar bir şey sormak istiyorum kelime ezberleme ile ilgili tavsiyeniz var mı? Birçok kelime çıkarıyorum bu bilimsel metinlerden falan ama sıkıntım onları ezberlemekte.Başka bir metinde tekrar görsemde anlamı aklıma gelmiyor.Ve kelimelerin (aslında verblerin) çoğu zaman birden fazla anlamı var 3-4 anlamı birada ezberlemek ve metnin içinde bunu bulmak çok zor

canpolat caner

Mesaj gönderen canpolat caner » Pzt Eyl 03, 2018 10:29 pm

yani kelimeleri duymak cok önemli. Sana söyle bir örnek vereyim, kuzenim bir gün I phone kilifi almisti ve kilif icin` guck mal . das ist durchsichtigen ´ demisti. O kelimeyi bi daha hic unutmadim. yapabilirsen ezberleyemedigin kelimeleri etrafindaki kisilere sor ve bunu nasil kullanabiliz diye cümle kurmalarini iste. emin ol duyunca cok daha farkli oluyor.gerekirse bildigin kelimeyi de sor. Yeterki o kelimeyi yasa. Ve onun disinda bol bol oku ve biseyler dinle. hic anlayamabilirsin. ama emin ol bi süre sonra sanki hep ayni kelimeler konusuluyor gibi oluyor. bi kelimeyi 10 defa görünce sen istemesende ezberliyorsun