Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vizeye Dil Belgesi Olmadan Başvurmak

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
John Steinbeck

Vizeye Dil Belgesi Olmadan Başvurmak

Mesaj gönderen John Steinbeck » Pzt Tem 30, 2018 9:06 pm

Merhabalar, Yakın zaman da bir kişi gördüm, dil belgesi olmadan kabul alan. Daha var mı ? Yoksa belgelemeden vizeye başvurmak çok mu şansı zorlamak olur ? Normalde Ağustos ayında alırım diye düşünüyordum A1 belgesi fakat sınav açmamış goethe. Vize Anı Defterine iki kere yazdım fakat aşşağıda kaldı hep. Bu arada liseden sonra bir yıl ara vermiştim.
Lisans için başvuracağım.
Telc 150 euro istiyor
Osd 800tl istiyor

kiss25

Re: Vizeye Dil Belgesi Olmadan Başvurmak

Mesaj gönderen kiss25 » Pzt Tem 30, 2018 9:48 pm

bence su dönemde sansi asiri zorlamak olur , bir de liseden sonra 1 yil ara vermissin egitimine ne yaptin o sürede ? staj mi yaptin ? gönüllü bir kurulusta aktif bir rol mu oynadin ? bu tarz gösterebilecegin seyler varsa o zaman telafi edersin 1 seneni yoksa adamlar sorar haci sen madem okucan neden 1 sene ara veriyon caba sarfetmiyon diye. Belki ailevi maddi manevi sikintilarin vardir olabilir insaniz ama bu durumun onlari pek enterese edecegini zannetmiyorum malesef.

Ikincisi lise diploma ve ösym puanin kac ? cok iyi bir lise diploman yoksa (+90 95 falan) ve cok iyi bir ösym puanin yoksa ( rakamlari kafama göre salliyorum ; +420-430 puan ) ve dil sertifikanda yoksa adam diyebilir sen okumaya geldigine emin misin ? Sen kendi ülkende lise seviyesinde belli bir basariyi yakalayamamissin , hadi olabilir insanlik hali olmadi ama sen dil ögrenmek icin de bir caba göstermemissin ? senin okumaya dair bir caban olmamis ben nasil inanayim senin okumaya gittigine diye sorsa ne diyeceksin ?

vizeye su dönemde 100 kisi basvurup 5 tanesi dil sertifikasiz vize aliyorsa , bundan cikarilmasi gereken ders sertifikasiz da vize aliniyor degil , sertifika olmadan red yeme ihtimali %95 ben sertifika almaliyim olmali
Arkadaslar ben erkegim =)

John Steinbeck

Mesaj gönderen John Steinbeck » Pzt Tem 30, 2018 11:14 pm

kiss25 yazdı: Pzt Tem 30, 2018 9:48 pm bence su dönemde sansi asiri zorlamak olur , bir de liseden sonra 1 yil ara vermissin egitimine ne yaptin o sürede ? staj mi yaptin ? gönüllü bir kurulusta aktif bir rol mu oynadin ? bu tarz gösterebilecegin seyler varsa o zaman telafi edersin 1 seneni yoksa adamlar sorar haci sen madem okucan neden 1 sene ara veriyon caba sarfetmiyon diye. Belki ailevi maddi manevi sikintilarin vardir olabilir insaniz ama bu durumun onlari pek enterese edecegini zannetmiyorum malesef.

Ikincisi lise diploma ve ösym puanin kac ? cok iyi bir lise diploman yoksa (+90 95 falan) ve cok iyi bir ösym puanin yoksa ( rakamlari kafama göre salliyorum ; +420-430 puan ) ve dil sertifikanda yoksa adam diyebilir sen okumaya geldigine emin misin ? Sen kendi ülkende lise seviyesinde belli bir basariyi yakalayamamissin , hadi olabilir insanlik hali olmadi ama sen dil ögrenmek icin de bir caba göstermemissin ? senin okumaya dair bir caban olmamis ben nasil inanayim senin okumaya gittigine diye sorsa ne diyeceksin ?

vizeye su dönemde 100 kisi basvurup 5 tanesi dil sertifikasiz vize aliyorsa , bundan cikarilmasi gereken ders sertifikasiz da vize aliniyor degil , sertifika olmadan red yeme ihtimali %95 ben sertifika almaliyim olmali
Valla şu yılda çok şey yaşandı ama onlar ilgilenmez bunla. Diploma puanım 84 ösym 310du sanırsam. Normalde grammer seviyem A2 nin üzerinde fakat yanlış bir tercihten dolayı okuduğumu anlama vs. çok gerideyim, pratiğim yok. Özel bir hoca bulmuştum onla çalıştık ama adam sadece grammer öğretti. A1 e girsem geçerim fakat sınava o kadar para vermek istemiyorum.

Edit: 7 Eylüle randevu alsam, 7 sinde goethede sınav var, randevuya belgesiz gidip 12 etlülde dil belgemi versem sorun olur mu sizce ?

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Sal Tem 31, 2018 1:57 am

John Steinbeck yazdı: Pzt Tem 30, 2018 11:14 pm Valla şu yılda çok şey yaşandı ama onlar ilgilenmez bunla. Diploma puanım 84 ösym 310du sanırsam. Normalde grammer seviyem A2 nin üzerinde fakat yanlış bir tercihten dolayı okuduğumu anlama vs. çok gerideyim, pratiğim yok. Özel bir hoca bulmuştum onla çalıştık ama adam sadece grammer öğretti. A1 e girsem geçerim fakat sınava o kadar para vermek istemiyorum.

Edit: 7 Eylüle randevu alsam, 7 sinde goethede sınav var, randevuya belgesiz gidip 12 etlülde dil belgemi versem sorun olur mu sizce ?
gecen birini gördüm a2 belgesi var , puani da 280 miydi neydi , sizin puaniniz düsük üstelik b1e kadar ülkeizde ögrenebilirdiniz onu da yapmamissiniz, kendi ülkenizde bile caba sarfetmemissiniz almanyada basarili olabileceginize inanmiyoruz diye red vermisler , sen bilirsin karar senin tabiki ben sadece kendi fikirlerimi ve gördüklerimi paylasiyorum , ben senin yerinde olsam a2ye kadar alirdim almanyada kursa gitceksin hic yoktan aylik 400 euro vereceksin kursa 1 kur icin (yani a1 a2 icin sertifika demek bu ama senin zaten bilgin var) kafadan 700 800 euro vereceksin ki buda bugün 4 küsür tl para yapar 500 tl para vermemek icin almadigin sertifanin almanyada sana gelecek olan ücreti üstüne red alma ihtimalin yüksek , red yersen bidaha gitme sansin bu yolla iyice azalir , insallah hakkinda hayirlisi olur
Arkadaslar ben erkegim =)