Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya da Informatik

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Cronchigon

Almanya da Informatik

Mesaj gönderen Cronchigon » Prş May 31, 2018 11:29 pm

Informatik bölümüne basvuru yapmak icin, Türkiye de hangi bölümü secmem gerekiyor?

Muriel

Re: Almanya da Informatik

Mesaj gönderen Muriel » Cum Haz 01, 2018 1:16 am

bilgisayar mühendisliği.

ayrıca bir kaç alman üniversitesinin web sayfasına bakarsan başvuru koşullarında hangi bölümlerden kabul edeceklerini yazarlar genelde.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Haz 01, 2018 9:20 am

Herhangi bir mühendislik bölümü ve matematik kazanirsan informatik okursun.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Cronchigon

Mesaj gönderen Cronchigon » Cum Haz 01, 2018 11:58 am

Işletme veya iktisat ile giremem değil mi? Ve benim başka bir sorum daha vardı. Ben Universität Göttingene yazılmak istiyorum. Informatik 2 Fach Bachelor NC siz bir bölüm. Şimdi ben burada sadece matematik kazansam, orada yinede Informatik + mesela felsefe okuyabilir miyim?

Cevaplar için teşekkürler bu arada

Bsktn

Mesaj gönderen Bsktn » Cum Ağu 03, 2018 9:19 pm

Physiker yazdı: Cum Haz 01, 2018 9:20 am Herhangi bir mühendislik bölümü ve matematik kazanirsan informatik okursun.
bilgisayar bilimi de kabul olmaz mı?

Heisenbergg

Mesaj gönderen Heisenbergg » Cmt Ağu 04, 2018 3:48 am

Physiker yazdı: Cum Haz 01, 2018 9:20 am Herhangi bir mühendislik bölümü ve matematik kazanirsan informatik okursun.
Yani sadece mühendislik fakültesi olması yeterli

tunes

Mesaj gönderen tunes » Sal Ağu 07, 2018 10:03 pm

Heisenbergg yazdı: Cmt Ağu 04, 2018 3:48 am Yani sadece mühendislik fakültesi olması yeterli
Master icin de gercerli mi acaba bu durum? Ben gelecek sene endustri muhendisligi bolumunden mezun olacagim, ve masterimi daha teknik bir alanda yapmayi planladigim icin informatik ya da wirtschaftsinformatik gibi bolumlere yonelmek istiyorum. Ancak okullarin sayfalarini inceledigimde "computer engineering or related subjects" mezunu istediklerini goruyorum.

Daha once bu sekilde yerlesen var mi? Endustri muh.den informatik'e?

Wolf123

Mesaj gönderen Wolf123 » Çrş Ağu 08, 2018 2:41 am

tunes yazdı: Sal Ağu 07, 2018 10:03 pm Master icin de gercerli mi acaba bu durum? Ben gelecek sene endustri muhendisligi bolumunden mezun olacagim, ve masterimi daha teknik bir alanda yapmayi planladigim icin informatik ya da wirtschaftsinformatik gibi bolumlere yonelmek istiyorum. Ancak okullarin sayfalarini inceledigimde "computer engineering or related subjects" mezunu istediklerini goruyorum.

Daha once bu sekilde yerlesen var mi? Endustri muh.den informatik'e?
Ordaki "related subjects" çok ucu açık bir ifade. Senin unideki aldigin derslere bakıyorlar ve almış olmanı istedikleri bazı temel dersler var iste onları almışsan ve ortalaman iyise kabul ediyorlar. Ve uniden üniye değişiyor bu temel dersler. Hattan yıldan yıla bile değişir. Benim mesela bir arkadaşım vardı. Bide tek yumurta Ikizi vardı bunun. Neyse bunlar kendi ülkelerinde aynı uninin aynı bölümünden mezun olmuşlar. Ikizi benim arkadasdan 1 yıl önce gelmişti almanya burda yüksek lisansa başvuru yapmıştı ve okuyordu. Bu da bu sene de benim arki dil egitimini bitirdi yüksek lisansa başvurmaya başladı. Neyse almanyadaki ikizinin okulun aynı bölümü bunu kabul etmedi. Tam olayın içeriğini bilmiyorum ama sebep olarak lisans da aldığı derslerden birinin içeriği mi ne bu okulun yüksek lisansında istediği temel bilgi düzeyini karşılamıyormuş. Bana şey demişti almanyadaki okul bir konuyu ogrenmedigini onu bilmeden o bölüme kabul edemeyeceklerini söylemiş ama bu da diyor biz lisans da o bahsettiği konuyu öğrendik falan diye. Hatta bunlar bayağı itiraz dilekçesi falan yazmışlardı çünkü 1 sene önce aynı uniden mezun olan ikizini almışlar. Ama sanırım itirazdan bir şey cikmadi o da başka uniden o bölümde yüksek lisans kabulü aldı orda okula başlayacağım demişti. Yani kısaca üni senin genel olarak derslerine ve içeriğine bakıyor ve kendisine uygunsa şartları kabul veriyor onun için direk bir şey söylenemez. Sen başvur 4-5 üniye mutlaka aralarından kabul veren çıkar.

Bsktn

Mesaj gönderen Bsktn » Çrş Ağu 08, 2018 12:36 pm

tercih yapıcam informatik için bilgisayar bilimleri de kabul alır mı?