Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ulusal vize ve Okul baslangic Tarihi Sorunu

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Mmuyanik

Ulusal vize ve Okul baslangic Tarihi Sorunu

Mesaj gönderen Mmuyanik » Pzt Ağu 13, 2018 2:53 pm

Arkadaşlar herkese merhabalar.
Paderborn üniversitesi 'nden dil kursu kabul mektubum
geldi.Mektupta basvuru tarihi 11 - 20 eylül arası gözüküyor.İdata da su an en erken randevu tarihi 17 Eylül.Neden bu kadar geciktin derseniz garantörumun sağlık nedenlerinden ötürü Temmuzdaki randevumu kaçırdım.Kısaca 2019 ocaktan önce gitmem imkansızlasti.Benim sorum şu 17 eylülde suan elinde bulunan kabul mektubu ile (mektupta okula başvuru tarihi 11-20 eylül yazıyor)vize başvurusu yapsam pasaportum ve evraklarimin geri döndüğü zaman okul başvuru tarih i geçmiş oluyor.Bu sorun olurmu? Okulla görüştüğümüzde başvuru tarihinde orada olamazsam bunu bildirdigim takdirde ocak ayı için kabul mektubu gonderebilceklerini söylediler Sizce biraz daha bekleyip vizeye ocak 2019 kabul mektubu ilemi basvurmaliyim?Yoksa ekim ayında başlayacak programın evrakları yla basvursam problem olurmu?
Biraz karışık gelebilir.Anlayan arkadaşlar yardımcı olursa çok memnun olurum.Ayrıca metni telefondan hizlica yazidigimdan imla hataları olabilir.Kusura bakmayın
Herkese teşekkürler.

Mmuyanik

Re: Ulusal vize ve Okul baslangic Tarihi Sorunu

Mesaj gönderen Mmuyanik » Pzt Ağu 13, 2018 4:10 pm

Konu güncelliğini koruyor.Saygılar

burningred

Mesaj gönderen burningred » Pzt Ağu 13, 2018 5:00 pm

Mmuyanik yazdı: Pzt Ağu 13, 2018 2:53 pm Arkadaşlar herkese merhabalar.
geldi.Mektupta basvuru tarihi 11 - 20 eylül arası gözüküyor.İdata da su an en erken randevu tarihi 17 Eylül.Neden bu kadar geciktin derseniz garantörumun sağlık nedenlerinden ötürü Temmuzdaki randevumu kaçırdım.Kısaca 2019 ocaktan önce gitmem imkansızlasti.Benim sorum şu 17 eylülde suan elinde bulunan kabul mektubu ile (mektupta okula başvuru tarihi 11-20 eylül yazıyor)vize başvurusu yapsam pasaportum ve evraklarimin geri döndüğü zaman okul başvuru tarih i geçmiş oluyor.Bu sorun olurmu? Okulla görüştüğümüzde başvuru tarihinde orada olamazsam bunu bildirdigim takdirde ocak ayı için kabul mektubu gonderebilceklerini söylediler Sizce biraz daha bekleyip vizeye ocak 2019 kabul mektubu ilemi basvurmaliyim?Yoksa ekim ayında başlayacak programın evrakları yla basvursam problem olurmu?
Biraz karışık gelebilir.Anlayan arkadaşlar yardımcı olursa çok memnun olurum.Ayrıca metni telefondan hizlica yazidigimdan imla hataları olabilir.Kusura bakmayın
Herkese teşekkürler.
Eğer okul ocak 2019 için kabul kağıdını yakın bi zamanda gönderebilirse ocak kabul kağıdı ile başvur derim. Şu anki kabul kağıdınla 17 eylüldeki randevuna gitsen zaten dil kursuna yetişemezsin diye ret verirler bence.

