Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

BLOKE HESAP SORUNU (acil bakabilir misiniz)

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
Zehel

BLOKE HESAP SORUNU (acil bakabilir misiniz)

Mesaj gönderen Zehel » Pzt Ağu 13, 2018 10:46 pm

Arkadaşlar merhaba, öncelikle forum kullanmayı pek bilmediğim için yanlış yere konu açtıysam şimdiden özür dilerim. Neyse gelelim esas mevzumuza, Erasmus için Almanya vizesi alacağım. Evraklarımın hepsini tamamladım sadece para işi kaldı. Banka hesabımda 4320 euro mevcut ve 1 dönemlik gideceğim. Konsolosluğun sitesindeki bilgi notunda ''Almanya’da öngördüğünüz öğrenim süresi boyunca öğrenim ve geçim masraflarının nasıl karşılanacağına dair belge. Almanya’da bir yıldan fazla öğrenim görmeyi planladığınız
takdirde ilk öğrenim yılının geçim masraflarının finansmanını gösteren belge yeterli.'' şeklinde bir ifade var. Ben bankadan hesabımda 4320 euro olduğunu gösteren bir dekont alıp onu versem kabul olur mu ? Yoksa Almanya'da bir bloke hesap açıp parayı oraya yatırmak zorunda mıyım ? Sonuçta ben geçimimi nasıl sağlayacağımı göstermiş oluyorum. Bloke hesap açmamın zorunluluğu olmamalı diye düşünüyorum. Bu konuda beni aydınlatırsanız çok sevinirim. Biraz lafı uzattım kusuruma bakmayın. Şimdiden teşekkür ediyorum. :|

MelikeK.

Re: BLOKE HESAP SORUNU (acil bakabilir misiniz)

Mesaj gönderen MelikeK. » Prş Ağu 16, 2018 11:37 am

Meerhaba, ben 2 garantör bulduğum halde vize alamadım Büyükelçilik ısrarlar Bloke hesap açmamı istiyor. O yüzden bişey diyemiyorum . Sonucu bizimle paylaşırsan sevinirim.

Zehel

Mesaj gönderen Zehel » Prş Ağu 16, 2018 2:08 pm

Selam, öncelikle bilgilendirdiğiniz için çok çok teşekkür ederim. Dün iData'nın ofisine gidip burada yazdığım şeyi aynen sordum ancak konsolosluğun gelirim olmadığı için ailemin maaş bordrolarını ve varlık durumlarını isteyeceğini söylediler ancak o durumda da başvuruma eklemem gereken ib 97 nolu form var ve o form 1 yıllık olarak hazırlanmış ama ben 6 ay kalacağım, erasmusum 6 ay sürecek. ib97 nolu formu imzalamak istemediğim için ben de o zaman garantör bulurum diye düşündüm çünkü şu saçma bloke hesap işiyle cebelleşmek istemiyorum. Ancak bu sabah sizin cevabınızı görünce garantör bulsam bile vize alamam diye düşünmeye başladım. Siz vize alabildiniz mi ? Aldıysanız garantörle olmadığına göre nasıl aldınız? Bir de 1 yıllık mı aldınız ? erasmus öğrencisi miydiniz ? Çok soru sordum kusuruma bakmayın ama günlerdir uğraşıyorum...

MelikeK.

Mesaj gönderen MelikeK. » Prş Ağu 16, 2018 11:07 pm

Ben Erasmus öğrencisiyim 5 aylığına Almanya’ya gidicem Büyükelçiliğe Vize başvurusunda bulundum Fakat garantörüm( babam) bağkurdan emekli, maaş bilgilerini yetersiz buldular ek olarak amcamı garantör yaptığım halde kabul etmedi Ankara büyükelçiliği. Ama sizin garantörünüz yüksek maaşlı memur ise kabul edebilirler. Bende Fintibadan bloke hesap açmayı düşünüyorum

Zehel

Mesaj gönderen Zehel » Cmt Eyl 01, 2018 12:15 am

Merhaba tekrar, ben bugün fintiba'da bloke hesabımı açtım. Bana gönderdikleri mailde 4509 euro göndereceğim yazıyor. 4509'un içerisinde 100 euro depozit olduğu yazıyor. Ben parayı gönderirken 4509 olarak göndereceğim değil mi ? yani parayı gönderme masrafı 4509 euroya dahil değil. Doğru mu anladım yoksa yanılıyor muyum ? yardımcı olabilirseniz sevinirim.