Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

İlk gidildiğinde yaşanabilecek sıkıntı (Anmeldung, banka hesabı vs.)

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
seth93

İlk gidildiğinde yaşanabilecek sıkıntı (Anmeldung, banka hesabı vs.)

Mesaj gönderen seth93 » Cmt Tem 28, 2018 2:34 pm

Arkadaşlar kafama takılan bir konu var :

Şimdi gittikten sonra Anmeldung yapabilmek için sigorta yaptırmam lazım,
bloke hesaptaki parama erişim sağlayabilmem için alman banka hesabı açtırmam lazım,
banka hesabı açabilmem için anmeldung yaptırmış olmam lazım,
zaten okula kayıt yaptırabilmek içinde sigorta ve anmeldung gene gerekiyor.
ama muhtemelen sigorta yaptırmak içinde bir adres gerekiyordur.

Şimdi sıkıntı şu ki düzenli olarak kalacak bir yer bulmadan sigorta yaptırıp anmeldung alabilir miyim?
Alamazsam düzenli kalacak yer bulabilmek için okulun son kayıt süresine kadar kısıtlı bir sürem olacak yoksa anmeldung olmadığından kayıt yaptıramayacağım, hatta daha da az sürem var çünkü başvurudan sonra kaç günde ikamet çıkar bilmiyorum, dahası bankadan para çekemeyeceğim için ekonomik olarakta zor durumda kalacağım.

Umarım bu şekilde olmuyordur, bildiklerinizi paylaşırsanız çok sevinirim, yanlış bildiğim bir şey varsa da düzeltin lütfen.

kiss25

Re: İlk gidildiğinde yaşanabilecek sıkıntı (Anmeldung, banka hesabı vs.)

Mesaj gönderen kiss25 » Cmt Tem 28, 2018 2:42 pm

behördeye anmeldung icin sigorta lazim degil , normal ev sahibinden bir kagit alip behördeye gidip onu veriyorsun onlar da seni kaydediyorlar. Sigorta icin yine durumu söylersen su an icin düzenli kalacak yerim yok bu konuda sikinti yasiyorum kalacak yeri buldugumda belirtsem size diye yardimci olurlar diye düsünüyorum , hani posta falan gelirse sana sigortadan buraya gelip alsam olur mu diye sorarsin , banka hesabi icin de anmeldung lazim degil , anmeldung sunun icin lazim almanyada hala posta sistemi isledigi icin , bankadan kartin sifrelerin ayni sekilde sigortadan vs. hepsi postayla geliyor o postalarin gelebilecegi bir adres olmasi lazim o yüzden , durumu anlatirsan belki yardimci olurlar veya bildigin güvendigin biri varsa ona sorup bütün bunlara ( behörde haric ) banka , sigorta , okul c/o seklinde yazan yere o kisinin adresini verirsin ve postalar oraya gider yeni bir yer bulunca gider bu adresi verdigin yerlerden adres durumunu güncellersin ve postalar sonra senin kendi evine gelir
Arkadaslar ben erkegim =)

seth93

Mesaj gönderen seth93 » Cmt Tem 28, 2018 3:16 pm

b
kiss25 yazdı: Cmt Tem 28, 2018 2:42 pm behördeye anmeldung icin sigorta lazim degil , normal ev sahibinden bir kagit alip behördeye gidip onu veriyorsun onlar da seni kaydediyorlar. Sigorta icin yine durumu söylersen su an icin düzenli kalacak yerim yok bu konuda sikinti yasiyorum kalacak yeri buldugumda belirtsem size diye yardimci olurlar diye düsünüyorum , hani posta falan gelirse sana sigortadan buraya gelip alsam olur mu diye sorarsin , banka hesabi icin de anmeldung lazim degil , anmeldung sunun icin lazim almanyada hala posta sistemi isledigi icin , bankadan kartin sifrelerin ayni sekilde sigortadan vs. hepsi postayla geliyor o postalarin gelebilecegi bir adres olmasi lazim o yüzden , durumu anlatirsan belki yardimci olurlar veya bildigin güvendigin biri varsa ona sorup bütün bunlara ( behörde haric ) banka , sigorta , okul c/o seklinde yazan yere o kisinin adresini verirsin ve postalar oraya gider yeni bir yer bulunca gider bu adresi verdigin yerlerden adres durumunu güncellersin ve postalar sonra senin kendi evine gelir
Aydınlattığın için teşekkürler. Peki okula kayıt yaptırabilmem için behörde mi lazım şu durumda ? Bir de behörde alabilmek için geçici bir adres belirtemiyor muyum?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Tem 29, 2018 10:15 am

Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

seth93

Mesaj gönderen seth93 » Pzr Tem 29, 2018 12:48 pm

Physiker yazdı: Pzr Tem 29, 2018 10:15 am Burda hepsi adim adim yaziyor:

https://www.deutschstudent.com/portfoli ... erekenler/
Nedense forum haricinde hiç incelememiştim siteyi teşekkürler :) .