Mmuyanik

Mesaj gönderen Mmuyanik » Pzt Ağu 13, 2018 5:21 pm

burningred yazdı: Pzt Ağu 13, 2018 5:00 pm Eğer okul ocak 2019 için kabul kağıdını yakın bi zamanda gönderebilirse ocak kabul kağıdı ile başvur derim. Şu anki kabul kağıdınla 17 eylüldeki randevuna gitsen zaten dil kursuna yetişemezsin diye ret verirler bence.
Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.Aslında mantıken bende sizle aynı düşüncedeyim.Sonuçta vize evraklarıni teslim ettiğimde süresi geçmiş zaman aşımına uğramış oluyor.Okul başvuru tarihi geçmiş sen vizeyi ne yapacaksın diyebilirler :) yinede kesin boyle midir bilemiyorum.
Bu konuda fikri olan başka arkadaşlar da yazar belki yada böyle bir durum başına gelmiş birisi diye bekliyorum.

burningred

Mesaj gönderen burningred » Pzt Ağu 13, 2018 6:04 pm

Mmuyanik yazdı: Pzt Ağu 13, 2018 5:21 pm Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.Aslında mantıken bende sizle aynı düşüncedeyim.Sonuçta vize evraklarıni teslim ettiğimde süresi geçmiş zaman aşımına uğramış oluyor.Okul başvuru tarihi geçmiş sen vizeyi ne yapacaksın diyebilirler :) yinede kesin boyle midir bilemiyorum.
Bu konuda fikri olan başka arkadaşlar da yazar belki yada böyle bir durum başına gelmiş birisi diye bekliyorum.
Evet kesinlikle derler diye düşünüyorum bence siz riske atmayın. Benim de cuma günü vize görüşmem vardı çok fazla soru sorup her detayı sorguluyorlar (en azından benim görüşmem öyleydi) o yüzden bu konu kesin gündeme gelir bence.

ridvan.zenger

Mesaj gönderen ridvan.zenger » Sal Ağu 14, 2018 3:37 pm

Herkese teşekkürler.
Merhabalar Mmuyanik ,
Bende Paderborn Üniversitesine başvurdum daha yanıt almadım . sizin dil kursu kabul mektubunuz ne kadar sürede geldi ?

Mmuyanik

Mesaj gönderen Mmuyanik » Prş Ağu 16, 2018 12:48 pm

Mayıs ayında başvurmuştum.12 temmuz da gönderdiler ertesi hafta ulaştı bana.

ridvan.zenger

Mesaj gönderen ridvan.zenger » Prş Ağu 16, 2018 7:31 pm

Mmuyanik yazdı: Prş Ağu 16, 2018 12:48 pm Mayıs ayında başvurmuştum.12 temmuz da gönderdiler ertesi hafta ulaştı bana.
Kabul mektubunuz hem master için hemde dil kursu kaydı için mi geldi . süreç tam olarak nasıl oldu ?biraz daha ayrıntılı olarak anlatabilir misiniz ?

filmlovepenguin

Mesaj gönderen filmlovepenguin » Cum Ağu 17, 2018 12:12 pm

Mmuyanik yazdı: Pzt Ağu 13, 2018 5:21 pm Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.Aslında mantıken bende sizle aynı düşüncedeyim.Sonuçta vize evraklarıni teslim ettiğimde süresi geçmiş zaman aşımına uğramış oluyor.Okul başvuru tarihi geçmiş sen vizeyi ne yapacaksın diyebilirler :) yinede kesin boyle midir bilemiyorum.
Kayit uzaktan olamiyor mu?

Eger kurs baslangic tarihi de 15 ekim falansa denenebilir bence.

Mmuyanik

Mesaj gönderen Mmuyanik » Cmt Ağu 25, 2018 1:50 pm

filmlovepenguin yazdı: Cum Ağu 17, 2018 12:12 pm Kayit uzaktan olamiyor mu?

Eger kurs baslangic tarihi de 15 ekim falansa denenebilir bence.
Kesin kayıt için ulusal vize alınmış pasaportum ve beni bizzat orada istiyorlar.28 Ağustosta randevu bulabildim.20 Eylüle kadar gelmesini bekleyeceğiz :/

Dbrxali

Mesaj gönderen Dbrxali » Pzt Ağu 27, 2018 3:41 pm

Arkadaslar sartli kabul belgesi aldim koln universitesinden, konsoloslugun Dil sertifikasi istedigini oyrendikden Sona hemen bi sinava kayit oldum, seviyyem b1 ve eylul 10 u Goethe istanbulda sinava giricem,randevum 11 i, sinava sonucu 25 I aciiklaniyor,univeristeye son kayit tarihi 30 eylul, bize verirlermi ve ya randevuda Sona 25 I sonucun cikmasini beklerlermi?

bariscoskun30

Mesaj gönderen bariscoskun30 » Pzr Eyl 30, 2018 1:17 am

Herkese teşekkürler.
hocam selamlar, ben de paderborn üniversitesi'ne başvuru yapmak istiyorum fakat bu süreç hakkında bilgi edinemedim. sizinle nasıl irtibata geçebilirim?

