Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TAÜ Hazirlik ile Almanya da Egitim

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
rozy

TAÜ Hazirlik ile Almanya da Egitim

Mesaj gönderen rozy » Cum Ağu 03, 2018 12:31 pm

Merhaba acil yardımınıza ihtiyacım var.TAÜde hazırlık okuduktan sonra DSH veya TestDAF belgelerinden birini alınca yeniden dil kursuna gitmeye ya da okulun yönlendirdiği dil kursunu bitirmeye gerek var mı?YANİ Türkiyede alınan belgenin geçersiz sayılma ihtimali var mıdır?Bide TAÜ de hazırlık okumak Almanyada okumak için engelmidir?Çünkü makalenizde ön kabul aldıktan sonra hazırlık eğitimi için dil kursuna kayıt yaptırıp teminat için bloke hesap veya garantör işlemlerini halletmek gerektiği yazıyor.TAÜde hazırlık okuduktan sonra Almanyada lisans tamamlanabilinir mi?

duisburger

Re: ÇOK ACİL YARDIM

Mesaj gönderen duisburger » Cum Ağu 03, 2018 2:11 pm

DSH veya Testdaf i Türkiye de gecersen direk Almanya daki üniversitelere basvuru yapabilirsin. Diger sorularin anlasilmiyor, bir de baslik neden "COK ACIL YARDIM" ?

rozy

Mesaj gönderen rozy » Cum Ağu 03, 2018 2:38 pm

'ÇOK ACİL YARDIM' çünkü bi an önce bilgi almalıyım.Tercih verip vermemekte kararsızım.Konuyla ilgili kesin bilgi aldıktan sonra karar verecem.Diğer sorum kabul edilme konusunda TAÜde hazırlık okuyup gitmek , Türkiyede hiç okumayıp gitmekten farklı olur mu?

filmlovepenguin

Mesaj gönderen filmlovepenguin » Cum Ağu 03, 2018 4:06 pm

rozy yazdı: Cum Ağu 03, 2018 2:38 pm 'ÇOK ACİL YARDIM' çünkü bi an önce bilgi almalıyım.Tercih verip vermemekte kararsızım.Konuyla ilgili kesin bilgi aldıktan sonra karar verecem.Diğer sorum kabul edilme konusunda TAÜde hazırlık okuyup gitmek , Türkiyede hiç okumayıp gitmekten farklı olur mu?
Yanlış anlamadıysam ya burada kendiniz hazırlanıp gireceksiniz ya da orada hazırlığa gideceksiniz. Bu konularda önemli olan sınavı geçmek ve dil yeterliliğini ispatlamak diye biliyorum. Konsolosluk 1 yıllık ara için sorun yapmaz. Sorarlar ama “sınava çalıştım.” vs. diye durumu açıklarsanız sorun olmaz diye düşünüyorum.

rozy

Mesaj gönderen rozy » Cum Ağu 03, 2018 6:37 pm

filmlovepenguin yazdı: Cum Ağu 03, 2018 4:06 pm Yanlış anlamadıysam ya burada kendiniz hazırlanıp gireceksiniz ya da orada hazırlığa gideceksiniz. Bu konularda önemli olan sınavı geçmek ve dil yeterliliğini ispatlamak diye biliyorum. Konsolosluk 1 yıllık ara için sorun yapmaz. Sorarlar ama “sınava çalıştım.” vs. diye durumu açıklarsanız sorun olmaz diye düşünüyorum.
Bahsetmek istediğim Türk Alman üniversitesinde hazırlık almanca eğer kazanıp hazırlığı bitirdikten sonra DSH ve TestDAFtan birini geçersem.Türkiyede 1 yıl üniversite okumuş olmam başvuru yapmamda veya kabul edilme sürecinde sorun yaratır mı?

