Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

meraba..

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
ceren

meraba..

Mesaj gönderen ceren » Sal Oca 26, 2010 2:57 pm

slm almanyaya yeni geldim sayilir.uniye baslicam ama aslinda hangi uniye ve hangi bolume bile gidecegimi karar vermis degilim.bochum unide kursa basladim subat 1de gidicem ilk kez nasi olucak merak ediyorum dogrusu almanyaya *** *** geliorum her sene ama dogru duzgun almanca biliyor degilim.benim gidecegim 3 aylik bir kurs daha sonra heralde tekrar bi kursa baslicam bira an once almanca ogrenip uniye baslamak istiyorum.bir de merak ettigim sizler nerelerde kaliyorsunuz yurtta felan mi yoksa ev moi tuttunuz?ben su an babamin yaninda kaliyorum ama bir an once de ev tutmak istiyorum.kendi deneyimlerini benimle paylasmak isteyen hatta deneyimi olmayip benim durumumda olan arkadaslar tanisabilirsek ve durumlarimizi paylasip cozum bulabilirsek sevinirim.. daha yazicak cok sey olsada bu kadar yazmak yeter heralde.. cevap bekliorum

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

meraba..

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Oca 26, 2010 8:08 pm

Selamlar Ceren aramiza hosgeldin sanslisin ki bir cogumu NWR eyaletinde oturuyoruz Essen,Duisburg ve Dusseldorf taraflarinda..
Her kurs sonunda sinava girersin ve eger gecersen bir sut kura kayit yaptirmaya hak kazanmis olursun _)
Baban\'la kalman aslinda avantaj olabilir masraflarin bir hayli azalir kira vs..Bir cogumuz genelde yurtlarda kaliyoruz bir iki arkadas ozel ev tutmus durumda..
Yurt genelde ucuz oluyor evler ise 300\'den baslar..