Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Aylik Tren Karti ??

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
Gurhan

Aylik Tren Karti ??

Mesaj gönderen Gurhan » Pzt Oca 25, 2010 10:26 pm

selamlar ,
ben nordenhamda oturuyorum bremende dil kursum trenle 1saat mesafede eyalette farkli olunca telefonda yillik alirsam ayda 168€ gibi bi fiyat cikti asiri sasirdim nie bu kadar farkli bremende otursam yillik alirsam eger ayligi 38 € bremerhaven a kadar birde bremerhavenda hemen karsimiz oluyor vapurla 10dk.
acaba telefonda yanlis bilgi almis olabilirmiyz bremen e gidicez cuma bahnhof sormaya daha once basina bole bisi gelmis olan varmidir ne kadara almistir aylik kart bu arada sadece dil kursuna gidiorm uni kabulum var ama uniogrencisi olmadigim icn semesterticketim yok.

cotiran

Aylik Tren Karti ??

Mesaj gönderen cotiran » Pzt Oca 25, 2010 10:34 pm

[quote]maykeL tarafindan yazilan metin:
selamlar ,
ben nordenhamda oturuyorum bremende dil kursum trenle 1saat mesafede eyalette farkli olunca telefonda yillik alirsam ayda 168€ gibi bi fiyat cikti asiri sasirdim nie bu kadar farkli bremende otursam yillik alirsam eger ayligi 38 € bremerhaven a kadar birde bremerhavenda hemen karsimiz oluyor vapurla 10dk.
acaba telefonda yanlis bilgi almis olabilirmiyz bremen e gidicez cuma bahnhof sormaya daha once basina bole bisi gelmis olan varmidir ne kadara almistir aylik kart bu arada sadece dil kursuna gidiorm uni kabulum var ama uniogrencisi olmadigim icn semesterticketim yok.[/quote]

bremen taraflarinda nasil isliyor islem bilemiyorum ama bende aynen senin durumundayim universite kabulum var ve semester ticketim yok bende aylik tren biletine 60 euro odedim biletin adi ticket 1000 ayni sehir icinde oldugumdan bunu kullanabiliyorum herhalde.

ikinci bir opsiyon olarak da universiteden kabulun oldugu icin universiteye gidip iste ben geldip kaydimi yaptirmak istiyorum dedigin zaman semester ticketi alabiliyorsun diye biliyorum bu semester ticketi aldigindada o kabul gelen universiteye gitmen gerekmiyor ve universitenin harcinin yatirman gerekmiyor sadece semester ticket icin 6 aylik 200 euro oduyorsun o kadar.

eger yanlisim yada eksigim varsa burdaki arkadaslar duzeltir yada daha fazla bilgi verirler sanirim =)

Gurhan

Aylik Tren Karti ??

Mesaj gönderen Gurhan » Pzt Oca 25, 2010 10:52 pm

uni kabulum farkli sehirden iste o olmuyor :) ben 70 80 olur die tahmin ederken bu kadar cikmasi cok sasirtti

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Aylik Tren Karti ??

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Oca 26, 2010 7:33 pm

Ulasim Almanya\'da cok ama cok pahali,bu yuzden fiyat dogru olabilir..
soyle diyim sadece Essen icin burada TICKET1000 adinda aylik bilet var,sadece Essen\'da kullanabilirsin ve aylik 60 Euro..

Simdi sende RE Bahn ile 1 saatlik bir sehre gidiyorsan iki kati fiyat cikmasi normal..

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Aylik Tren Karti ??

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Oca 26, 2010 7:43 pm

[quote]cotiran tarafindan yazilan metin:
bremen taraflarinda nasil isliyor islem bilemiyorum ama bende aynen senin durumundayim universite kabulum var ve semester ticketim yok bende aylik tren biletine 60 euro odedim biletin adi ticket 1000 ayni sehir icinde oldugumdan bunu kullanabiliyorum herhalde.

ikinci bir opsiyon olarak da universiteden kabulun oldugu icin universiteye gidip iste ben geldip kaydimi yaptirmak istiyorum dedigin zaman semester ticketi alabiliyorsun diye biliyorum bu semester ticketi aldigindada o kabul gelen universiteye gitmen gerekmiyor ve universitenin harcinin yatirman gerekmiyor sadece semester ticket icin 6 aylik 200 euro oduyorsun o kadar.

eger yanlisim yada eksigim varsa burdaki arkadaslar duzeltir yada daha fazla bilgi verirler sanirim =)[/quote]

Cotiran dedigin dogru Ticket1000 sadece Essen\'da ve sadece senin icin gecerli..Birde Ticket2000 var bunun fiyatida 65 Euro olmasi lazim avantaji ise yaninda bisikletle tren ve otobuslere binebiliyorsun veya hafta ici aksam 7 haftasonlari ise tum gun yaninda bir kisi daha tasiyabiliyorsun..

