Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

8000 Euro'luk Banka Hesabı ve Döviz Kuru

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
melci

8000 Euro'luk Banka Hesabı ve Döviz Kuru

Mesaj gönderen melci » Cmt Ağu 11, 2018 11:34 am

Merhaba arkadaşlar,

Malum döviz kuru şu sıralar epey yükseldi biliyorsunuz. Şu an itibariyle Euro 7,34 ve çok büyük ihtimaller yükselmeye devam edecek. Şu sıralar Almanya'da bulunup vize uzatma işlemi gerçekleştiren arkadaşlar banka hesabı konusunda sıkıntı yaşıyor mu? Benim hesabımda 2000 vardı diye 3 ay vize verdiler. Şu an ailemden o kadar bir meblağ alamadığım için döviz kuru yüzünden, geri dönmeyi düşünüyorum ya da sürekli 3 ay + 3 ay uzatıp riske gireceğim.

Herhangi bir tavsiyesi olan ya da aynı durumdan müzdarip arkadaşlar vardır aramızda...

mirfaelltnichtsein

Re: 8000 Euro'luk Banka Hesabı ve Döviz Kuru

Mesaj gönderen mirfaelltnichtsein » Cmt Ağu 11, 2018 2:13 pm

melci yazdı: Cmt Ağu 11, 2018 11:34 am Merhaba arkadaşlar,

Malum döviz kuru şu sıralar epey yükseldi biliyorsunuz. Şu an itibariyle Euro 7,34 ve çok büyük ihtimaller yükselmeye devam edecek. Şu sıralar Almanya'da bulunup vize uzatma işlemi gerçekleştiren arkadaşlar banka hesabı konusunda sıkıntı yaşıyor mu? Benim hesabımda 2000 vardı diye 3 ay vize verdiler. Şu an ailemden o kadar bir meblağ alamadığım için döviz kuru yüzünden, geri dönmeyi düşünüyorum ya da sürekli 3 ay + 3 ay uzatıp riske gireceğim.

Herhangi bir tavsiyesi olan ya da aynı durumdan müzdarip arkadaşlar vardır aramızda...
Bu konuda ben de tavsiye bekliyorum. Daha Almanya'ya gitmedim, bu ayın sonunda vize görüşmem var. Ailemin elinde Almanya için ayırdığımız 70,000 TL var şu an ve pazartesi ilk iş onu Euro yapacağız. Sizce dövizcilerde sorun çıkar mı? Topluca 9,000€ verecek bir döviz bürosu olduğunu sanmıyorum, hepsini gezip parça parça mı Euro'ya çevirmeliyiz?

John Steinbeck

Mesaj gönderen John Steinbeck » Cmt Ağu 11, 2018 2:19 pm

mirfaelltnichtsein yazdı: Cmt Ağu 11, 2018 2:13 pm Bu konuda ben de tavsiye bekliyorum. Daha Almanya'ya gitmedim, bu ayın sonunda vize görüşmem var. Ailemin elinde Almanya için ayırdığımız 70,000 TL var şu an ve pazartesi ilk iş onu Euro yapacağız. Sizce dövizcilerde sorun çıkar mı? Topluca 9,000€ verecek bir döviz bürosu olduğunu sanmıyorum, hepsini gezip parça parça mı Euro'ya çevirmeliyiz?

Biran önce yaptırın, bundan iki gün önce 50000tl uçak masrafı + cep harçlığı + okulun 500 euroluk harcı + bloke hesap için yeterliyken artık 65bin tl sadece bloke hesaba yetiyor. İki günde 15bin tl zarar, üstüne bu pazartesi kim bilir neler olacak.

mirfaelltnichtsein

Mesaj gönderen mirfaelltnichtsein » Cmt Ağu 11, 2018 6:14 pm

John Steinbeck yazdı: Cmt Ağu 11, 2018 2:19 pm Biran önce yaptırın, bundan iki gün önce 50000tl uçak masrafı + cep harçlığı + okulun 500 euroluk harcı + bloke hesap için yeterliyken artık 65bin tl sadece bloke hesaba yetiyor. İki günde 15bin tl zarar, üstüne bu pazartesi kim bilir neler olacak.
Çok korkunç. Bu harç vs Almanya'ya gidince ödeniyor değil mi? Vize için sadece bloke hesap, sağlık sigortası ve vize ücreti ödemesi yeterli oluyor? (finansal olarak)

John Steinbeck

Mesaj gönderen John Steinbeck » Cmt Ağu 11, 2018 6:24 pm

mirfaelltnichtsein yazdı: Cmt Ağu 11, 2018 6:14 pm Çok korkunç. Bu harç vs Almanya'ya gidince ödeniyor değil mi? Vize için sadece bloke hesap, sağlık sigortası ve vize ücreti ödemesi yeterli oluyor? (finansal olarak)
Ben bochuma basvurmustum onlarda kesin kayit icin ilk donem harcini yatirin diyordu ben kendime gore hesaplamistim.

mirfaelltnichtsein

Mesaj gönderen mirfaelltnichtsein » Cmt Ağu 11, 2018 6:39 pm

John Steinbeck yazdı: Cmt Ağu 11, 2018 6:24 pm Ben bochuma basvurmustum onlarda kesin kayit icin ilk donem harcini yatirin diyordu ben kendime gore hesaplamistim.
Ama vizeye kayıt yaptırdığımıza dair bir belge götürmemize gerek yok değil mi? Sadece kabul belgesi götürüyoruz?

selen

Mesaj gönderen selen » Cmt Ağu 11, 2018 8:02 pm

mirfaelltnichtsein yazdı: Cmt Ağu 11, 2018 6:39 pm Ama vizeye kayıt yaptırdığımıza dair bir belge götürmemize gerek yok değil mi? Sadece kabul belgesi götürüyoruz?
evet

atakanata

Mesaj gönderen atakanata » Pzt Ağu 13, 2018 2:13 pm

melci yazdı: Cmt Ağu 11, 2018 11:34 am Merhaba arkadaşlar,

Vizeyi sen hangi şehirde uzattın ? Benım 11 kasımda bitiyor oturumum .ılk blokeden hesabımda 7000 euro duruyor olacak başvuracağım zaman muhtemelen. Çünkü oturum bittikten sonra 1 ay daha yatacak o zaman 7800 küsürlerde olacak ilk blokeden kalan. Frankfurtta almıştım oturumu fakat şimdiki sefer duisburgtan uzatacağım. Benden ne isteyecekler tam olarak?
(İlk oturumum 9 ay verilmişti)