filmlovepenguin

Mesaj gönderen filmlovepenguin » Cmt Ağu 04, 2018 4:06 pm

rozy yazdı: Cum Ağu 03, 2018 6:37 pm Bahsetmek istediğim Türk Alman üniversitesinde hazırlık almanca eğer kazanıp hazırlığı bitirdikten sonra DSH ve TestDAFtan birini geçersem.Türkiyede 1 yıl üniversite okumuş olmam başvuru yapmamda veya kabul edilme sürecinde sorun yaratır mı?
Sanmıyorum ama deneyimli arkadaşlar daha kesin yanıt verebilir. Ama üniversite eğitimini yarım bırakıp giden insanlar biliyorum. O yüzden öyle dedim.

beratbiber

Re: TAÜ Hazirlik ile Almanya da Egitim

Mesaj gönderen beratbiber » Cmt Ağu 04, 2018 8:50 pm

Merhaba,TAÜ'de işletme öğrencisiyim. Hazırlığı başarıyla tamamladım, 1.sınıfı da bitirdim ve almanya'ya lisans için gitmeye karar verdim. Hazırlığı eğer haziran'da yapılan ilk sınavda geçebilirsen sanırım bir şekilde okullara başvurabiliyorsun ancak dsh belgesini ancak birkaç ay sonra alabiliyosun, o konular biraz karışık olduğu için ben hazırlıktan hemen sonra başvuramadım, eylül'ün sonlarında ya da ekim'de almıştım belgemi. Bu belgeyle başvurmanda teknik olarak bir sıkıntı yok, ancak bu belgeyi aldın diye almanya'dan kesinlikle kabul alacaksın diye bir şey de yok. Benim duyduklarım gün geçtikçe bizim okulun verdiği belgenin kabul oranının %95'lerden %85,80lere kadar düştüğü. Çünkü TAÜ, benim bildiğim almanya dışında bu belgeyi veren tek kurum. Hal böyle olunca demek ki okullar bu belgenin geçerliliğine çok inanmayabiliyorlar. Benim tecrübem, şuan 1 üniden kabul, 1 üniden ret aldım, diğerlerinden cevap bekliyorum.

rozy

Mesaj gönderen rozy » Sal Ağu 07, 2018 1:05 pm

filmlovepenguin yazdı: Cmt Ağu 04, 2018 4:06 pm Sanmıyorum ama deneyimli arkadaşlar daha kesin yanıt verebilir. Ama üniversite eğitimini yarım bırakıp giden insanlar biliyorum. O yüzden öyle dedim.
Yinede ilgilendiğin için teşekkürler.

rozy

Re: TAÜ Hazirlik ile Almanya da Egitim

Mesaj gönderen rozy » Sal Ağu 07, 2018 1:16 pm

beratbiber yazdı: Cmt Ağu 04, 2018 8:50 pm Merhaba,TAÜ'de işletme öğrencisiyim. Hazırlığı başarıyla tamamladım, 1.sınıfı da bitirdim ve almanya'ya lisans için gitmeye karar verdim. Hazırlığı eğer haziran'da yapılan ilk sınavda geçebilirsen sanırım bir şekilde okullara başvurabiliyorsun ancak dsh belgesini ancak birkaç ay sonra alabiliyosun, o konular biraz karışık olduğu için ben hazırlıktan hemen sonra başvuramadım, eylül'ün sonlarında ya da ekim'de almıştım belgemi. Bu belgeyle başvurmanda teknik olarak bir sıkıntı yok, ancak bu belgeyi aldın diye almanya'dan kesinlikle kabul alacaksın diye bir şey de yok. Benim duyduklarım gün geçtikçe bizim okulun verdiği belgenin kabul oranının %95'lerden %85,80lere kadar düştüğü. Çünkü TAÜ, benim bildiğim almanya dışında bu belgeyi veren tek kurum. Hal böyle olunca demek ki okullar bu belgenin geçerliliğine çok inanmayabiliyorlar. Benim tecrübem, şuan 1 üniden kabul, 1 üniden ret aldım, diğerlerinden cevap bekliyorum.
ANLADIM,Bu konuda sanırım en fazla bilgiye siz sahiptiniz ve beni de bilgilendirdiniz.Hala düşünüyorum karar vermedim.İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.