Universite olayina gelince eger Duisburg-Essen\'dan kabulun varsa ve Rheinland veya IKS dil kurslarindan birine gidiyorsan universitenin ogrenci kartini alabilirsin.En avantajli ve en ucuz ulasim karti bu ayrica bir suru avantaji daha var...
Yapman gereken kabul kagidinda yazan Campus\'e gidip universiteye kayit olman.Sadece Ticket parasini yatiriyorsun yani 200.02 Euro..
Studentenbescheinigun ve Semerticket aliyorsun..
Ama dikkat etmen gereken her semester bu parayi yatirmak zorundasin yoksa okul kabulun iptal ediliyor..Ve onumuzde ki semester Nisan ayinda basliyor ona gore hesabini yapman lazim.

Avantajlari ise :
6 aylik 200,02 Euro
Tum NRW Eyaleti\'nde gecerli ( Bus,Taxi Bus,RE,S,RB Bahn )
Ozel yerlerde ki ogrenci yerlerinden faydalanabilirsin vs...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Aylik Tren Karti ??

Mesaj gönderen Physiker » Sal Oca 26, 2010 8:47 pm

gurhan en saglami oturdugun yerdeki bahnhof a git ordaki db information bolumune sor. durumunu anlat onlar sana en uygun tarifeyi secerler. ama farkli eyaletlerdeyse iki sehir dedikleri rakam dogru olabilir. veya youngticket olayini bir sor orda gecerlimi.

bu arada tikIn studentenausweis la taxilerdemi bedava oluyo:)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Aylik Tren Karti ??

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Oca 26, 2010 8:51 pm

Taxi Bus evet ucretsiz _)) Aksamlari gecerli genelde yani otobusun olmadigi zamanlar..Tabi bunun durakta yaziyor olmasi lazim.Bir kac ay once aradik gercektende 3 tane taksi geldi hehe :D
Ne kadar kalabaliksaniz o kadar cok geliyor...

Gurhan

Aylik Tren Karti ??

Mesaj gönderen Gurhan » Sal Oca 26, 2010 8:56 pm

cuma gunu bremen e gidip sorucaz olmadi yillik karti alicam bremerhaven a kadar gelicem ordanda vapurla gecerim bremendede kalicak yerim var ama 1.20 saat yolu cekmeye raziyim :D

12345

Aylik Tren Karti ??

Mesaj gönderen 12345 » Çrş Oca 27, 2010 1:11 am

Ben dil kursuna basladigimda "dil kursu ogrencisi" olduguma dair bir belge aldim, bu sayede aylik kart alirken indirimden yararlandim. Sormaya gittiginde bunu da belirtmeni tavsiye ederim, indirim yapma ihtimalleri var.

bol sanslar

Onur

Aylik Tren Karti ??

Mesaj gönderen Onur » Çrş Oca 27, 2010 1:48 am

Ben Berlindeyim. Bahnhoftaki gorevliye sordum dil kursu ogrenci belgemle ogrenci bileti alabilir miyim diye. yok dedi. mecburen 73 euro odedim normal aylik bilet aldim. sonra kursa giden bazi arkadaslardan ogrendim berlinde bir istasyonda bizim okulun kartini gosterenlere ogrenci bileti veriyorlarmis.bu ay gittim 26 euroya aldim aylik biletimi cook iyi oldu bu :)

Ruh-Adam

Aylik Tren Karti ??

Mesaj gönderen Ruh-Adam » Prş Oca 28, 2010 12:49 pm

uniden kabul olmayanlar ticket ve yurt mevzusundan yararlanamiyor ama gidip dilkurslarindan aldiklari belgeyle youngticketabo alabilirler..
sanirim aylik 36 felan iste semestreden yillik 36 eur fazla..

isinizi goreceginizi dusunuyorum..
benimkini gormustu bi ara..
...iLk okuL cagLaRimdaN, 24 yasima kaDaR varLigim TURK vaRLigiNa
''KuRßaN'' oLsuN...

meybuz

Aylik Tren Karti ??

Mesaj gönderen meybuz » Sal Mar 02, 2010 10:01 pm

meraba,
ben gecen gun deutsche bahn\'in sitesinden bielefeld-heilbronn fiyatlarina baktim 110 euro cikti.gercekten oyle mi? delirdim! istanbuldan hannover\'a bile daha ucuza gitcem.
erasmus olarak gitcem ben almanyaya kabul belgemin orijinali degil de ciktisi var sadce o bir ise yarar mi acaba?
cok paali be.

Gurhan

Aylik Tren Karti ??

