Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Uni-Assist başvuru döneminden sonra eksik belgeleri talep eder mi?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Uraz

Uni-Assist başvuru döneminden sonra eksik belgeleri talep eder mi?

Mesaj gönderen Uraz » Pzt Haz 04, 2018 7:16 pm

Arkadaşlar merhaba,

Ben bir üniversitenin master programına başvurmak istiyorum ama bu üniversite dil belgesini de başvuru zamanında Uni-Assiste yollamamızı istiyor. Sınavı geçen hafta oldum ve 2 ay sürüyo sonuçların açıklanması.
Ben yine eksik belgeyle başvursam Uni-Assist bana inceleme sırasında eksik belgenizi yollayınız siye mail atar mı sizce? O arada belki zaman kazanıp yollarım belgemi.

Teşekkürler:)

TRueS

Re: Uni-Assist başvuru döneminden sonra eksik belgeleri talep eder mi?

Mesaj gönderen TRueS » Pzt Haz 04, 2018 7:53 pm

Onu Uni Assist degil basvuracaginiz üniversite karar veriyor.
Uni Assist sadece belgelerin dogrulugunu teyit edip okula iletiyor, veya okul direk kabul etmiyorsa size gönderiyor siz okula gönderiyorsunuz.
Basvuracaginiz okul eger, genelde bazi okullar yapar, dil belgesini 15 temmuza kadar iletebilirsiniz diyorsa o halde sizden sinava girdiginize dair belgeyle birlikte basvurmanizi ve sonuclariniz aciklandiginda da o sonuc belgesini göndermenizi isteyebilir.
En saglikli bilgiyi basvuracaginiz üniversitenin sayfasindan alirsiniz, yazmiyorsa mail ile sorabilirsiniz.

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Pzt Haz 04, 2018 8:31 pm

o üniversite mesela b2 ile sartli kabul veriyordur yazar sitede arkadasinda dedigi gibi b2 belgenizi yollayin eger öyle bir sey varsa veya diyordur testdaf3 ile sartli kabul veriyoruz varsa öyle bir seyiniz beraberinde yollayin dil belgesini sonra götürürsünüz okull da iletisime gecerseniz yardimci olurlar saniyorumki
Arkadaslar ben erkegim =)

Uraz

Mesaj gönderen Uraz » Pzt Haz 04, 2018 9:58 pm

TRueS yazdı: Pzt Haz 04, 2018 7:53 pm Onu Uni Assist degil basvuracaginiz üniversite karar veriyor.
Uni Assist sadece belgelerin dogrulugunu teyit edip okula iletiyor, veya okul direk kabul etmiyorsa size gönderiyor siz okula gönderiyorsunuz.
Basvuracaginiz okul eger, genelde bazi okullar yapar, dil belgesini 15 temmuza kadar iletebilirsiniz diyorsa o halde sizden sinava girdiginize dair belgeyle birlikte basvurmanizi ve sonuclariniz aciklandiginda da o sonuc belgesini göndermenizi isteyebilir.
En saglikli bilgiyi basvuracaginiz üniversitenin sayfasindan alirsiniz, yazmiyorsa mail ile sorabilirsiniz.
Evet okula mail attım hemen, bazen yanıt atmaları uzun sürüyo, buraya danışmak istedim. Okul berlin TU, bazende başvurular çok olduğu için önce dil belgesini gönderenleri tercih ettiklerini duymuştum, böyle birşey var mıdır sizce?

Uraz

Mesaj gönderen Uraz » Pzt Haz 04, 2018 10:01 pm

kiss25 yazdı: Pzt Haz 04, 2018 8:31 pm o üniversite mesela b2 ile sartli kabul veriyordur yazar sitede arkadasinda dedigi gibi b2 belgenizi yollayin eger öyle bir sey varsa veya diyordur testdaf3 ile sartli kabul veriyoruz varsa öyle bir seyiniz beraberinde yollayin dil belgesini sonra götürürsünüz okull da iletisime gecerseniz yardimci olurlar saniyorumki
Evet olabilir B2 belgesi hiç yoktan iyi olur. Peki bu durumda illaki B2 belgesi telc, goethe, testdaf gibi sınavlardan mı olmalı yoksa kursun atlama belgesi de olabilir mi?

