Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Uni-Assist İşlemler Ne Zaman Başlar?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
bickle35

Uni-Assist İşlemler Ne Zaman Başlar?

Mesaj gönderen bickle35 » Cum Haz 22, 2018 10:14 am

Merhaba arkadaşlar,
Uni-assist aracılığıyla 30 Mayıs'ta online başvuruları yaptım ve belgeler 1 haziranda uni-assiste ulaştı. Ama durum hala "Submitted online - processing not yet started" şeklinde. Tecrübelerinize göre ortalama kaç günde başlıyor işlemler?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Uni-Assist İşlemler Ne Zaman Başlar?

Mesaj gönderen Physiker » Cum Haz 22, 2018 12:18 pm

Ödemeyi yaptiktan 4-6 hafta sonra islem sonuclaniyor.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kaolardo

Mesaj gönderen Kaolardo » Cum Haz 22, 2018 1:12 pm

Aynı şey bende de öyle görünüyor sanırım herkeste öyle görünüyor şimdilik. Parayı ödedin görünüyor mu ?

bickle35

Mesaj gönderen bickle35 » Cmt Haz 23, 2018 6:18 pm

Kaolardo yazdı: Cum Haz 22, 2018 1:12 pm Aynı şey bende de öyle görünüyor sanırım herkeste öyle görünüyor şimdilik. Parayı ödedin görünüyor mu ?
Evet hocam ödendi görünüyor 6 hazirandan itibaren. Sizin belgeler ne zaman ulaştı?
Physiker yazdı: Cum Haz 22, 2018 12:18 pm Ödemeyi yaptiktan 4-6 hafta sonra islem sonuclaniyor.
Cevabınız için teşekkür ederim.

mirfaelltnichtsein

Mesaj gönderen mirfaelltnichtsein » Cmt Haz 23, 2018 8:58 pm

bickle35 yazdı: Cmt Haz 23, 2018 6:18 pm Evet hocam ödendi görünüyor 6 hazirandan itibaren. Sizin belgeler ne zaman ulaştı?

Cevabınız için teşekkür ederim.
Ödemeyi nasıl yaptınız? Belgeleri gönderdikten sonra onlardan bir haber beklediniz mi yoksa kendiniz ücreti hesaplayıp gidip yatırdınız mı? Sorunuzla bağlantısı olduğundan değil, ben de bu hafta içi belgelerimi göndereceğim kendim için soruyorum.

Kaolardo

Mesaj gönderen Kaolardo » Pzr Haz 24, 2018 2:59 pm

ya ben ödedim 15 haziranda belgeleri postalayıp ama hala ödendi görünmüyor benim korkum ben açıklamay dekontta ki Bewerbugn nummer i yazmadım sadece ismimi soyismimi ve Almanca başvurular için ödeme yazdım. 1 haftayı da geçti hala ödenmemiş görünüyor sizce bunla alakası var mıdır

bickle35

Mesaj gönderen bickle35 » Sal Haz 26, 2018 11:40 am

mirfaelltnichtsein yazdı: Cmt Haz 23, 2018 8:58 pm Ödemeyi nasıl yaptınız? Belgeleri gönderdikten sonra onlardan bir haber beklediniz mi yoksa kendiniz ücreti hesaplayıp gidip yatırdınız mı? Sorunuzla bağlantısı olduğundan değil, ben de bu hafta içi belgelerimi göndereceğim kendim için soruyorum.
hocam iş bankasından karşı tarafında masraflarını karşılamayı işaretleyerek ödedim.
Kaolardo yazdı: Pzr Haz 24, 2018 2:59 pm ya ben ödedim 15 haziranda belgeleri postalayıp ama hala ödendi görünmüyor benim korkum ben açıklamay dekontta ki Bewerbugn nummer i yazmadım sadece ismimi soyismimi ve Almanca başvurular için ödeme yazdım. 1 haftayı da geçti hala ödenmemiş görünüyor sizce bunla alakası var mıdır
1234567, Mustermann, Max, 01.01.1991, SoSe18
Ben açıklamayı bu şekilde yaptım
Üye no Soyad İsim Doğum Tarihi Winter18 yazdım

