Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Mühendislik Master

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
tunes

Mühendislik Master

Mesaj gönderen tunes » Çrş Tem 11, 2018 7:14 pm

Merhaba arkadaşlar,

Endüstri mühendisliği, 4. sınıf öğrencisiyim.
Gelecek dönem mezun oluyorum ve Almanya'da "bilişim teknolojileri, yazılım mühendisliği, information systems, hadi en kötü elektrik mühendilsiği" gibi teknik alanların birinde mastera başlamak istiyorum.
Ancak araştırdığım kadarıyla, Almanya'da endüstri mühendisliği diploması ile, yukarıdaki derslerin sadece giriş seviyesindeki 3-6 kredilik dersleri + fizik ve calculus derslerini almış biri olarak, bu bölümlere kabulum zor görünüyor.

Genellikle başvuru şartlarında şu özellik aranıyor: "electrical engineering or comparable subjects" Okullara transkriptimi ekleyip comparable subject olarak sayılıp sayılmadığımı sorduğumda başvurunu detaylı incelemeliyiz cevabını alıyorum.
Daha önce endüstri mühendisliğinden mastera böyle bir geçiş yapan var mı?

Bunun dışında, Frankfurt a.M. bölgesi için bana önerebileceğiniz master alanları var mı? (Fachhohschule ya da Universitat, ikisini de düşünüyorum)

Cevaplarınızı bekliyorum,

İyi günler dilerim

kiss25

Re: Mühendislik Master

Mesaj gönderen kiss25 » Çrş Tem 11, 2018 8:48 pm

Wirtschaftinformatik tarzi bölümlerde master yapabilirsin belki ben TU Darmstadtta Informationssystemtechnik okuyorum ( information systems oluyor galiba bilgisayar ve elektronik karisik ) , onuda sorabilirsin belki ist bölümünde de master yaptirirlar olmazsa da dedigim gibi wi de sansini deneyebilirsin belki
Arkadaslar ben erkegim =)