Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize şansı

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
sanatpb

Vize şansı

Mesaj gönderen sanatpb » Cum May 11, 2018 5:48 am

Merhaba arkadaşlar
Ismim Celil, 23 yaşındayım. Ben 4 sene önce alman dili edebiyatı bölümünü kazanıp maddi sıkıntıda kaldığım için ilk ay hazırlık ta bırakmak zorunda kalmıştım. Şimdi eğitimime yardımcı olacak garantör buldum ve Almanyada dil öğretmeni olmak istiyorum. İngilizcem C2 almancam ise A2
bi sene daha kaybetmemek için ingilizce okumayı düşünüyorum. Almanca okursam şartlı kabul almak zorunda kalıcam.
benim sorum, direk ingilizce eğitimi seçersem mi vize şansım yüksek olur yoksa almanca şartlı kabul seçersem mi? yoksa bu kadar yıl ara verdiğim hiç mi şansım yok?

TRueS

Re: Vize şansı

Mesaj gönderen TRueS » Cum May 11, 2018 1:19 pm

Merhaba, bence ingilizce ya da almanca secmenizde bir fark yok.
Ara verdiginiz süre biraz uzun, ben sansinizi düsük görüyorum.

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Cum May 11, 2018 4:37 pm

cok yil ara vermissin , bu senin vizedeki sansini oldukca olumsuz etkiler diye düsünüyorum , illa basvuracagim diyorsan benim sana nacizhane tavsiyem ingilizcede okusan almanca da okusan okuldan tam kabul alman bakin kabulumu aldim vs. diyerek o zaman sansini arttirabilirsin diger türlü oldukca zor ve ingilizce belgen yoksa ingilizcenide belgelemeni öneririm zaten ingilizce bölümler ielts toefl istiyor
Arkadaslar ben erkegim =)

nepharyl_

Mesaj gönderen nepharyl_ » Pzt May 14, 2018 6:30 pm

Merhaba. Ben Ingilizce okuyorum ve Almanyada ingilizce dahi okusan DSH 2 alman lazim. Ben de IELTS 7.5 ile basvurdum ama kabul etmediler. Bir de Alman dili edb kazandiysan ingilizceye kabul alamazsin. ingilizce kazanman gerekiyor diye biliyorum. bol sans.

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Pzt May 14, 2018 7:50 pm

nepharyl_ yazdı: Pzt May 14, 2018 6:30 pm Merhaba. Ben Ingilizce okuyorum ve Almanyada ingilizce dahi okusan DSH 2 alman lazim. Ben de IELTS 7.5 ile basvurdum ama kabul etmediler. Bir de Alman dili edb kazandiysan ingilizceye kabul alamazsin. ingilizce kazanman gerekiyor diye biliyorum. bol sans.
bu sadece bu bölüm icin gecerli sanirim degil mi ? yoksa normalde ingilizce okuyunca dsh 2 gibi bir sart yok ?
Arkadaslar ben erkegim =)

nepharyl_

Mesaj gönderen nepharyl_ » Pzt May 14, 2018 8:19 pm

kiss25 yazdı: Pzt May 14, 2018 7:50 pm bu sadece bu bölüm icin gecerli sanirim degil mi ? yoksa normalde ingilizce okuyunca dsh 2 gibi bir sart yok ?
evet yalnizca ingilizce bolumu bachelor icin gecerli. ing master icin dsh 2 sarti yok ancak bachelor icin maalesef dsh sart.