Benim yanlıs hatırlamıyosam 3 veya 4 günde ödendi diye gözüktü.
Ama belki şu aralar daha yoğundur. Biraz geç yansıyabilir. Bence iletişim kısmından bir sorun.

mirfaelltnichtsein

Mesaj gönderen mirfaelltnichtsein » Sal Haz 26, 2018 11:52 am

bickle35 yazdı: Sal Haz 26, 2018 11:40 am hocam iş bankasından karşı tarafında masraflarını karşılamayı işaretleyerek ödedim.

1234567, Mustermann, Max, 01.01.1991, SoSe18
Ben açıklamayı bu şekilde yaptım
Üye no Soyad İsim Doğum Tarihi Winter18 yazdım

Benim yanlıs hatırlamıyosam 3 veya 4 günde ödendi diye gözüktü.
Ama belki şu aralar daha yoğundur. Biraz geç yansıyabilir. Bence iletişim kısmından bir sorun.

Para yatırma işlemi için uni-assist'ten haber beklemediniz yani? Ben belgeleri dün postaladım büyük ihtimalle yarın ellerinde olacak. Para yatırma işlemini onlardan haber gelmeden yapsam olur mu diye merak ediyorum. Ve internette okuduğuma göre 50-80 Euro arası kesinti oluyormuş, doğru mu?

bickle35

Mesaj gönderen bickle35 » Sal Haz 26, 2018 11:55 am

mirfaelltnichtsein yazdı: Sal Haz 26, 2018 11:52 am Para yatırma işlemi için uni-assist'ten haber beklemediniz yani? Ben belgeleri dün postaladım büyük ihtimalle yarın ellerinde olacak. Para yatırma işlemini onlardan haber gelmeden yapsam olur mu diye merak ediyorum. Ve internette okuduğuma göre 50-80 Euro arası kesinti oluyormuş, doğru mu?
Yok hocam, beklemeden yatırdım. İş bankası 30 $ diye hatırlıyorum.

Nihan.Ayd

Mesaj gönderen Nihan.Ayd » Sal Haz 26, 2018 2:06 pm

Merhaba Uni-assist para gönderimi için en ucuz yoldan hangi banka ile göndermeliyiz sizce? Başlıklarda hep 40€ civarı bir masraf çıkıyor daha uygunu yok mu bunun bilen var mi?

AYDINOZ

Mesaj gönderen AYDINOZ » Cum Haz 29, 2018 4:28 pm

bickle35 yazdı: Cum Haz 22, 2018 10:14 am Merhaba arkadaşlar,
Uni-assist aracılığıyla 30 Mayıs'ta online başvuruları yaptım ve belgeler 1 haziranda uni-assiste ulaştı. Ama durum hala "Submitted online - processing not yet started" şeklinde. Tecrübelerinize göre ortalama kaç günde başlıyor işlemler?
Ben ilk defa başvuracağım uni asisst aracılığıyla bir lisans programına. Kullanıcı adı ve şifresi fln oluşturdum. Bilgileri vs online doldurdum ve son olarak yüklemem gereken dosyalar kısmındayım. Burada istenen birçok belge var siz de zaten biliyorsunuz. Sorum şu ki o istenenlerden hepsini yüklemek mecburi mi veya belirleyici, önemli olanlar hangileri? Ayrıca hepsini Almancaya yeminli tercümanla çevirtip konsoloslukta da onaylatıp ardından mı tarayıp sisteme yüklemek gerek? Tecrübelerinizi aktarırsanız çok makbule geçer. Çok sağ olun şimdiden..

