Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Rundfunkbeitrag Acil Yardım

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
selen

Rundfunkbeitrag Acil Yardım

Mesaj gönderen selen » Prş May 17, 2018 3:21 pm

merhaba arkadaşlar

ben dil kursu için gittiğim yerde yurtta kaldım ve bu parayı bölüşmüştük. (yani para toplanıp , bir kişiye veriliyordu tabi öncesinde zdf yi aradım ve o kişinin beitrag numarasına anmelden yaptım. ) Daha sonra 4 ay türkiyeye geri döndüm kurs bitmişti çünkü (gitmeden önce tabiki abmelden yaptım). Universiteye nisanda başladım.

Bugün mektup geldi zdf'den. Sanki dil kursu süresi boyunca hiç ödememişim gibi ve benim türkiyedeki zamanı da ekleyip bana 245 eur hesap çıkarmışlar. şaka gibi ama.

deneyimli olanlar , böyle birşey yaşadınız mı? veya ne yapmam gerekiyor?
yani yine zdf yi arıycam ama siz bize bildirmemişsiniz derler mi yani bilemedim...

yardımcı olursanız çok sevinirim ne yapcam bilemedim

kiss25

Re: Rundfunkbeitrag Acil Yardım

Mesaj gönderen kiss25 » Prş May 17, 2018 6:28 pm

Valla benimde su siralar basimda bu sacmalik var , benimde eski kaldigim yerden kalan para ve suan oturdugum yerdekini birlestirip 165 euro cikartmislar. Eger sen türkiyeye giderken almanyadan abmelden yapip gittiysen ve adresin bir yerde gözükmüyorsa ödeme asla , mail at onlara veya posta gönder veya ara durumu anlat böyle böyle biz ödedik benimkisi o zamanlar bu kisiye kayitliydi sonra ben almanyada degildim zaten ssimdi geldim nisan ayindan itibaren olani öderim baskasini ödemem de
Arkadaslar ben erkegim =)

selen

Mesaj gönderen selen » Prş May 17, 2018 6:38 pm

Sağol Kiss Bir daha aramam sürekli böyle oluyor, posta atmak en mantıklısı galiba. valla önceki abmelden ile şimdiki anmelden fotokopileriyle birlikte , wordde bilgileri yazıp : önceki kayıtlı olduğum kişinin beitrag nosunu ve şu an kaldığım yurttaki parayı toplayan kişinin de beitrag nosunu yazıp ve durumu ayrıntısıyla yazıp postayla göndericem. OLur sanırım ?

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Prş May 17, 2018 8:35 pm

aynen ayrintili bir sekilde yazip gönderirsen onlar sana dönerler zaten postayla
Arkadaslar ben erkegim =)

selen

Mesaj gönderen selen » Pzr Haz 03, 2018 1:09 pm

arkadaşlar

Zdf den online abmelden yapılabiliyormuş. Ben herşeyi postayla olduğunu zannediyordum. Geçmişe dönük abmelden falan yaptım ama olur mu blmiyorum?.

link:

https://www.rundfunkbeitrag.de/formulare/index_ger.html

Burda abmelden formular var. Eğer wg de arkadaşınız ödüyorsa sizin abmelden yapmanız lazım ve onun beitragnummer vermeniz gerek.

Ayrıca borcumuzun en sonki halini görebiliyor muyuz bir yerde? Yani online abmelden yaptım ama emin olmak istiyorum, yine yanlış hesaplamasınlar :(.