Mmuyanik

Mesaj gönderen Mmuyanik » Pzt Eki 01, 2018 11:02 am

bariscoskun30 yazdı: Pzr Eyl 30, 2018 1:17 am hocam selamlar, ben de paderborn üniversitesi'ne başvuru yapmak istiyorum fakat bu süreç hakkında bilgi edinemedim. sizinle nasıl irtibata geçebilirim?
Barış bey benim başvuru sürecim biraz farklı gelişti.Başvuru formunu okulun international office bölümünden aldım. Türkiye ye döndüğümde diploma transkript vs.gerekli evrakların noter onayı apostil ve çevirisini yaptırıp başvuru formuyla birlikte gönderdim.Konuyla ilgili başlık açarsanız uni assist vb şekilde başvuran arkadaşlar yardımcı olabilir diye düşünüyorum.

bariscoskun30

Mesaj gönderen bariscoskun30 » Pzt Eki 01, 2018 11:59 am

Mmuyanik yazdı: Pzt Eki 01, 2018 11:02 am Barış bey benim başvuru sürecim biraz farklı gelişti.Başvuru formunu okulun international office bölümünden aldım. Türkiye ye döndüğümde diploma transkript vs.gerekli evrakların noter onayı apostil ve çevirisini yaptırıp başvuru formuyla birlikte gönderdim.Konuyla ilgili başlık açarsanız uni assist vb şekilde başvuran arkadaşlar yardımcı olabilir diye düşünüyorum.
ben de sizin gibi başvuru yapacağım. uni assist ile değil... gerekli evrakları nasıl gönderdiniz? bu süreç içinde okulla irtibata geçmemiz gerekiyor mu?

Mmuyanik

Mesaj gönderen Mmuyanik » Prş Eki 04, 2018 1:41 am

Evrakları elden ulaştırdık.Kuzenim şuan Paderbornda öğrenci.Yanlış hatırlamıyorsam DHL ile göndermiştim.Direk okula da gönderebilirdim ama garanti olsun istedim.İnternet üzerinden başvuru tarihlerini takip edin.Paderborn İnternational Office in adresi başvuru formlarında yazıyor.Evrak ulaştıktan sonra teyit amaçlı çalışma saatlerinde ararsanız yardımcı oluyorlar.Evraklarınız teslim alındıktan sonra incelemeye alınıyor. 1 ay kadar sonra kabul veya red mektubu adresinize postalanıyor.

killbill

Mesaj gönderen killbill » Çrş Eki 10, 2018 12:08 pm

Merhaba Mmuyanik

Paderborn dil kursu başlıgı kapatılmış bende buradan sorayım dedim. Orada bana başvuru süreci ile ilgili bilgi vermiştiniz çok teşekkür ederim bilgiler için yalnız ufak bir sorum daha olacak. Paderbon için Application formdaki ilk soru for winter semester - summer semester olan soruda hangisini işaretlediniz. Benim durumum şöyle ben nisan ayında başlayacak olan dsh kursa başlayacam yani bu yüzden winter semester 2019/2020 diye işaretledim. Acaba yanlış mı yapıyorum yani direk önümüzdeki dönemi yani summer semester 2019 u mu işaretlemeliyim?

Mmuyanik

Mesaj gönderen Mmuyanik » Çrş Eki 10, 2018 6:28 pm

Nisan ayı SommerSemester oluyor.Ben Mayıs ayında Ekim'de başlayacak olan kurs için başvurdum.Ve WinterSemester 1 Ekim de başlıyordu.Örneğin okulun web sitesinde WinterSemester 31.03.2019 da bitiyor , 01.04.2019 da SoSe başlıyor gözüküyor.Buyrun bu da adresi.
https://www.uni-paderborn.de/en/zv/3-3/ ... n/termine/

killbill

Mesaj gönderen killbill » Prş Eki 11, 2018 11:37 pm

Teşekkür ederim. O zaman direk önümüzdeki semesteri yani SoSe 19 u işaretleyecem başvuruda. Zaten sıradaki dönem SoSe 19 varken başvuruya WiSe 19/20 yazmam mantıksızdı. Emin olmak için sordum, tekrar reşekkürler.