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Pzt Haz 04, 2018 10:18 pm

okula göre degisir ben bir okula basvurmustum acikta kalmiyim basvurdugum ünilerin sayisi artsin dyie ne olur ne olmaz ( 2 üniye basvurmustmum oda ikincisiydi :D) normal kur atlama sertifikami kabul etmislerdi kayda gelirken dil belgesini getirin demislerdi diger suan okudugm benimde darmstadt tu onun bünyesinde dsh kursuna gittiydim onlarada sonradan götürdüm , tu ise ögrenci kisitlamasi olmayabilir emin degilimde ögrenci kisitlamasi yoksa pek dert etmeyin

TRueS

Mesaj gönderen TRueS » Sal Haz 05, 2018 1:24 am

Uraz yazdı: Pzt Haz 04, 2018 9:58 pm Evet okula mail attım hemen, bazen yanıt atmaları uzun sürüyo, buraya danışmak istedim. Okul berlin TU, bazende başvurular çok olduğu için önce dil belgesini gönderenleri tercih ettiklerini duymuştum, böyle birşey var mıdır sizce?
Öyle bir sey yok, belgenizi einschreibung asamasinda zaten göstermeden sizi einschreiben yapmayacaklar.
B2 belgesinin telc goethe testdaf dsh gibi kurumlardan olmasi genel gecer bir kural. Okula göre degismekle birlikte genelde okulun sayfasinda bilgi bulunur. Hangi sertifikalarin tanindigina dair.

Uraz

Mesaj gönderen Uraz » Sal Haz 05, 2018 11:36 am

kiss25 yazdı: Pzt Haz 04, 2018 10:18 pm okula göre degisir ben bir okula basvurmustum acikta kalmiyim basvurdugum ünilerin sayisi artsin dyie ne olur ne olmaz ( 2 üniye basvurmustmum oda ikincisiydi :D) normal kur atlama sertifikami kabul etmislerdi kayda gelirken dil belgesini getirin demislerdi diger suan okudugm benimde darmstadt tu onun bünyesinde dsh kursuna gittiydim onlarada sonradan götürdüm , tu ise ögrenci kisitlamasi olmayabilir emin degilimde ögrenci kisitlamasi yoksa pek dert etmeyin
Aslında Darmstadt TU ya da başvurmak istiyorum ama onlar da çok kesin bir dille başvuru sırasında yollayın dediler. Sen bachelor’a mı başvurdun? Bachelorda biraz daha esnektirler belki, ben mastera başvurmak istiyorum.

Uraz

Mesaj gönderen Uraz » Sal Haz 05, 2018 11:40 am

TRueS yazdı: Sal Haz 05, 2018 1:24 am Öyle bir sey yok, belgenizi einschreibung asamasinda zaten göstermeden sizi einschreiben yapmayacaklar.
B2 belgesinin telc goethe testdaf dsh gibi kurumlardan olmasi genel gecer bir kural. Okula göre degismekle birlikte genelde okulun sayfasinda bilgi bulunur. Hangi sertifikalarin tanindigina dair.
Evet belgeler belgelerin tanınmış bi kurumdan alınması lazım ama kurları atlarken kimsenin arada b1 b2 goethe sınavlarına kur sınavlarından zaman ayırabildiğini sanmıyorum. Almanya’daki kursların kur sınavlarının üniversitelerdeki tanınırlığına da emin değilim diğer taraftan sonuçta geçiçi bi belge olucak kabul ediyorlardır siye düşünmüştüm. Eninde sonunda testdaf ya da telc teslim etmek zorundayım einschreibungda.

