Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

PTT ile Türkiye'den Almanya'ya döküman yollamak

Istek, uyari, sikayet, tebrik ve site ile ilgili goruslerini yaz.
seth93

PTT ile Türkiye'den Almanya'ya döküman yollamak

Mesaj gönderen seth93 » Pzt Ağu 27, 2018 1:20 am

Arkadaşlar aranızda yakın zamanda PTT ile döküman yollamış olanlar var mı? Ben APG ile bir defa yolladım ama biraz pahalı, 85 t vermiştim, 1 küsür haftada gitti. Şimdi yollamam gereken çokta acil olmayan başka belgeler var o yüzden 85t gözümde büyüdü. Lakin normal şekilde de tam olarak nasıl yollanıyor emin değilim, mektup olarak mı, küçük paket olarak mı daha iyi olur, takibi yapılabiliyor mu, son olaraksa belge acaba ortalama kaç günde ulaşır ? Deneyimleri olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

baturcildam

Re: PTT ile Türkiye'den Almanya'ya döküman yollamak

Mesaj gönderen baturcildam » Pzt Ağu 27, 2018 8:25 am

Apg yolla

Queengs

Mesaj gönderen Queengs » Pzt Ağu 27, 2018 11:22 am

seth93 yazdı: Pzt Ağu 27, 2018 1:20 am Arkadaşlar aranızda yakın zamanda PTT ile döküman yollamış olanlar var mı? Ben APG ile bir defa yolladım ama biraz pahalı, 85 t vermiştim, 1 küsür haftada gitti. Şimdi yollamam gereken çokta acil olmayan başka belgeler var o yüzden 85t gözümde büyüdü. Lakin normal şekilde de tam olarak nasıl yollanıyor emin değilim, mektup olarak mı, küçük paket olarak mı daha iyi olur, takibi yapılabiliyor mu, son olaraksa belge acaba ortalama kaç günde ulaşır ? Deneyimleri olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.
Merhaba,
Ben bayramdan önceki hafta banka hesabı için belgel yolladım. Turpex diye geçiyor. Salı günü verdim cuma günü teslim edildi. Ücret de 66 lira tuttu. Acil değilse ptt yi öneririm. Ayrıca takip edebiliyorsunuz.

seth93

Mesaj gönderen seth93 » Pzt Ağu 27, 2018 11:58 am

Queengs yazdı: Pzt Ağu 27, 2018 11:22 am Merhaba,
Ben bayramdan önceki hafta banka hesabı için belgel yolladım. Turpex diye geçiyor. Salı günü verdim cuma günü teslim edildi. Ücret de 66 lira tuttu. Acil değilse ptt yi öneririm. Ayrıca takip edebiliyorsunuz.
Pahalı hizmetleri iyi sayılır zaten ptt'nin, benim merak ettiğim mektup olarak göndermek, 10t civarı bir şey tutuyor.

seth93

Mesaj gönderen seth93 » Pzt Ağu 27, 2018 2:59 pm

Bende Turpex ile yolladım 66t. Bakalım kaç günde varacak.

seth93

Mesaj gönderen seth93 » Çrş Ağu 29, 2018 3:09 pm

Arkadaşlar bilginiz olsun gönderi çok hızlı gitti, pazartesi 2 civarı yolladım az önce iletilmiş. İlk defa memnun kaldım ptt'den. :)

Dbrxali

Mesaj gönderen Dbrxali » Sal Eyl 04, 2018 4:43 pm

Arkadaslar benim kabul belgem kolnde arkadasimda, bana ulastirmasi lazim pazartesine kadar, sali randevu var, normal gonderim 15 gune geliyor, hizli 1 gune ama 60 euro, yardim ede bilirmisiniz?