killbill

Mesaj gönderen killbill » Sal Eki 16, 2018 6:05 pm

Merhaba
Evraklarımı onaylaytım ancak bazı sorularım var. Şimdi ben tercüme ofisinde lise diplomam ve ösym belgemin çevirisini yaptırdım. Oradaki kadın bana bir yüzde orijinali (türkçe hali) diğer yüzde ise almanca çevirisi olarak arkalı önlü verdi. Bunu konsoloslukta daha ucuza onaylatırsın dedi. Ben konsolosluga gittim onaylattım.

Fakat şu an farkettim ki çeviri olan yüzde ‘’işbu tercümeyi yapan ofisi noterimizin yeminli tercümanıdır. Çeviriyi tasdik ederim’’ mührü + noter mührü + onaylayan başkatip kaşesi imzası var. Ancak diğer yüzde orijinal olan yüzde ise sadece noter mührü + imzaya yetkili başkatip kaşesi imzası var.

Ben Üniversite diplomamı da noterde onaylattım, ona da noter mührü + yetkili başkatip iözası kaşesi ve ilaveten ‘’işbu belge aslının aynı gibidir’’ mührü vurulmuş.
Şimdi benim merak ettiğim lise diplomama böyle birşey vurulmamış sadece noter mührü ve başkatip imzası var. Acaba lise diplomam onaysız mı oluyor şimdi aslının aynı gibidir mührü olmadığı için???

Bir sorum daha var, şöyle ki, üniversiteden aldığım ingilizce ıslak imzalı lisans transkriptimi ıslak imzalı oldugu için noterden onaylatmadan direk valilikten apostile götürdüm. Oradaki yetkili transkripti imzalayan kişi sistemde şef olarak görünüyor -ki öyle- ama transktiptte imza yerinde belge basım yetkilisi olarak imza atmış dedi. Şimdi ben bunun apostilini yaparım ama orada sıkıntı çıkar mı bilemem dedi. Ben öğrenci işlerini aradım ve imzalayan kişi ile görüştüm ve dedi ki tüm transkriptlerde belge basım yetkilisi diye çıkar. Benim imza suretim yurtdışı konsolosluklarında var ve şef olarak geçiyor. Sorun çıkmaz ama istersen gel kendi kaşemi vurayım dedi.

Şimdi buradaki sorum da acaba böyle oldugu gibi apostilli göndersem sıkıntı çıkar mı yoksa uniye gidip kaşeleteyim mi? Üniversite başka şehirde sizce oraya gidip kaşeletmeme gerek var mı? Trannskript 3 sayfa bunun için noter onayı tuzlu olur onu da istemiyorum.

Bu arada ösym den alınan ıslak imzalı belgeyi notere onaylatmadan direk apostil işlemi yapabilirsiniz.

Teşekkürler.

bariscoskun30

Mesaj gönderen bariscoskun30 » Pzr Eki 21, 2018 10:01 am

killbill yazdı: Çrş Eki 10, 2018 12:08 pm Merhaba Mmuyanik

Paderborn dil kursu başlıgı kapatılmış bende buradan sorayım dedim. Orada bana başvuru süreci ile ilgili bilgi vermiştiniz çok teşekkür ederim bilgiler için yalnız ufak bir sorum daha olacak. Paderbon için Application formdaki ilk soru for winter semester - summer semester olan soruda hangisini işaretlediniz. Benim durumum şöyle ben nisan ayında başlayacak olan dsh kursa başlayacam yani bu yüzden winter semester 2019/2020 diye işaretledim. Acaba yanlış mı yapıyorum yani direk önümüzdeki dönemi yani summer semester 2019 u mu işaretlemeliyim?
Hocam selamlar,

Sanırım ikimiz de Nisan ayı başvurularını takip ediyoruz. Süreç hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için sizinle nasıl irtibata geçebilirim? Gerekli evrak listesi, tercüme ettirilmesi gereken belgeler hangileri gibi.