Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya Master Vize Başvurusu

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
gokaycinar

Almanya Master Vize Başvurusu

Mesaj gönderen gokaycinar » Sal Ağu 21, 2018 12:18 am

Arkadaşlar merhaba. Durumum biraz karışık bu sebeple yardımlarınızı rica edeceğim. Frankfurttan kabul aldım (Goethe University) ve Ekim 15'de başlıyor. Şu anda Budapest'te yaşamaktayım ve oturum iznim bitiyor. Sürem az kaldığından dolayı oturumumu buradan Ocak'ın sonuna kadar uzatıp, Türkiye'den Vize başvurusu yapmayı planlıyorum ve vize başvurusunu Eylül ortası gibi yapacağım yani üniversitenin başlamasına 1 ay kala. Şimdi benim merak ettiğim, vizesiz Almanya'ya giriş yasak bildiğiniz gibi, eğitim amaçlı ve uzun süre olduğu için. Benim yeşil pasaportum var ve bunu konsolosluğa dilekçe verip vermemeyi planlıyorum çünkü Budapest'e geri döneceğim başvurumu yapıp. Vizeyi beklemeden de Eylül sonu gibi Frankfurt'a gidip ev bakmam lazım, sağlık sigortasını ayarlamam lazım(AT 11) vs. Şimdi ben Macaristan oturum iznimle Frankfurt'a geçebilir miyim? ve sağlık sigortası gibi işlemlerimi halledebilir miyim? Çünkü sağlık sigortası okula kayıt için zorunlu olan bir şey bildiğiniz gibi.
Herhangi bir tavsiye çok makbule geçer. Çok teşekkürler! :)

tunes

Re: Almanya Master Vize Başvurusu

Mesaj gönderen tunes » Sal Ağu 21, 2018 2:28 am

Merhabalar,

Konuyla ilgili hicbir fikrim yok. Ben henuz master basvuru asamasindayim. Oncelikle kabulunle ilgili tebrik ederim. Yazdiklarin ilgimi cekti, cunku ben de Goethe University'de master yapmak istiyorum. Hangi bolumden kabul aldin? Kisaca bahsedebilirsen sevinirim.

Iyi gunler

kiss25

Re: Almanya Master Vize Başvurusu

Mesaj gönderen kiss25 » Sal Ağu 21, 2018 2:46 am

gokaycinar yazdı: Sal Ağu 21, 2018 12:18 am Arkadaşlar merhaba. Durumum biraz karışık bu sebeple yardımlarınızı rica edeceğim. Frankfurttan kabul aldım (Goethe University) ve Ekim 15'de başlıyor. Şu anda Budapest'te yaşamaktayım ve oturum iznim bitiyor. Sürem az kaldığından dolayı oturumumu buradan Ocak'ın sonuna kadar uzatıp, Türkiye'den Vize başvurusu yapmayı planlıyorum ve vize başvurusunu Eylül ortası gibi yapacağım yani üniversitenin başlamasına 1 ay kala. Şimdi benim merak ettiğim, vizesiz Almanya'ya giriş yasak bildiğiniz gibi, eğitim amaçlı ve uzun süre olduğu için. Benim yeşil pasaportum var ve bunu konsolosluğa dilekçe verip vermemeyi planlıyorum çünkü Budapest'e geri döneceğim başvurumu yapıp. Vizeyi beklemeden de Eylül sonu gibi Frankfurt'a gidip ev bakmam lazım, sağlık sigortasını ayarlamam lazım(AT 11) vs. Şimdi ben Macaristan oturum iznimle Frankfurt'a geçebilir miyim? ve sağlık sigortası gibi işlemlerimi halledebilir miyim? Çünkü sağlık sigortası okula kayıt için zorunlu olan bir şey bildiğiniz gibi.
Herhangi bir tavsiye çok makbule geçer. Çok teşekkürler! :)
ev ile ilgili nacizhane bir tavsiye vereyim. Eger ev icin yüksek bir mebla ayirmayi düsünmüyorusan ( +400 , hatta +450 ev derken 1 odadan bahsediyorum wgdeki ) eylülün sonunda gidersen ev bulamazsin okul baslayana kadar hatta baya uzun bir süre bulamayabilirsin ev. John diye bir üye var forumda frankfurtu daha iyi bilir gerci benden ama ben de frankfurka yakin oturuyorum darmstadtta az cok oradan biliyorum. En iyisi evi sen simdiden bakmaya basla suan baslasan yine gec bile kalmissin derim normalde ev bulmak zaten zor oldukca, frankfurtta bulmak cok zor, hele semestr baslangici bulmak imkansiz demeyecegim ama imkansiz-1 desem yeri. Yinede sans meselesi enseyi pek karartmamak lazim ev icin her an güncel takipte kalmak gerekiyor.
Arkadaslar ben erkegim =)