Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Certificate of Enrolment , Akreditasyon Sorunu

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
mmkbcl

Certificate of Enrolment , Akreditasyon Sorunu

Mesaj gönderen mmkbcl » Pzr Ağu 26, 2018 4:01 pm

Hepinize iyi günler dilerim.. Biraz karışık ve uzun olursa lütfen kusuruma bakmayın. ZAV için Certificate of Enrolment sayfasını dolduruyordum. Kafamın takıldığı ve emin olamadığım bir sorunum var.

Belgede okuduğum üniversitenin akreditasyonunu soruyor '' state university / college or officially recognized and accredited by the competent authority of the country.''

Ben devlet üniversitesinde okuyorum, internette gezindim fakat üniversitem akredite gözükmüyor.

Ben burada yanlış yapmaktan çok korkuyorum, bu yüzden rica etsem bana yol gösterebilir misiniz? State university kısmını belli ederek işaretlesem , olmadığı için '' Name of the Accreditation Authority'' kısmını boş bıraksam, bilgi eksikliği sebebiyle ZAV'ın çıkmama ihtimali var mı?

Belki bu durumdan dolayı kafası benim gibi karışmış olan ve belgesini alan, yol gösteren olur umuduyla yazıyorum.

Okuduğunuz için teşekkür ederim..

mmkbcl

Re: Certificate of Enrolment , Akreditasyon Sorunu

Mesaj gönderen mmkbcl » Çrş Ağu 29, 2018 11:39 am

Lütfen bir bilgisi duyumu olan bir mesaj atsın. ZAV vermezler diye gerçekten korkuyorum

Belki kendinizden ve çevrenizden bir bilginiz vardır

Muriel

Mesaj gönderen Muriel » Çrş Ağu 29, 2018 1:23 pm

hocam zamanında bende zav la uğraşmıştım ama doldurulmuş formumu bulamadım maalesef.

yalnız boş formu incelerken anladığım kadarıyla "Name of the Accreditation Authority" yi doldurmasanda olur sonuçta her üniversitenin akreditasyonu olmuyor. olmadı o belgeyi doldurduktan sonra okula onaylatmaya gittiğinde tekrar sorarsın bölüm başkanına yada öğrenci işlerine.

umarım bir çözüm bulur ve burada da paylaşırsın.

mmkbcl

Mesaj gönderen mmkbcl » Çrş Ağu 29, 2018 2:43 pm

Muriel yanıtın için çok teşekkür ederim. Alp Uzuner'in blogunda kendisine sordum sağolsun cevap verdi. Cevabı buraya da kopyalıyorum :

--
Selamlar,

Almanya’da staj yaptığım dönemde Özyeğin Üniversitesi’nin bir akreditasyonu yoktu. Fakat, MÜDEK için akredite süreci içindeydiler. Dolayısıyla, o alana MÜDEK (Pending) diye yazmıştım.

Birçok üniversitemizin artık akreditasyonu var, gözünüzden kaçma ihtimaline karşı listenin linkini paylaşıyorum: http://www.mudek.org.tr/tr/akredit/akredite2018.shtm

Sorunuza dönecek olursak; teknik olarak okuduğum üniversitenin o zaman akreditasyonu yoktu, ben de bir problem olmamıştı. Sizde de olmaz diye düşünüyorum

--
Ben de MÜDEK'e email attım akredite sürecinde olup olmadığını öğrenebilmek için. Net bir şekilde öğrenince bu sorunun altına da ayrıntılı şekilde anlatacağım.

Tekrar çok teşekkür ederim :)

mmkbcl

Mesaj gönderen mmkbcl » Pzt Eyl 03, 2018 10:57 am

Aynı durumu yaşayan yada sonrada yaşayabilecekler için bu başlıkta öğrendiklerimi yazmak istedim.

Ben İzmir'de bir devlet üniversitesi öğrencisiyim, fakat okulum akredite değil. MÜDEK'e eposta attım ve hemen geri döndüler. Başvuru süreci içinde de değilmiş okul. Bu yüzden bu kısım boş kalacaktı.

internships-germany.com web sitesinde ayrıntılı şekilde başvuru aşamaları anlatılmış. Şöyle bir kısım var :

A subject related placement enables the transformation of theoretical aspects into practical working knowledge, skills and experiences. For this placement in Germany, as defined under § 15 Nr. 5 Employment Regulation (Beschäftigungsverordnung - BeschV), only students of foreign nationality are admitted who, for the total duration of the placement, are enrolled in an accredited foreign university of applied sciences or a university and who have successfully completed at least 4 semesters. Technical colleges or schools providing vocational education are not included.

Anladığım kadarıyla üniversitenin akredite olması gerekiyor. Bu alanı boş bırakır gönderirsem ZAV çıkmama ihtimali var diye düşünüyorum.

Bir hafta önce koeln.studenten@arbeitsagentur.de adresine durumumu ileten bir eposta attım cevap gelmedi bugün yine gönderdim. Buradan bir yanıt gelirse bu gönderimi tekrardan düzenleyeceğim.

valonia

Mesaj gönderen valonia » Cmt Oca 09, 2021 8:57 pm

ZAV belgesi alabilen arkadaşlar geribildirim yapabilir mi? Ben de mezunum ve Erasmusla hibeli 6 ay gönüllü staj yapacağım. Ve bununla beraber staj yapacağım kurumla aramda en az asgari maaş alacağımı gösteren bir staj sözleşmem var. Erasmusla hibeli olmama rağmen mezun olduğum için bu sözleşme olmazsa ulusal vizeye başvurmayacağımı söylediler. Ve şimdide benden ZAV yoksa başvuru yok diyorlar. ZAV belgesinden sorumlu almanya federal iş ajansı web sitesinde Erasmuslu kişilerin buna ihtiyacı yok demiş. Ama belki mezuniyet durumu belki de staj sözleşmesinin varlığı bu belgeyi gerekli kılıyordur, bilmiyorum. İkinci kez vizeden döndüm. ZAV'ı halletmeye çalışıyorum. Bilginiz varsa aydınlatırsanız çok sevinirim.