Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Uni kaydı olmadan oturum uzatmak (Yardim)

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
barisdundar

Uni kaydı olmadan oturum uzatmak (Yardim)

Mesaj gönderen barisdundar » Cmt Ağu 25, 2018 2:54 am

Merhaba arkadaslar,
11 aydır Almanya'dayim eylul de DSH sinavim var ekim de de oturum iznim bitiyor. Uni kayit doneminde master icin basvuru yapmak istedim ama dsh belgem olmadigi icin basvurum kabul edilmedi. Kafama takilan kisim su; ben DSH yi gecip oturum uzatmaya gitsem uni kaydi olmadan uzatabilir miyim? Ayrica alternatif olarak ek kontenjan acan bi uni de kendi bolumumden farkli bi Bachelor a basvurdum. Eger o kabul ederse daha once bachelor yaptigim icin tekrar bachelor yapmamda sikinti cikar mi oturum uzatmada, hangi yontemi secmeliyim oturum uzatabilmek icin?
Bilgisi olan arkadaslarin tavsiyesini rica ediyorum.

Kaolardo

Re: Uni kaydı olmadan oturum uzatmak (Yardim)

Mesaj gönderen Kaolardo » Cmt Ağu 25, 2018 1:50 pm

Bence gidip belediyeye bu sorununu anlatırsan sana ekstra 3 aylık uzatabilirler benim bi arkadaşıma aynısı olmasada benzer bi durum olmuştu, onun için 3 ay uzatmışlardı. Hala basvursu açık olan universtielerden Şartlı kabul verenlere başvurabilirsin başvuru belgen ile gidip belediyeden cevap bekliyorum diyebilirsin.

barisdundar

Mesaj gönderen barisdundar » Cmt Ağu 25, 2018 4:09 pm

Ben de oyle dusunuyorum yakinda gidip durumu anlatacagim. Ama ben ara semester da basvuru yapacagim icin bana 6 ay gerekiyor. O yuzden baska bir lisansa formalite icabi kaydolsam sakincali olur mu acaba onu bilmiyorum

gnrszn

Mesaj gönderen gnrszn » Cmt Eyl 22, 2018 1:26 am

barisdundar yazdı: Cmt Ağu 25, 2018 2:54 am Merhaba arkadaslar,
11 aydır Almanya'dayim eylul de DSH sinavim var ekim de de oturum iznim bitiyor. Uni kayit doneminde master icin basvuru yapmak istedim ama dsh belgem olmadigi icin basvurum kabul edilmedi. Kafama takilan kisim su; ben DSH yi gecip oturum uzatmaya gitsem uni kaydi olmadan uzatabilir miyim? Ayrica alternatif olarak ek kontenjan acan bi uni de kendi bolumumden farkli bi Bachelor a basvurdum. Eger o kabul ederse daha once bachelor yaptigim icin tekrar bachelor yapmamda sikinti cikar mi oturum uzatmada, hangi yontemi secmeliyim oturum uzatabilmek icin?
Bilgisi olan arkadaslarin tavsiyesini rica ediyorum.
Zaten dili öğrenmen için toplamda 2 yıl oturum alabiliyorsun diye biliyorum. Yanlış mı biliyorum arkadaşlar. 2 yıl içinde arkadaşım sınavı geçemedi, özel bir üniye kayıt oldu. Zaman kazandı ve sınavı geçince kaydını sildirdi. Dönem ücreti de almadılar demişti galiba.