Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanca sertifikasi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Cronchigon

Almanca sertifikasi

Mesaj gönderen Cronchigon » Çrş May 23, 2018 6:41 pm

Merhabalar,

Alman vatandasiyim, orada dogdum ve 8. sinifa kadar Gymnasium da egitim gördüm. Almancayi C2 seviyesinde biliyorum. Iki hafta sonra mezun olacagim, yös sonucumu da aldim. Sadece tercihler kaldi. Simdi benim sorum: Almanya daki üniversitelere basvurmak icin sertifika gerekliymis. Ben Lebenslauf imi göndersem, sertifikasiz girebilirmiyim? Dedigim gibi her sey tam aslinda, sadece sertifika yok. Bir telefon görüsmesi yeterli olur mu?

Yardimlariniz icin simdiden tesekkürler

hunterqb

Re: Almanca sertifikasi

Mesaj gönderen hunterqb » Çrş May 23, 2018 6:58 pm

Merhaba sertifika isteniyorsa gondermeniz gerekir ne sertifikasi oldugunu bahsetmemissiniz Almanca ise korkamaniza gerek yok sınavı gecer alirsiniz sertifikanizi.

omrll

Mesaj gönderen omrll » Çrş May 23, 2018 7:27 pm

Cronchigon yazdı: Çrş May 23, 2018 6:41 pm Merhabalar,

Alman vatandasiyim, orada dogdum ve 8. sinifa kadar Gymnasium da egitim gördüm. Almancayi C2 seviyesinde biliyorum. Iki hafta sonra mezun olacagim, yös sonucumu da aldim. Sadece tercihler kaldi. Simdi benim sorum: Almanya daki üniversitelere basvurmak icin sertifika gerekliymis. Ben Lebenslauf imi göndersem, sertifikasiz girebilirmiyim? Dedigim gibi her sey tam aslinda, sadece sertifika yok. Bir telefon görüsmesi yeterli olur mu?

Yardimlariniz icin simdiden tesekkürler
Merhaba bende yös öğrencisiyim.Nerenin sınavını kazanıp nereye başvuracağanı sorabilirmiyim

Cronchigon

Mesaj gönderen Cronchigon » Çrş May 23, 2018 9:05 pm

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesinden 80 puan aldim. Büyük ihtimalle Mersine gönderecegim o puani, her bakimdan en avantajli orasi benim icin. Hem bölüm sayisi fazla, hemde kontenjan bol.

Cronchigon

Mesaj gönderen Cronchigon » Çrş May 23, 2018 9:08 pm

hunterqb yazdı: Çrş May 23, 2018 6:58 pm Merhaba sertifika isteniyorsa gondermeniz gerekir ne sertifikasi oldugunu bahsetmemissiniz Almanca ise korkamaniza gerek yok sınavı gecer alirsiniz sertifikanizi.
Aynen almanca sertifikasini diyordum. Bana acikcasi biraz sacma geliyor o sinava girmem. Üniversiteyle iletisime gecsem, sertifikasiz alinma ihtimalim varmi? Sonucta, Haupt veya Realschule da okumadim.

omrll

Mesaj gönderen omrll » Çrş May 23, 2018 9:43 pm

Cronchigon yazdı: Çrş May 23, 2018 9:05 pm Isparta Süleyman Demirel Üniversitesinden 80 puan aldim. Büyük ihtimalle Mersine gönderecegim o puani, her bakimdan en avantajli orasi benim icin. Hem bölüm sayisi fazla, hemde kontenjan bol.
Bende aldım sonucumu geçen yıl kazandım uludağı sonra buraya münihe geldim dumlupınar alıp uludağa başvurmuştum 88 ile ,kolay gelsin ama beni mersin kabul etmemişti 88 puanımla yardımcı olmak için söyleyim bütün devlet ünilerini dene

Cronchigon

Mesaj gönderen Cronchigon » Çrş May 23, 2018 10:02 pm

omrll yazdı: Çrş May 23, 2018 9:43 pm Bende aldım sonucumu geçen yıl kazandım uludağı sonra buraya münihe geldim dumlupınar alıp uludağa başvurmuştum 88 ile ,kolay gelsin ama beni mersin kabul etmemişti 88 puanımla yardımcı olmak için söyleyim bütün devlet ünilerini dene
Üniversiteye kayit olduktan sonra, belgeleri alip direk gönderdin mi, yoksa uludag dan yatay gecis mi yaptin? Ben su an ilk döneme daha yetismeye calisiyorum, ama biraz zor gibi gözüküyor. Mersin de kesin kaydimi 4 temmuz da yapabilirim. Yani belgeleri göndermek icin 10 gün kalmis olacak. Yeterli olur mu o süre?

omrll

Mesaj gönderen omrll » Çrş May 23, 2018 10:04 pm

Cronchigon yazdı: Çrş May 23, 2018 10:02 pm Üniversiteye kayit olduktan sonra, belgeleri alip direk gönderdin mi, yoksa uludag dan yatay gecis mi yaptin? Ben su an ilk döneme daha yetismeye calisiyorum, ama biraz zor gibi gözüküyor. Mersin de kesin kaydimi 4 temmuz da yapabilirim. Yani belgeleri göndermek icin 10 gün kalmis olacak. Yeterli olur mu o süre?
yok kesinlikle kayıt yapmaya gerek yok ben kocaelinide kazandım oraya kayıt yaptım ama uniye uludağ ı yollucam çünki en yüksek puanla uludağı kazandım