Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Banka Hesabı Açtıramadım

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
Kullanıcı avatarı
ultrasalgeria

Banka Hesabı Açtıramadım

Mesaj gönderen ultrasalgeria » Prş Ağu 09, 2018 11:38 am

Merhabalar arkadaşlar, Almanya'ya geleli yaklaşık 1 ay oluyor. Fintiba'da bloke hesabım var, burada da PostBank'a başvurdum hesap için. Önce veznedeki görevli sistemin benim bilgilerimle direkt hesap açılmasına izin vermediğini, belgelerimin Hamburg'daki merkeze gönderileceğini söyledi. Yaklaşık 1 hafta sonra Hamburg'dan posta geldi ve vizedeki süreden dolayı hesap açamayacaklarını belirttiler. 6 aylık vizem var sonrası için de oturuma başvuracağım. Sizin öneriniz var mıdır? Başka bankadan açılabilir mi örneğin bloke hesap için? 1 aydır banka hesabını açamadığım için de sürekli cebimdeki nakiti tüketiyorum.

seth93

Re: Banka Hesabı Açtıramadım

Mesaj gönderen seth93 » Prş Ağu 09, 2018 1:08 pm

BaFin(Alman Bankalar Düzenleme ve Denetleme Kurumu)'e göre banka hesabının açılmasının red edilebilme sebepleri arasında şunlar var :

"The bank can only refuse to conclude a contract for a basic payment account under certain conditions. This is the case if:

-you already have a payment account at another bank in Germany and you can actually use it,
-you have been convicted of an intentional criminal offence against the bank, one of its employees or one of its customers in the three years prior to the application,
-you have already held a basic payment account at the same bank and the bank terminated the account due to default in payment or due to the account being used for illegal purposes, or
-by commencing and maintaining a business relationship with you, the bank would violate its general due diligence obligations under the GwG and the German Banking Act (Kreditwesengesetz – KWG) or would violate its confidentiality obligations when stating the reasons for the rejection. "

Dolayısıyla seni oturma izni süresi gibi bir sebeple reddetmemeleri lazım (tabi sen basic account'a başvurduysan, vadeli vs. ise durum değişir). Bence bankaya gidip bir güzel durumu anlat çünkü yasaya göre sana vadesiz hesap açmak durumundalar. Gerekli düzenlemeyi şu linkten ayrıntılı olarak inceleyebilirsin :

https://www.bafin.de/EN/Verbraucher/Ban ... de_en.html

Kullanıcı avatarı
welly275

Re: Banka Hesabı Açtıramadım

Mesaj gönderen welly275 » Prş Ağu 09, 2018 7:28 pm

ben zamaninda 3 aylik giris vizemle postbankta hesap actirdim. mallamislar. postbank disinda bi sürü banka var. cash groupa dahil her banka birbirinin para otomatlarindan komisyonsuz para cekebiliyo. ama cogunda hesap isletim ücreti var. ing diba bankasi gayet iyi. fazla subelwri yok fakat prepaid kredi karti veriyolar ve onunla almanyadaki visa para otomatlarindan ücretsiz para cekebiliyon. tabi yine de otomatin sahibi olan kuruma dikkat etmek gerek ama bankalarin otomatlarindan cekebiliyosun. sahsen yaptim.

hypovereinsbank var mesela. unicredite ait ve unicredit bankamatiklarinin hepsinden komisyonsuz para cekiyosun. mesela türkiyede yapi kredi. bundan dolaiy hypovereinsbank kullaniyorum. acil durumlar yada internet alisverisi icin de ing diba.