Lİnkteki yazıda şu yazıyor :

"Sayet bloke hesapla vize basvurusu yaptiysaniz ilk olarak yurttan aldiginiz kira sözlesmesi ve hesabinizin acildigina dair Deutsche Bank in maille gönderdigi teyit ile en yakin Deutsche Bank subesine gidin."

Şu durumda yurtta kalmıyorsak ve düzenli kalacak bir yerimizde yoksa verecek bir sözleşmemiz olmadığı için hesap açtıramıyor muyuz? Birde bu bankanın Deutsche Bank olması şart mı yoksa örnek olarak mı verilmiş yazıda?

seth93

Mesaj gönderen seth93 » Pzt Tem 30, 2018 2:08 pm

Bilen var mı arkadaşlar ?

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Sal Tem 31, 2018 1:59 pm

seth93 yazdı: Pzt Tem 30, 2018 2:08 pm Bilen var mı arkadaşlar ?
bloke hesabi nereden actirdiysan o bankaya atacaksin maili veya o bankayla iletisime gececeksin
Arkadaslar ben erkegim =)

tur595

Mesaj gönderen tur595 » Cum Ağu 03, 2018 7:32 pm

Merhabalar,
Benim yabancilar dairesine gidecegim zaman ikametgah adresi gostermekle ilgili problemim olacak. Cunku su an orda evi olan ve okuyan bir arkadasimiz var ve biz bir arkadasimla beraber orda olan arkadasimizin evini kiralamak istiyoruz. Bizim donemimiz basladiginda ordaki arkadasimiz baska bir ulkede olacak erasmus yapacagindan dolayi. Ordaki arkadasimizin evi baskasina kiralamaya yetkisi var kendi uygun gordugunde ancak ne kadar yetkin kendisi de bilmiyor, cunku yapmak istedigimiz sey ayni kira fiyatina ayni evde 2 kisi yasamak. Konuyu gercek ev sahibine acmak istemiyoruz cunku 2 kisi oldugundan dolayi ya hayir diyecek ya da fiyati yukari cekecek. Birimiz kontrat imzalasa digeri oturum icin kontrat gosteremiyecek.
Bu konuya benzer bir deneyimi olan var mi? Ya da bu isin icinden nasil cikilir fikri olan? Paylasirsaniz cok sevinirim.

Simdiden tesekkurler

atakanata

Mesaj gönderen atakanata » Sal Ağu 07, 2018 5:54 am

tur595 yazdı: Cum Ağu 03, 2018 7:32 pm Merhabalar,
Benim yabancilar dairesine gidecegim zaman ikametgah adresi gostermekle ilgili problemim olacak. Cunku su an orda evi olan ve okuyan bir arkadasimiz var ve biz bir arkadasimla beraber orda olan arkadasimizin evini kiralamak istiyoruz. Bizim donemimiz basladiginda ordaki arkadasimiz baska bir ulkede olacak erasmus yapacagindan dolayi. Ordaki arkadasimizin evi baskasina kiralamaya yetkisi var kendi uygun gordugunde ancak ne kadar yetkin kendisi de bilmiyor, cunku yapmak istedigimiz sey ayni kira fiyatina ayni evde 2 kisi yasamak. Konuyu gercek ev sahibine acmak istemiyoruz cunku 2 kisi oldugundan dolayi ya hayir diyecek ya da fiyati yukari cekecek. Birimiz kontrat imzalasa digeri oturum icin kontrat gosteremiyecek.
Bu konuya benzer bir deneyimi olan var mi? Ya da bu isin icinden nasil cikilir fikri olan? Paylasirsaniz cok sevinirim.

Simdiden tesekkurler
Aynı şeyi 2 ay sonra bende yaşayacağım ne yapmam gerektiğine dair hiçbir fikrim yok benim sorunum. Uzun süreli kalacak biryer ayarlayamamış olmam doöayısıyla da ikamet alamıyor olduğum için oturum uzatmaya başvuramıyor olmam. Bunun için yapılacak başka birşey var mı ? Eski ikametim hala frankfurtta ve şuan gittiğimde ekime kadar geçici konaklama yapacağım. Kasımın 11 indd oturum iznim bitiyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

baturcildam

Mesaj gönderen baturcildam » Cmt Ağu 11, 2018 6:36 pm

Hamburg da deutschebank jugen konto başvurusu yapabilir miyim stralsund da ikamet edeceğim ama

uziuzi

Mesaj gönderen uziuzi » Prş Ağu 16, 2018 8:26 pm

N26'dan ikametsiz normal hesap açabilirsiniz oldukça da pratik