Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

1Zimmer wohnung ya da Wg arama

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
tugce98

1Zimmer wohnung ya da Wg arama

Mesaj gönderen tugce98 » Pzr May 13, 2018 7:06 pm

Merhaba arkadaşlar.Ben Essende wg ya da tek kişilk daire bakıyorum.Wggesucht sitesi dışında güvenilir başka hangi siteler var nereden bakabilirim.?

kiss25

Re: 1Zimmer wohnung ya da Wg arama

Mesaj gönderen kiss25 » Pzr May 13, 2018 7:10 pm

ebay kleinanzeigen veya immobilienscout
Arkadaslar ben erkegim =)

John

Mesaj gönderen John » Pzr May 13, 2018 7:21 pm

http://wg-gesucht.de/

kendimden yola çıkarak diyeyim, immobilienscout üzerinden 100 tane başvuru yaptıysam 1 ya da 2sinden geri dönüş oldu. Bugüne kadar da 3 defa ev değiştirdim ve hep yukarıda paylaştığım link üzerinden buldum. Tabi bu benim tecrübem, en iyisi diye bir şey yok. Hepsini dene derim.

tugce98

Mesaj gönderen tugce98 » Pzr May 13, 2018 7:30 pm

John yazdı: Pzr May 13, 2018 7:21 pm http://wg-gesucht.de/

kendimden yola çıkarak diyeyim, immobilienscout üzerinden 100 tane başvuru yaptıysam 1 ya da 2sinden geri dönüş oldu. Bugüne kadar da 3 defa ev değiştirdim ve hep yukarıda paylaştığım link üzerinden buldum. Tabi bu benim tecrübem, en iyisi diye bir şey yok. Hepsini dene derim.
Evet bende bu sitede daha çok bulabiliyorum.Ama henüz yazdığım kişiler dönüş yapmadı.O yüzden başka seçeneklerde arıyorum.Teşekkürler.:)

John

Mesaj gönderen John » Pzr May 13, 2018 9:10 pm

tugce98 yazdı: Pzr May 13, 2018 7:30 pm Evet bende bu sitede daha çok bulabiliyorum.Ama henüz yazdığım kişiler dönüş yapmadı.O yüzden başka seçeneklerde arıyorum.Teşekkürler.:)
İnşallah en kısa zamanda bulursun. Türk olduğunu söyleme derim, olabildiğince sakla, niye dersen kötü bir imaj var. Bak benim ev sahibim bile 2 Türkle bir sürü sıkıntı çekti, bunlar bi de biz istanbul'dan geldik moderniz falan diyen Almanya'da üniversite mevzunu arkadaşlardı. Ben en sonunda bir konuşma yaptım bunlara, sizin dilinizden de anlarız gibisine şimdi beni gördüklerinde kaldırım değiştiriyorlar. Onun için sakla yani, seni yüzyüze gördüklerinde söylersin, dünyalıyım falan de hatta yoksa kendinin düzgün olduğunu ispat etmek için bir de ekstra uğraşırsın.

tugce98

Mesaj gönderen tugce98 » Sal May 15, 2018 10:44 am

John yazdı: Pzr May 13, 2018 9:10 pm İnşallah en kısa zamanda bulursun. Türk olduğunu söyleme derim, olabildiğince sakla, niye dersen kötü bir imaj var. Bak benim ev sahibim bile 2 Türkle bir sürü sıkıntı çekti, bunlar bi de biz istanbul'dan geldik moderniz falan diyen Almanya'da üniversite mevzunu arkadaşlardı. Ben en sonunda bir konuşma yaptım bunlara, sizin dilinizden de anlarız gibisine şimdi beni gördüklerinde kaldırım değiştiriyorlar. Onun için sakla yani, seni yüzyüze gördüklerinde söylersin, dünyalıyım falan de hatta yoksa kendinin düzgün olduğunu ispat etmek için bir de ekstra uğraşırsın.
hadi ya çoktan yazdım türk olduğumu birkaç kişiye.Keşke yazmasaydım..Görüpte cevap vermeyen çok var.Kesinlikle katılıyorum türk imajı çok kötü bir etki bırakıyor

maploping

Mesaj gönderen maploping » Cmt Haz 30, 2018 7:34 pm

tugce98 yazdı: Pzr May 13, 2018 7:06 pm Merhaba arkadaşlar.Ben Essende wg ya da tek kişilk daire bakıyorum.Wggesucht sitesi dışında güvenilir başka hangi siteler var nereden bakabilirim.?
Selam tugce98, başka bir başlıkta Essen'de dil kursuna gittiğini okumuştum, ben de şu an Essen'de bir dil kursu arayışı içersindeyim. Sen hangi kurstasın ve gittiğin yerden memnun musun? Sorum başlıktan alakasız ancak hemen geri dönüş alabilmek ve forumda gereksiz başlık oluşturmamak adına buradan yöneltiyorum soruyu.

tugce98

Mesaj gönderen tugce98 » Sal Tem 10, 2018 12:35 am

maploping yazdı: Cmt Haz 30, 2018 7:34 pm Selam tugce98, başka bir başlıkta Essen'de dil kursuna gittiğini okumuştum, ben de şu an Essen'de bir dil kursu arayışı içersindeyim. Sen hangi kurstasın ve gittiğin yerden memnun musun? Sorum başlıktan alakasız ancak hemen geri dönüş alabilmek ve forumda gereksiz başlık oluşturmamak adına buradan yöneltiyorum soruyu.
Merhaba,

ben Sf Education Center'a gidiyorum.Gayet memnunum.İyi hocalara denk geldim B1 kursunda.Şimdi ise B2 ye başladım.Bir arkadaşım KSplusplus adındaki bir diğer kursa gidiyordu ve hiç memnun kalmadı.Başka bir tanıdığım ise IBZ adındaki kursun iyi olduğunu söylemişti tabi o kurslara gitmediğim için bilmiyorum.Sf Education Center'ı tavsiye edebilirim.Birçok hoca var birazda şansa bağlı dil kursunun iyi olması.Umarım senin içinde iyi olur.

maploping

Mesaj gönderen maploping » Sal Tem 10, 2018 1:20 am

tugce98 yazdı: Sal Tem 10, 2018 12:35 am Merhaba,

ben Sf Education Center'a gidiyorum.Gayet memnunum.İyi hocalara denk geldim B1 kursunda.Şimdi ise B2 ye başladım.Bir arkadaşım KSplusplus adındaki bir diğer kursa gidiyordu ve hiç memnun kalmadı.Başka bir tanıdığım ise IBZ adındaki kursun iyi olduğunu söylemişti tabi o kurslara gitmediğim için bilmiyorum.Sf Education Center'ı tavsiye edebilirim.Birçok hoca var birazda şansa bağlı dil kursunun iyi olması.Umarım senin içinde iyi olur.
Aslında senin kursunla I.L.E.S International Sprachschule arasında kararsız kalmıştım, ama daha sonra I.L.E.S'te karar kıldım. Bugün de kursun ilk günüydü. Bakalım, herkes için inşallah en iyisi olur.

tugce98

Mesaj gönderen tugce98 » Sal Tem 10, 2018 1:34 am

maploping yazdı: Sal Tem 10, 2018 1:20 am Aslında senin kursunla I.L.E.S International Sprachschule arasında kararsız kalmıştım, ama daha sonra I.L.E.S'te karar kıldım. Bugün de kursun ilk günüydü. Bakalım, herkes için inşallah en iyisi olur.
Kusura bakma mesajını çok geç gördüm, uzun süredir girmiyordum siteye.Hayırlısı olsun bakalım,başarılar dilerim.