Mesaj gönderen Gurhan » Sal Mar 02, 2010 10:42 pm

ben nordenham bremen arasi gidip gelcektim ama vbn oldugu icin ve eyalet farkli ayda 150 veriyorum bremen oldenburg bremerhaven nordenham ve cevresi herseye binebiliyorum e okadar verince dogal olarak :)

edit : sanirim sen bir seferlik diyorsun bir seferlikse pahali bence.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Aylik Tren Karti ??

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Mar 02, 2010 11:25 pm

[quote]meybuz tarafindan yazilan metin:
meraba,
ben gecen gun deutsche bahn\'in sitesinden bielefeld-heilbronn fiyatlarina baktim 110 euro cikti.gercekten oyle mi? delirdim! istanbuldan hannover\'a bile daha ucuza gitcem.
erasmus olarak gitcem ben almanyaya kabul belgemin orijinali degil de ciktisi var sadce o bir ise yarar mi acaba?
cok paali be.[/quote]

ICE trenlerine baktiysan fiyat pahali cikabilir..Ancak RE RB ve S Bahn\'lari tercih edersen fiyat %60 70 duser ancak seyahat suren uzar..
Erasmus ogrencileride universitenin ogrenci kartini aliyorlar.
Tavsiyem Almanya geneli gunluk seyahat kartlari var ; RE RB ve S Bahn\'larda gecerli ve sanirim 40 Euro civarinda.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Aylik Tren Karti ??

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Mar 03, 2010 3:25 am

Meybuz eger bu seyahat tarihi haftasonuna geliyorsa cok daha uygun bir bilet var tek.Kotu yani ise ICE ve IC \'ye binemedigin icin buraz uzun suruyor.

Schones-Wochenende-Ticket
Cumartesi yada Pazar ,bir gun icin gecerli.Tum Almanya\'da 1 gun sinirsiz seyahat ; 37 Euro

http://www.bahn.de/p/view/angebot/regio ... cket.shtml

Cunku Bielefeld Nordrhein-Westfalen\'de , Heilbronn ise Baden-Wurttemberg ve arada bir eyalet daha kaliyor ; Hessen..

Yani uygun seyahat etmek istiyorsan,planini haftasonuna denk getirmen iyi olur yada son bir ihtimal ;

http://www.mitfahrgelegenheit.de/
sitesinden birseyler aramak veya Rheinair\'la cok 20 30 Euro\'ya ucmak.

meybuz

Aylik Tren Karti ??

Mesaj gönderen meybuz » Çrş Mar 03, 2010 4:12 pm

oh, rahatladim cok tesekkurler :)
bunlarin da hepsi almanca pek bi sey anlamiyorum ama icim rahatladi cok saoolun.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Aylik Tren Karti ??

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Mar 03, 2010 4:30 pm

Ingilizce dil secenegi var ve hatta yanilmiyorsam Turkce\'de olacakti.

adzeson

Aylik Tren Karti ??

Mesaj gönderen adzeson » Çrş Mar 03, 2010 9:54 pm

[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:
Meybuz eger bu seyahat tarihi haftasonuna geliyorsa cok daha uygun bir bilet var tek.Kotu yani ise ICE ve IC \'ye binemedigin icin buraz uzun suruyor.

Schones-Wochenende-Ticket
Cumartesi yada Pazar ,bir gun icin gecerli.Tum Almanya\'da 1 gun sinirsiz seyahat ; 37 Euro

http://www.bahn.de/p/view/angebot/regio ... cket.shtml

Cunku Bielefeld Nordrhein-Westfalen\'de , Heilbronn ise Baden-Wurttemberg ve arada bir eyalet daha kaliyor ; Hessen..

Yani uygun seyahat etmek istiyorsan,planini haftasonuna denk getirmen iyi olur yada son bir ihtimal ;

http://www.mitfahrgelegenheit.de/
sitesinden birseyler aramak veya Rheinair\'la cok 20 30 Euro\'ya ucmak.[/quote]

Bende ayni dertten muzdaripim.. stuttgarttayim.. burdan berline gidecegim iste nisanda okul basliyor.. ucakla gidemem cok esyam var dolayisiyla trenleri arastiriyordum oda cok pahaliya geliyor. En son bahncard almayi dusunuyordum ama simdilik bu haftasonu ticketi kullanmayi daha uygun gordum. stuttgarttan berline giderkende kullanabilirmiyim bu sistemi acaba?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Aylik Tren Karti ??

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Mar 03, 2010 10:01 pm

Kullanabilirsin,tum Almanya icinde gecerli.

adzeson

Aylik Tren Karti ??

Mesaj gönderen adzeson » Çrş Mar 03, 2010 10:59 pm

Baktimda saatleri cok denggesiz oluyor benim gidecegim gunlerde. yani oraya vardigimda otele gitmekten baska carem olmuyor. onun yerine baska tavsiye edebileceginiz birsey varmi? ICE ile ucuza gidebilecegimiz bir yontem yokmudur. 120euro diyor tek yon hemde 2. sinifmis.