filmlovepenguin

Mesaj gönderen filmlovepenguin » Cmt Haz 30, 2018 1:11 am

Nihan.Ayd yazdı: Sal Haz 26, 2018 2:06 pm Merhaba Uni-assist para gönderimi için en ucuz yoldan hangi banka ile göndermeliyiz sizce? Başlıklarda hep 40€ civarı bir masraf çıkıyor daha uygunu yok mu bunun bilen var mi?
Banka kartıyla ödeyin, döviz olmasa ve hatta döviz hesabı bile olmasa da tl ödeme alınıyor. Bankadan bankaya değişebilir tabii, göndermeden arayın bankayı yine de.

filmlovepenguin

Mesaj gönderen filmlovepenguin » Cmt Haz 30, 2018 1:15 am

AYDINOZ yazdı: Cum Haz 29, 2018 4:28 pm Ben ilk defa başvuracağım uni asisst aracılığıyla bir lisans programına. Kullanıcı adı ve şifresi fln oluşturdum. Bilgileri vs online doldurdum ve son olarak yüklemem gereken dosyalar kısmındayım. Burada istenen birçok belge var siz de zaten biliyorsunuz. Sorum şu ki o istenenlerden hepsini yüklemek mecburi mi veya belirleyici, önemli olanlar hangileri? Ayrıca hepsini Almancaya yeminli tercümanla çevirtip konsoloslukta da onaylatıp ardından mı tarayıp sisteme yüklemek gerek? Tecrübelerinizi aktarırsanız çok makbule geçer. Çok sağ olun şimdiden..
Hepsini yüklemene gerek yok, tamamen okulların önceliğine göre yükleyebilirsin. Islak imzalı olanları direkt gönderiyorsun, orijinallerini gönderemeyeceklerinin(misal diploman) kopyasını dediğin gibi yapıp gönderiyorsun ve sisteme de yüklüyorsun.ödeme yapıp 3-5 hafta bekliyorsun. Bu kadar.

AYDINOZ

Mesaj gönderen AYDINOZ » Pzr Tem 01, 2018 1:45 am

Peki, sağ olun bilgi için.
Bir sorum daha olacaktı. Lisans diploması hem Türkçe hem İngilizce olduğu için fotokopisinin konsolosluk onayı yeterli, fakat lise diploması Türkçe olduğu için önce çevirtip mi onaylatmak gerek? Orijinal lise diplomasının fotokopisini onaylatsam adamların anlaması için tercüme gerek.
Bir de kısacası, yeminli tercümandan çeviri yaptıklarımıza konsolosluk onayı gerekmiyor değil mi? Mesela birçok staj belgem var. Üzerinde kurum mührü fln var. Bunları çevirmek yeter mi? Anladığım kadarıyla konsolosluk onayı sadece diploma için lazım değil mi?

Nihan.Ayd

Mesaj gönderen Nihan.Ayd » Pzr Tem 01, 2018 9:46 am

AYDINOZ yazdı: Pzr Tem 01, 2018 1:45 am Peki, sağ olun bilgi için.
Bir sorum daha olacaktı. Lisans diploması hem Türkçe hem İngilizce olduğu için fotokopisinin konsolosluk onayı yeterli, fakat lise diploması Türkçe olduğu için önce çevirtip mi onaylatmak gerek? Orijinal lise diplomasının fotokopisini onaylatsam adamların anlaması için tercüme gerek.
Bir de kısacası, yeminli tercümandan çeviri yaptıklarımıza konsolosluk onayı gerekmiyor değil mi? Mesela birçok staj belgem var. Üzerinde kurum mührü fln var. Bunları çevirmek yeter mi? Anladığım kadarıyla konsolosluk onayı sadece diploma için lazım değil mi?
Evet lise diplomasinin çevirisini yaptirip onu onaylatman gerek. Fotokopiyi onaylatacaksin.
Yeminli tercüman belgelerine konsolosluk onayi gerekli. Noter onayli degilse yeminli tercüman onayi yeterli degil.
Hayir konsolosluk sadece lise diploması onaylamaz. Basvuru için gerekli her belgeyi onaylar ve ücretsizdir.