TRueS

Mesaj gönderen TRueS » Sal Haz 05, 2018 2:19 pm

Uraz yazdı: Sal Haz 05, 2018 11:40 am Evet belgeler belgelerin tanınmış bi kurumdan alınması lazım ama kurları atlarken kimsenin arada b1 b2 goethe sınavlarına kur sınavlarından zaman ayırabildiğini sanmıyorum. Almanya’daki kursların kur sınavlarının üniversitelerdeki tanınırlığına da emin değilim diğer taraftan sonuçta geçiçi bi belge olucak kabul ediyorlardır siye düşünmüştüm. Eninde sonunda testdaf ya da telc teslim etmek zorundayım einschreibungda.
Her üniversite her üniversitenin kursundan aldiginiz katilim belgesini ve kur atlama sertifikasini kabul etmeyebilir.
TU Berlin ve TU Darmstadt hic etmez.
http://www.tu-berlin.de/?id=93882 Burada yazmis adamlar hangilerini tanidigini.

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Sal Haz 05, 2018 7:53 pm

Uraz yazdı: Sal Haz 05, 2018 11:36 am Aslında Darmstadt TU ya da başvurmak istiyorum ama onlar da çok kesin bir dille başvuru sırasında yollayın dediler. Sen bachelor’a mı başvurdun? Bachelorda biraz daha esnektirler belki, ben mastera başvurmak istiyorum.
Aslinda TUD testdafta 1 tane 3 1 tane 5 in varsa kabul ediyor direk masterda olsa farketmez c1 belgesi olarak kur atlama seyini kabul etmezlerde böyle dsh 1 ile falan mesela sartli kabul verirler dedigim gibi varsa öyle bir belge beraberinde yollarsan kabul ederler evet bachelor

Uraz

Mesaj gönderen Uraz » Çrş Haz 06, 2018 5:19 pm

kiss25 yazdı: Sal Haz 05, 2018 7:53 pm Aslinda TUD testdafta 1 tane 3 1 tane 5 in varsa kabul ediyor direk masterda olsa farketmez c1 belgesi olarak kur atlama seyini kabul etmezlerde böyle dsh 1 ile falan mesela sartli kabul verirler dedigim gibi varsa öyle bir belge beraberinde yollarsan kabul ederler evet bachelor
Size aslında başka bir konuda bi soru sormak istiyordum ama mailiniz kapalı.
Bu başlıkla da alakası olmadığı için yazmak istememiştim.
Bachelor için mesela elektrik diyelim TUD da nc yok ama tam olarak belirleyici unsur alırken öğrencileri nedir? Mesela 1.9 üniversite giriş sınav sonucu. Merak ettiğim nc liler de girdin giremedin bi tahmin oluşuyo ama nc’siz bölümlerde herhangi bi fikrim oluşmuyo. Nasıl bir sistem var ?

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Çrş Haz 06, 2018 7:28 pm

Uraz yazdı: Çrş Haz 06, 2018 5:19 pm Size aslında başka bir konuda bi soru sormak istiyordum ama mailiniz kapalı.
Bu başlıkla da alakası olmadığı için yazmak istememiştim.
Bachelor için mesela elektrik diyelim TUD da nc yok ama tam olarak belirleyici unsur alırken öğrencileri nedir? Mesela 1.9 üniversite giriş sınav sonucu. Merak ettiğim nc liler de girdin giremedin bi tahmin oluşuyo ama nc’siz bölümlerde herhangi bi fikrim oluşmuyo. Nasıl bir sistem var ?
Zaten bölüme girenlerin yarisi sonradan okulu biraktigi icin benim bildigim ögrenci alimiyla ilgili bir kisitlama olmuyor :D ama iste belgelerine falan bakiyorlar hani her sey dogru mu ösym belgesine falan istenilen belgeler zaten yaziyor internette

Uraz

Mesaj gönderen Uraz » Prş Haz 07, 2018 12:53 am

kiss25 yazdı: Çrş Haz 06, 2018 7:28 pm Zaten bölüme girenlerin yarisi sonradan okulu biraktigi icin benim bildigim ögrenci alimiyla ilgili bir kisitlama olmuyor :D ama iste belgelerine falan bakiyorlar hani her sey dogru mu ösym belgesine falan istenilen belgeler zaten yaziyor internette
Anlıyorum keşke masterda da böyle olsaa ya alsalar hep kısıtlamasız 😀😀😀