Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

DSH LESEN KISMI

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
Yolcu97

DSH LESEN KISMI

Mesaj gönderen Yolcu97 » Pzr May 20, 2018 9:06 pm

Arkadaslar gelecek ay dsh sinavim var.Lesen bölümünde parcayi cok rahat anladigim halde sorulara cevap verirken bu dsh da olan kendi cümlelerimizle anlatmada biraz zorlaniyorum.Bunu asmak icin bu kisa sürede ne yapabilirim?Sinava girmis arkadaslar bu konuda tecrübelerini yazarsa sevinirim.

podolski1905

Re: DSH LESEN KISMI

Mesaj gönderen podolski1905 » Pzt May 21, 2018 2:18 am

Yolcu97 yazdı: Pzr May 20, 2018 9:06 pm Arkadaslar gelecek ay dsh sinavim var.Lesen bölümünde parcayi cok rahat anladigim halde sorulara cevap verirken bu dsh da olan kendi cümlelerimizle anlatmada biraz zorlaniyorum.Bunu asmak icin bu kisa sürede ne yapabilirim?Sinava girmis arkadaslar bu konuda tecrübelerini yazarsa sevinirim.
bu muhtemelen gramatik eksikliginden kaynaklaniyor, gramatige agirlik ver ama bosluk doldurma felan tarzi seyler cözme onun yerine cümle yapisiyla ilgili yani cümlenin nasil kurulduguyla ilgili sorular coz.

Yolcu97

Mesaj gönderen Yolcu97 » Pzt May 21, 2018 11:54 am

Aslinda grammatik bolumunden sıkıntım yok.Cümle yapisindan kastini tam anlamadım yani Satzbau gibi mi demek istiyorsun?

podolski1905

Mesaj gönderen podolski1905 » Pzt May 21, 2018 11:32 pm

Yolcu97 yazdı: Pzt May 21, 2018 11:54 am Aslinda grammatik bolumunden sıkıntım yok.Cümle yapisindan kastini tam anlamadım yani Satzbau gibi mi demek istiyorsun?
evet Satzbau`dan bahsediyorum. Eger Satzbaun iyi olsa zaten cevap verirken hic zorlanmadan cümleleri birbirine baglayarak cevap verirsin. Sana tavsiyem bol bol kelime ve Satzbau`ya calisman

Yolcu97

Mesaj gönderen Yolcu97 » Sal May 22, 2018 12:13 am

Ben belki yanlis anlattim sorunumu .Demek istedigim mesela kolay bir örnek olarak text de sich beschäftigen mit diyelim, ben soruya cevap verirken sich befassen mit gibi kullanmam gerekiyor. Bu synonyme olarak yazma demek istedigim. Dediginiz gibi kesinlikle kelime ezberlemeye önem gösteriyorum. En basta sorumu sorarken cümle kurma dedim yanlis oldu.öyle diyince galiba akliniza direkt Satzbau geldi sanirim. :) Özellikle belirttim cünkü Satzbau gibi temel bir konuda bir skntim yok.

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Sal May 22, 2018 1:03 am

Eger kelimelerin synonyme lerini bilirsen daha iyi olur özellikle yazma kisminda arti avantaj getirir , ayni sekilde de lesen de , lesen icin bence bol bol gazete makale vs türü seyler okumak gerekiyor ki nasil yaziyor adamlar nelere dikkat ediyorlar yazilis tarzi neler bunlara dikkat etmek lazim ben cokca deneme sinavi cözüyordum kendime zaman tutup ve haber dinlerken falan internetten ( youtube deutsch lernen mit nachrichten diye arastirsan altyazili cikiyor) özellikle saatli deneme sinavicözmenin sinavda cok faydasini gördüm ve sinav tipini de tanimama yardmici oldu hocalarimada kontrol ettiriyordum götürüp bu sekilde calismani nacizhane bir sekilde öneririm ben bu sekilde calisarak ilk seferde gectim sinavi
Arkadaslar ben erkegim =)

Yolcu97

Mesaj gönderen Yolcu97 » Sal May 22, 2018 1:45 am

kiss25 yazdı: Sal May 22, 2018 1:03 am Eger kelimelerin synonyme lerini bilirsen daha iyi olur özellikle yazma kisminda arti avantaj getirir , ayni sekilde de lesen de , lesen icin bence bol bol gazete makale vs türü seyler okumak gerekiyor ki nasil yaziyor adamlar nelere dikkat ediyorlar yazilis tarzi neler bunlara dikkat etmek lazim ben cokca deneme sinavi cözüyordum kendime zaman tutup ve haber dinlerken falan internetten ( youtube deutsch lernen mit nachrichten diye arastirsan altyazili cikiyor) özellikle saatli deneme sinavicözmenin sinavda cok faydasini gördüm ve sinav tipini de tanimama yardmici oldu hocalarimada kontrol ettiriyordum götürüp bu sekilde calismani nacizhane bir sekilde öneririm ben bu sekilde calisarak ilk seferde gectim sinavi
Bu synonyme olayi biraz zor gercekten..Deneme sinavi olarak hangi kitabi kullanmistin?

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Sal May 22, 2018 1:49 am

https://www.amazon.de/Mit-Erfolg-zur-DS ... 3126768105 bu kitabin deneme sinavlarini iceren versiyonu var onu kullanabilirsin kursta da onu önermislerdi zaten bize , internette var ( cok dogru bir yöntem olmayabilir bu uyariyorum :D ) , snonymeler icin benim b1 ve b2deki hocam https://www.thefreedictionary.com/ bu siteden bakmamizi söylemisti kelime anlamlarina yani almanca almanca olarak türkce sözlük kullanmadim ben b2den itibaren cok zorunda kalmadikca defterime hpe almanca aciklamalarini yazdim nerede kullanildigini görmek icin altina cümle önrekleri ve burada es anlamlilarida cikiyor bazen varsa onlarida yazdim
Arkadaslar ben erkegim =)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal May 22, 2018 10:22 am

Örnegin bir haberi veya bilimsel bir makaleyi eline al. Bir paragrafi komple iyice oku. Sonra o paragrafi almancasi cok iyi olan birine yine okut. Daha sonra ayni paragrafi bambaska cümleler ve kelimelerle öyle bir yazki, o almancasi iyi olan kisi hem orjinal paragrafi hem senin yazdigin cümleleri okudugunda ayni anlami cikarabilsin. Bunun icin synonym wörterbücher var, onlari kullanabilirsin internette. Bu yöntem sadece LV bölümünü degil ayni zamanda yine text ve gramatik bilgini de percinler.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com