AYDINOZ

Mesaj gönderen AYDINOZ » Pzr Tem 01, 2018 9:13 pm

Bilgi için teşekkürler öncelikle. Artık gidip görünce bakacağız. Forumda birçok yerde kimisi yeminli tercümanın çevirdiklerini konsolosluk onaylamaz vb. açıklamalarda bulunmuş. Artık gidip göreceğiz:) Lise diplomasını da niye istiyorlarsa artık. Zaten lisans var. Bir alt diploma gereksinimi çok tuhaf.
iyi akşamlar.

Nihan.Ayd

Mesaj gönderen Nihan.Ayd » Pzt Tem 02, 2018 9:41 am

[/quote]
AYDINOZ yazdı: Pzr Tem 01, 2018 9:13 pm Bilgi için teşekkürler öncelikle. Artık gidip görünce bakacağız. Forumda birçok yerde kimisi yeminli tercümanın çevirdiklerini konsolosluk onaylamaz vb. açıklamalarda bulunmuş. Artık gidip göreceğiz:) Lise diplomasını da niye istiyorlarsa artık. Zaten lisans var. Bir alt diploma gereksinimi çok tuhaf.
iyi akşamlar.
Yeminli tercüman belgesini fotokopi cektireceksin onu onaylar konsolosluk. Tabiki ıslak imzalı belgeyi onaylamaz, kopyasini onaylayacak.

mirfaelltnichtsein

Mesaj gönderen mirfaelltnichtsein » Pzt Tem 02, 2018 1:21 pm

Nihan.Ayd yazdı: Pzt Tem 02, 2018 9:41 am
Yeminli tercüman belgesini fotokopi cektireceksin onu onaylar konsolosluk. Tabiki ıslak imzalı belgeyi onaylamaz, kopyasini onaylayacak.
[/quote]

Diğerlerini bilmiyorum ama İstanbuldaki konsolosluk yeminli çevirilerin fotokopilerini de onaylamadı. Çevirilere kesinlikle karışmıyoruz, fotokopisini de onaylamıyoruz dediler bana. O yüzden ben de yeminli tercüme + noter + apostil olarak gönderdim ne olur ne olmaz diye. Ama sadece yeminli olarak gönderen arkadaşlar da olmuş ve sorun yaşamadıklarını yazmışlar.

AYDINOZ

Mesaj gönderen AYDINOZ » Pzt Tem 02, 2018 2:39 pm

aynen öyle. bakacağız artık. Y uni assist sitesinde 8 hafta önceden belgeleri yollayıp parayı yatırın diye tavsiyede bulunuyor. ben henüz başvuru yapmadım belgeleri toplama aşamasındayım. bu bir iki gün içerisnde yollayıp parayı yatırsam sıkıntı çıkar mıacaba ? bilgisi olan lütfen aydınlatsın.. belgeleri kontrol edene kadar para gidene kadar ve uniye gönderene kadar 15 temmuzu geçer mi drsiniz?

mirfaelltnichtsein

Mesaj gönderen mirfaelltnichtsein » Pzt Tem 02, 2018 6:07 pm

AYDINOZ yazdı: Pzt Tem 02, 2018 2:39 pm aynen öyle. bakacağız artık. Y uni assist sitesinde 8 hafta önceden belgeleri yollayıp parayı yatırın diye tavsiyede bulunuyor. ben henüz başvuru yapmadım belgeleri toplama aşamasındayım. bu bir iki gün içerisnde yollayıp parayı yatırsam sıkıntı çıkar mıacaba ? bilgisi olan lütfen aydınlatsın.. belgeleri kontrol edene kadar para gidene kadar ve uniye gönderene kadar 15 temmuzu geçer mi drsiniz?
Ben belgeleri 25 haziranda PTT Turpex ile gönderdim (85 TL tuttu ve gitmesi 2 gün sürdü) ve birkaç gün sonra da ödemeyi yaptım. Ödemeyi yaptıktan sonra sisteme geçmesi 4 gün sürdü. Kendi tecrübemden yola çıkarak söylüyorum: Belge gönderimini + ödemeyi 10 Temmuz'a kadar yapmış olursan sıkıntı çıkmaz gibi gözüküyor.