Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Üniversite puanı mı yoksa sıralama mı?

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
melissa1

Üniversite puanı mı yoksa sıralama mı?

Mesaj gönderen melissa1 » Sal Tem 31, 2018 1:57 am

Merhaba,
Biliyorsunuzdur yaklaşık 2 saat önce üniversite puanladı açıklandı. Ben eşit ağırlık öğrencisiyim ve Almanya’da işletme okumak istiyorum. Puan olarak 428 almışım fakat sıralamada garip bir şekilde 5195. olmuşum. Almanya’da üniversiteler için NC hesaplanırken sadece üniversite puanı mı göz önünde bulunduruluyor? Sıralamanın herhangi bir önemi yok mu?

BirFacitas

Re: Üniversite puanı mı yoksa sıralama mı?

Mesaj gönderen BirFacitas » Sal Tem 31, 2018 2:02 am

NC puani goz onunde bulundurulur yani puan.
Sizi birer kivilcim olarak gonderiyorum,alevler olarak geri donmelisiniz!
Mustafa Kemal ATATURK

melissa1

Mesaj gönderen melissa1 » Prş Ağu 02, 2018 2:07 am

BirFacitas yazdı: Sal Tem 31, 2018 2:02 am NC puani goz onunde bulundurulur yani puan.
Cevabınız için öncelikle çok teşekkür ederim.
Birkaç sorum daha olacaktı.
Türkiye’de 4 yıllık bir üniversiteye yerleşmem gerektiğinden Bilkent İşletme tam burslu ve Sabancı Yönetim Bilimleri %50 burslu yazmaya karar verdim. Okuyup, araştırdığım kadarıyla yarı burslu üniversite herhangi bir sorun oluşturmuyor. Kesin bir şekilde Almanya’da okumak istememe rağmen her kötü durumu göz önünde bulundurarak burda yerleştiğim üniversiteye kayıt olup dondurmak istiyorum. Forumda gördüğüm kadarıyla birçok kişi lisans eğitimi için gitmiş. Siz nasıl bir yol izlemiştiniz, kayıt olmuş muydunuz? Cevaplarsanız çok sevinirim.

BirFacitas

Mesaj gönderen BirFacitas » Prş Ağu 02, 2018 10:39 am

Kayit olabilirsiniz,ben de kayit olup dondurdum.
Sizi birer kivilcim olarak gonderiyorum,alevler olarak geri donmelisiniz!
Mustafa Kemal ATATURK

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Ağu 02, 2018 10:43 am

Kayit olup olmama durumu sana kalmis bir karar.

Genel olarak temel bilgileri asagidaki linkte bulabilirsin:

https://www.deutschstudent.com/portfoli ... kuyabilir/
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Prş Ağu 02, 2018 11:31 am

melissa1 yazdı: Prş Ağu 02, 2018 2:07 am Cevabınız için öncelikle çok teşekkür ederim.
Birkaç sorum daha olacaktı.
Türkiye’de 4 yıllık bir üniversiteye yerleşmem gerektiğinden Bilkent İşletme tam burslu ve Sabancı Yönetim Bilimleri %50 burslu yazmaya karar verdim. Okuyup, araştırdığım kadarıyla yarı burslu üniversite herhangi bir sorun oluşturmuyor. Kesin bir şekilde Almanya’da okumak istememe rağmen her kötü durumu göz önünde bulundurarak burda yerleştiğim üniversiteye kayıt olup dondurmak istiyorum. Forumda gördüğüm kadarıyla birçok kişi lisans eğitimi için gitmiş. Siz nasıl bir yol izlemiştiniz, kayıt olmuş muydunuz? Cevaplarsanız çok sevinirim.
Bana göre en mantiklisi hic almanyaya gitmeyecekmis gibi plan yapip okula kaydolup , sonrasinda dondurmak. Sonucta vize alacaginin garantisi yok , orada islerin ters gitmeyeceginin garantisi yok , oraya gidince belki sen yanlis bir karar verdigini düsünüp geri dönmek isteyeceksin. Ben böyle yapmistim ve tanistigim hemen herkeste böyle yapmisti

Özel okul kazanip donduracaksan bunun sartlarini düzgünce ögrenmeni öneriririm , herhangi bir sekilde para vermen gerekecek mi diye
Arkadaslar ben erkegim =)

omrll

Mesaj gönderen omrll » Prş Ağu 02, 2018 11:44 am

kiss25 yazdı: Prş Ağu 02, 2018 11:31 am Bana göre en mantiklisi hic almanyaya gitmeyecekmis gibi plan yapip okula kaydolup , sonrasinda dondurmak. Sonucta vize alacaginin garantisi yok , orada islerin ters gitmeyeceginin garantisi yok , oraya gidince belki sen yanlis bir karar verdigini düsünüp geri dönmek isteyeceksin. Ben böyle yapmistim ve tanistigim hemen herkeste böyle yapmisti

Özel okul kazanip donduracaksan bunun sartlarini düzgünce ögrenmeni öneriririm , herhangi bir sekilde para vermen gerekecek mi diye
Bilgi üniversitesinde kaydım vardı dondurmak istedim ücretin yüzde 40'ını istediler.Bu yüzden sınava tekrar girip kocaeli elektronik ve hab. müh. ne kayıt olarak almanya ya gittim

melissa1

Mesaj gönderen melissa1 » Prş Ağu 02, 2018 2:54 pm

Öncelikle cevaplarınız için çok teşekkürler. Kesin bir şekilde Almanya istememe rağmen dediğiniz gibi her durumu düşünmekte fayda var. Fakat benim sıralamama uygun bir devlet üniversitesi yok. Yani Almanya olmazsa burda okumak istiyorum diyeceğim bir devlet üniversitesi yok. O yüzden özellere başvurmak zorundayım. Sabancı da dediğiniz gibi ücret ödemek gerekiyormuş. Bilkent’i araştıracağım o yüzden