Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bir takım sorular

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Matriarche

Bir takım sorular

Mesaj gönderen Matriarche » Pzt Ağu 06, 2018 6:58 pm

Merhaba ben sürece yeni dahil oldum. İnternette bir yığın çöp bilgi var. Bu yüzden buradan direkt sorumu sormak istedim.
1) Ben Mimarlık bölümüne başvuracağım. Bu sebepten Şehir Bölge Planlamaya kayıt olsam olur mu?
2) Şu an çok alakasız bir bölümde okuyorum ama asıl hedefim mimarlık Kasım'da b1 almanca belgem olacak. 6 tane mimarlık ile ilgili sertifikal var. Ve bir üniversiteye sırf Mimari Proje dersi için özel öğrenci olarak katılacağım bunlar Lisans'a kabulümü etkiler mi?
3) Fachhochshule ve Uni arasında Mimarlık ve Mühendislik bazında bir fark olmadığını sadece akademik olarak farklılık olduğunu duydum. Bu konudaki bilginiz neler?
4) Üniversitelerin kabul vakitlerini bulabileceğim tek bir site var mı?
5) Almanca hazırlık kursuna üniversite öğrencisi olarak gidebileceğim universiteler neler?

Matriarche

Re: Bir takım sorular

Mesaj gönderen Matriarche » Çrş Ağu 08, 2018 11:31 am

Up.

Matriarche

Mesaj gönderen Matriarche » Cum Ağu 10, 2018 2:05 am

Cevap yok mu .(

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Cum Ağu 10, 2018 5:36 pm

1 sorunun cevabi büyük ihtimalle olmaz ama gitmek istedigin üniye yinede sor
2 bu durum vizede sansini arttirabilir enazindan cabani görürler

3,4,5. sorularinin cevaplarini o cöp yiginin arasindan bulabilirsin cöp yigini olmasinin sebebi bu sorularin herkesin zahmet edip arastirmak yerine, internette cöp yigini var direk buraya aciyim sorayim hazir bilgi önüme gelsin demesinden kaynaklaniyor.

5. sorunun cevabini en basit anasayfada makalelerde üniversiteler kismindan tek tek bakarak ögrenebilirsin...
Arkadaslar ben erkegim =)

oguzkaan

Mesaj gönderen oguzkaan » Cmt Ağu 11, 2018 2:39 am

kiss25 yazdı: Cum Ağu 10, 2018 5:36 pm 1 sorunun cevabi büyük ihtimalle olmaz ama gitmek istedigin üniye yinede sor
2 bu durum vizede sansini arttirabilir enazindan cabani görürler

3,4,5. sorularinin cevaplarini o cöp yiginin arasindan bulabilirsin cöp yigini olmasinin sebebi bu sorularin herkesin zahmet edip arastirmak yerine, internette cöp yigini var direk buraya aciyim sorayim hazir bilgi önüme gelsin demesinden kaynaklaniyor.

5. sorunun cevabini en basit anasayfada makalelerde üniversiteler kismindan tek tek bakarak ögrenebilirsin...
Merhaba konuyla alakasız ama bir sorum olacak cevaplarsanız çok memnun olurum.
Sayısaldan 256 puan aldım yazılım veya bilgisayar mühendisliği yazmak istiyorum daha sonradan dil eğitimine başlayacağım fakat bu puan vizede ve üniversite kabullerinde sıkıntı yaratır mı sizce kabul alabilir miyim ? Sizi hep buralarda gördüğüm için yazmak istedim. Not: Aslında Tm öğrencisiyim tm puanım 340 diploma 77

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Cmt Ağu 11, 2018 2:06 pm

oguzkaan yazdı: Cmt Ağu 11, 2018 2:39 am Merhaba konuyla alakasız ama bir sorum olacak cevaplarsanız çok memnun olurum.
Sayısaldan 256 puan aldım yazılım veya bilgisayar mühendisliği yazmak istiyorum daha sonradan dil eğitimine başlayacağım fakat bu puan vizede ve üniversite kabullerinde sıkıntı yaratır mı sizce kabul alabilir miyim ? Sizi hep buralarda gördüğüm için yazmak istedim. Not: Aslında Tm öğrencisiyim tm puanım 340 diploma 77
merhaba, bence vizede yaratir. Nc siz okullar var yani puana bakmadan alanlar. Ama 256 düsük bir puan gecen aylarda facede 280 puan almis birine a2 serfikasi varken puaniniz düsük basarili olabileceginize inanmiyoruz diye red vermislerdi. Ki zaten ben de üniversite sinavindan belli bir citayi yakalayamassaniz gitmenizi pek önermem zorluk acisindan yani, tabiki bu nacizhane bir öneri. Yüksek lisans icin deneyebilirsiniz

oguzkaan

Mesaj gönderen oguzkaan » Cmt Ağu 11, 2018 2:40 pm

kiss25 yazdı: Cmt Ağu 11, 2018 2:06 pm merhaba, bence vizede yaratir. Nc siz okullar var yani puana bakmadan alanlar. Ama 256 düsük bir puan gecen aylarda facede 280 puan almis birine a2 serfikasi varken puaniniz düsük basarili olabileceginize inanmiyoruz diye red vermislerdi. Ki zaten ben de üniversite sinavindan belli bir citayi yakalayamassaniz gitmenizi pek önermem zorluk acisindan yani, tabiki bu nacizhane bir öneri. Yüksek lisans icin deneyebilirsiniz
Açıkçası sayısal öğrencisi olmadığım için böyle tmden hazırlandığım için sadece matematikle gelen puan bu kafam çok karışık Türkiyede C1 alıp gitmeyi düşünüyordum kararsız kaldım

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Cmt Ağu 11, 2018 2:58 pm

oguzkaan yazdı: Cmt Ağu 11, 2018 2:40 pm Açıkçası sayısal öğrencisi olmadığım için böyle tmden hazırlandığım için sadece matematikle gelen puan bu kafam çok karışık Türkiyede C1 alıp gitmeyi düşünüyordum kararsız kaldım
c1 alip direk kabulle vizeye basvurmak bana kalirsa sansinizi cok arttirir yinede puaninizin düsük olmasi bence büyük bir handikap, bu durumda alirsiniz veya alamazsiniz diyemem, sans meselesi biraz, biraz konsolosluktaki görevliyi nasil etkilediginle ilgili, c1 almak zaten 1 sene sürecektir en az, 1 sene bir cok seyi kenari birakip almanca calisip c1 alip vizeden red almak da var, veya vizeyi alip almanyaya gitmekte bu sizin kisisel karariniz artik =)

oguzkaan

Mesaj gönderen oguzkaan » Cmt Ağu 11, 2018 3:03 pm

kiss25 yazdı: Cmt Ağu 11, 2018 2:58 pm c1 alip direk kabulle vizeye basvurmak bana kalirsa sansinizi cok arttirir yinede puaninizin düsük olmasi bence büyük bir handikap, bu durumda alirsiniz veya alamazsiniz diyemem, sans meselesi biraz, biraz konsolosluktaki görevliyi nasil etkilediginle ilgili, c1 almak zaten 1 sene sürecektir en az, 1 sene bir cok seyi kenari birakip almanca calisip c1 alip vizeden red almak da var, veya vizeyi alip almanyaya gitmekte bu sizin kisisel karariniz artik =)
Denemeyip pişman olmaktansa deneyip red yemeyi tercih edeceğim yardımlarınız için teşekkür ederim :)