Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Uni. bitmeden dil kursu

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
mohsen

Uni. bitmeden dil kursu

Mesaj gönderen mohsen » Prş Oca 07, 2010 7:26 pm

merhaba arkadaslar ben bi konu acmistim ama durumum degistigi icin farkli konu actim bu arada ben dumlupinar universitesinde iktisat okuyorum. master yapmak icin basvuracaktim ama bi derstten devamsizliktan kalmisim. o derside ancak yazin temmuz ortasinda verebilirim. bu zamani almanyada dil kursuna gidp degerlendirmeyi dusunuyorum ve yazin gelip dersi verdikten sonra diplomamida alip universitelere master programlarina basvurmayi dusunuyorum. ancak kafama takilan olay su benim dersten kalmam yani okulumun uzamasi transkriptte belli bu vize icin sorun teskil eder mi, veya bu kadar okumus son dersi kalmis nede olsa bu kadar yillik emeginin bosa gecmemesi icin son dersini de vermek icin donecektir diye mi dusunecekler?

ayrica bana kac aylik dil kursu kaydi yaptirmami tavsiye edersiniz yani temmuza kadar kayit yapip donup master programina basvurmami mi yoksa simdiden en az bi 10 aylik kursa kayit yapip dil olayini belli bir seviyeye getirip oyle mastera basvurmami mi onerirsiniz? yani anliycaginiz benim konularda birbiriyle celiskili temmuza kadar vize demisim sonrasin da 10 aylik kursa kayit mi yapiyim demisim bunun sebebi kafam cok karisik bu konuda ne yapacagima bende karar veremedim.
bu ara da iki ay once italya vizesi ile italya avusturya ve almanya ya gitmistim ve turkiyeye donusumde almanya uzerinden olmustu tabi bu turist vizesiydi.bunun niyeti kotu olsa bir defa gitmis ve donmus demek ki iyi cocuk ki donmus diye dusunurler mi?

arkadaslar ben daha cok soru sorabilirim ama daha fazla karistirmadan simdilik birakayim.yardimci olursaniz sevinirim, yorumlarinizi bekliyorum arkadaslar?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Uni. bitmeden dil kursu

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Oca 07, 2010 8:35 pm

Master\'a basvuracaksan once elbette kalan dersini vermen lazim,buda en erken temmuz ayindan once olmayacaksa ve temmuzda geri donmek zorunda oldugun icin dil kursu vizesine basvurman en isbetlisi olur.
Trankripte gozukmesi vize icin bir sorun teskil etmez.
Temmuz ayina kadar kayit yaptir fazlasina gerek yok.Nede olsa geri doneceksin.

Yani onlara demen gereken temmuzda kaldigim dersten sinava girmem lazim,bu sure icerisinde yabanci dil egitimi almak istiyorum ve bu yuzden dil kursu vizesine basvurdum..

mohsen

Uni. bitmeden dil kursu

Mesaj gönderen mohsen » Prş Oca 07, 2010 10:31 pm

tesekkur ederim yonetici kardes. dersimin kalmasi benim icin avantaj diyosun anladigim kadariyla. ordayken temmuzda biteceke vizeyi bi kac ay daha uzatma durumu varmi?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Uni. bitmeden dil kursu

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Oca 07, 2010 10:39 pm

Dil kursu vizesi alirsan uzatamazsin.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Uni. bitmeden dil kursu

Mesaj gönderen Physiker » Cum Oca 08, 2010 2:43 pm

benim tavsiyem iktisat degil de almanya da yakin bolumlerden birinde bachelor kabulu al. oraya gidip baska bi bolumde de okumak istiyorum ve ortak dersleri de saydirabilirim dersin. bu sayede egitim vizesi alirsin yazin gelip bi ara da o kalan dersi verirsin. almanyada da dil sinavini verdikten sonra master basvurunu yaparsin.

mohsen

Uni. bitmeden dil kursu

Mesaj gönderen mohsen » Cum Oca 08, 2010 5:50 pm

physiker senin tavsiyen cok guzel gorunuyor ama ben hic anlamadim oranin sistemini bana biraz daha aciklarsan cok sevinirim. orrnegin uluslararasi iliskiler veya sletme gibi bir bolume basvurdum sonrasinda ne yapicam baska bi bolum derken? hem orda kayit yapip hem de gelip burda nasil vericem dersimi?bu arada benim okulumun 7. yili aksiliklerden dolayi 7. yila kadar uzatmak sorunda kaldim bu bi sorun teskil eder mi universiste kabulu almamda?

mohsen

Uni. bitmeden dil kursu

Mesaj gönderen mohsen » Cum Oca 08, 2010 5:51 pm

bu arada ben kac yildir nasil bulamamisim bu siteyi yazik bana.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Uni. bitmeden dil kursu

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Oca 09, 2010 3:35 pm

[quote]mohsen tarafindan yazilan metin:
physiker senin tavsiyen cok guzel gorunuyor ama ben hic anlamadim oranin sistemini bana biraz daha aciklarsan cok sevinirim. orrnegin uluslararasi iliskiler veya sletme gibi bir bolume basvurdum sonrasinda ne yapicam baska bi bolum derken? hem orda kayit yapip hem de gelip burda nasil vericem dersimi?bu arada benim okulumun 7. yili aksiliklerden dolayi 7. yila kadar uzatmak sorunda kaldim bu bi sorun teskil eder mi universiste kabulu almamda?[/quote]

