Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

bilgi

Bayern eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
cansel

bilgi

Mesaj gönderen cansel » Çrş Ara 30, 2009 2:04 pm

merhabalar ben bir konu hakkinda bilgi almak istiyorum bulgaristan dogumluyum 2 ay once cifte vatandas oldum bulgaristan ve turk vatandasligi aldigim pasaport ve lisna karta dedikleri kimlik kartiyla vizesiz avrupa birligi ulkelerine cikma hakkim oldugu soylendi 2004 yilinda fen edebiyat tarih bolumunu bitirdim .
sorularim:
1.almanyada tarih dalinda yukseklisans yapabilirmiyim
2.almanca hic bilmiyorum dil kursuna kayit olup sartli kabul edilebilirmiyim
3.ozellikle almanyada erlangen nurnberg te tarih dalinda yukseklisans olur mu cunku burada kuzenim var yer bulma problemim olmaz diye dusunuyorum
4.yuksekilansa basvururken almanyada yas problemi var mi su an 30 yasindayim 24 yasinda lisans egitimimi bitirdim gecen sure ucerisinde ogretmen olarak calistim

romeo-87

bilgi

Mesaj gönderen romeo-87 » Çrş Ara 30, 2009 5:16 pm

1.Yuksek lisans yapabilirsin ancak tarih bolumunde henuz netlesmis birsey yok,yani okudugun tarih ile almanyanin tarihi ayni olmadigi icin baska bir bolumde sansini deneyebilirsin.ki burda nerdeyse 4 yada 5 arkadas tarih bolumunde yuksek lisans yapmak istedi ama sonradan baska bolumlerde karar kildilar.Tabi bu dedigim sadece bir izlenim yani belkide dedigim seyle alakasi yoktur o yuzden once bir basvurmak gerek.

2.evet sartli kabul alavbilirsin,tabi ona gore sartli kabul veren unilere basvurman gerek.

3.erlangende yanlis bilmiyorsam tarih bolumu sadece lisans olarak var yani yuksek lisans olarak yok.

4.komsularimdan dedem yasinda kisilerin uniye gitigini bildigim icin bir yas siniri olmadigini biliyorum :D.almanyada universite okumak icin yas siniri yok.sadece meslek egitiminde var oda zaten biz ogrencileri ilgilendirmiyor.

alish123

bilgi

Mesaj gönderen alish123 » Pzr Oca 17, 2010 5:45 pm

senin serbest dolasimin var,atla ucaga kuzeninin yani na git, ordan da uni.ye gidin yuzyuze konusun, daha iyi olur