Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TU Darmstadt -Einladung zu der Eingangsprüfung

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
ulashes

TU Darmstadt -Einladung zu der Eingangsprüfung

Mesaj gönderen ulashes » Pzr Tem 29, 2018 11:13 pm

Dostlar selamlar,

TU Darmstadta Maschinenbau için Master başvurusu yaptım ve ''schriftliche Prüfung (Klausur)'' için davet edildim. ( Einladung zu der Eingangsprüfung für den Masterstudiengang Maschinenbau MPE ) . Daha önce TU Darmstadt'dan veya herhangi bir üniversiteden bu tür mail alan yada bu sınava giren oldu mu. Bu konuda tecrübelerinizi paylaşırsanız memnun olurum. Cevabınız için şimdiden teşekkürler.
Phantasie ist wichtiger als wissen denn wissen ist begrenzt.

kiss25

Re: TU Darmstadt -Einladung zu der Eingangsprüfung

Mesaj gönderen kiss25 » Pzt Tem 30, 2018 2:23 am

facebook grubunda bu konuyla ilgili yardimci olabilme ihtimali olan arkadaslar var oraya da yazarsan belki daha hizli dönüt alirsin
Arkadaslar ben erkegim =)

tunes

Mesaj gönderen tunes » Pzt Tem 30, 2018 11:10 am

Merhaba, lisans not ortalaman kacti acaba? ve hangi bolumden mezunsun? bir de TU Darmstadt 12 haftalik Praktikum istiyor bazi bolumlerde, bu sarti saglayarak mi basvuru yapmistin?
Ben de gelecek sene basvuru yapacagim, konuyla ilgili genis bir aciklama yapabilirsen sevinirim.

ulashes

Mesaj gönderen ulashes » Sal Tem 31, 2018 1:32 pm

kiss25 yazdı: Pzt Tem 30, 2018 2:23 am facebook grubunda bu konuyla ilgili yardimci olabilme ihtimali olan arkadaslar var oraya da yazarsan belki daha hizli dönüt alirsin
Cevabın için teşekkürler Kiss25. Bir arkadaş ile konuştum bu sayede. Tekrardan teşekkürler

ulashes

Mesaj gönderen ulashes » Sal Tem 31, 2018 1:34 pm

tunes yazdı: Pzt Tem 30, 2018 11:10 am Merhaba, lisans not ortalaman kacti acaba? ve hangi bolumden mezunsun? bir de TU Darmstadt 12 haftalik Praktikum istiyor bazi bolumlerde, bu sarti saglayarak mi basvuru yapmistin?
Ben de gelecek sene basvuru yapacagim, konuyla ilgili genis bir aciklama yapabilirsen sevinirim.
Dostum bende pek tecrübeli sayılmam bu konuda sadece normal başvuru yaptım ve gönderilen mail ile bu konuya denk geldim. Sağlıklı bilgiler aldığımda yazarım yine bu başlık altında. Bölümüm Makina Mühendisliği -Master için başvuru yaptım.

ulashes

Mesaj gönderen ulashes » Sal Tem 31, 2018 1:43 pm

Belki başka arkadaşların işine yarayabilir diye konu hakkında biraz açıklama yapmak istiyorum,

TU Darmstadt ( für Maschinenba-Master) ile konuştuğumda bana genel olarak aşağıda bulunan derslerden 120 dk lık bir sınava gireceğimi bunlar içinde başarılı bulunan bölümlerden muaf tutulabileceğimi , yalnız başarısız olduğum alan 30 kredi üzerinde olursa Zulassung verilemeyeceğini söylediler.

- Technische Mechanik

- Thermodynamik und Wärme- und Stoffübertragung

- Maschinenelemente und Mechatronik

- Systemtheorie und Regelungstechnik

- Messtechnik, Sensorik und Statistik

- Numerische Berechnungsverfahren

- Strömungsmechanik