Almanya\'dan kabul aldiktan sonra direk okula kayit yaptirmiyorsun,sadece sartli kabul aliyorsun buda DSH veya Test-Daf sinavini verdikten sonra gercek kayit yaptirabilecegin anlamina geliyor..Daha sonra bolumunu degistirmek isin kolay kismi,universitenin ogrenci islerine gidip bolum degisikligi yapmak istedigini belirtiyorsun..
Okulu 7 yila yayman vizede ve uni kabulu almanda goze batabilir tabi derslerden kalip kalmadigin onemli yani traskrip.Onun disinda diger sorunlar kimseyi alakadar etmez..

mohsen

Uni. bitmeden dil kursu

Mesaj gönderen mohsen » Pzr Oca 10, 2010 3:53 pm

FuNdeRSchatteN tesekkur ederim ama ben sartli kabul eden okullar hangisi bilmiyorum essen duisburg kabul ediyomus sanirim veya hangisine basvuriyim baska iksitadi idari bolumlere yakin bolumleri sartli kabul eden varsa soylerseniz sevinirim.ben baktimda pek bisey anliyamadim.

maniaturk

Uni. bitmeden dil kursu

Mesaj gönderen maniaturk » Pzr Oca 10, 2010 4:14 pm

arkadasim konunun tamamini okuyamadim acikcasi ama anladigim kadari ile isletme veya iktisat filan okumak istiyorsun. Yalniz bu bolumler almanya genelinde merkezi alimla ogrenci alirlar. Yani universite karar vermez merkeze yollarsin basvurunu onlar karar verir.

Bence mantikli olani Ekonomi oku. Yakin bir bolum ve bu kadar ayrinti ile ugrasmana gerek yok.

Ekonomi --> Wirtschaftswissenschaften

Endustri Muhendisligi --> Wirtschaftsingenieurwesen

mohsen

Uni. bitmeden dil kursu

Mesaj gönderen mohsen » Pzr Oca 10, 2010 7:08 pm

super yoneticim kisaca ozetliyim ben dumlupinarda iktisat son sinif ogrencisiyim ve okulumun bitmesine sadece bir ders kaldi bu donem bitmesini ve almanyada master programlarina basvurmayi beklerken hoca devamsizliktan birakti. dersi yaz okulunda alabilirim ancak. bu durumda ne yapabilirim diye dusunurken arkadaslar cok yardimci oldulsr egitim vizesi almak icin iyi oneriler sundular varsa senin de bir onerin cok iyi olur.

mohsen

Uni. bitmeden dil kursu

Mesaj gönderen mohsen » Pzr Oca 10, 2010 7:15 pm

bu arada ben su merkeze yollama olayinida anlamadim o nasil olayi bilgilendirebilir misiniz?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Uni. bitmeden dil kursu

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Oca 11, 2010 5:57 pm

Merkez dedigimiz " Uni assist " oluyor bir nevi OSYM gibi basvuru merkezi gorevinde..Buraya belirli bir para yatiriyorsun tek bir universiteyse 55 ,iki tane ise 85 Euro civarinda olmasi lazim.
Onlar senin adina basvuruda bulunuyorlar,cevap alma sureside biraz daha uzun oluyor..

mohsen

Uni. bitmeden dil kursu

Mesaj gönderen mohsen » Sal Oca 12, 2010 9:21 pm

arkadaslar ben mi yanlis baktim yoksa essen duisburg uni. kayitlari uni assistle yapilmiyor.kendi sayfasindan yapiliyor diye gordum.bu arada kafama takilan sey istedikleri belgelerden osym sonuc belgesi lise diplomasi veya transkript okuldaki hocalardan referans yazilari ben zaten universite okuyorum ona ragmen bu belgeleri gondermem sart mi?

deryasiegen

Uni. bitmeden dil kursu

Mesaj gönderen deryasiegen » Sal Oca 12, 2010 11:44 pm

evet belegeler gerekli.ogrenci islerine git durumunu anlat sana,lise diplomanin ve osym belgenin fotokopisini cekip asli gibidir muhuru vururlar,bu sekilde gonderirsin.ayrica uniden mezuniyet belgen olmadigi icin de sunu yapabilirsin.okula dilekce yaz ,sana ogrenci dersini verdigi takdirde bu donem sonu mezun olacaktir diye sana kagit verecekler.onu kullanabilirsin.

mohsen

Uni. bitmeden dil kursu

Mesaj gönderen mohsen » Çrş Oca 13, 2010 8:42 pm

tesekkur ederim derya hemen gittim okuldan aldim belgeleri paderborn ve essen duisburg uni. basvuracaz ev arkadasimla o da kendisi master yapiyor burda ama ben kanina girdikten sonra niyeti bozdu :) ama paderborn\'a basvurmak icin once dil kursuna kayit yapmak gerkiyormus bu nasil olacak anlamadik bu arada o kadar yere yazdik biraz baksaydin diyebilirsiniz vallahi ben bulamadim her yerde aradim ama bu konuda tam olarak bisey bulamadigim icin burda sorma geregi duydum.once uni.formunu doldurup evraklarla mi gonderecez yoksa formu doldurup mu gonderecez sonradan belgeleri mi gonderecez yoksa once kurs kaydi mi yapip oyle belgeleri mi gonderecez boyleyse kursa nasil basvuracaz? cok karisik ama eminim ki sizin icin o kadar karisik degildir bu soru:)