Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TU Darmstadt - Master

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
tunes

TU Darmstadt - Master

Mesaj gönderen tunes » Çrş May 09, 2018 6:01 pm

Herkese merhabalar,

TU Darmstad - Business Engineering, Technical Field of Mechanical Engineering bölümüne Master için başvurmak istiyorum. Konuyla ilgili birkaç sorum olacaktı:
Okula yazdım, ancak bu belgenin Ingilizcesinin olmadığını söylediler ( http://www.intern.tu-darmstadt.de/media ... df#page=64 ) Çevirisinden de çok sağlıklı bilgi alamadım. Başvuru gereklilikleri konusunda aydınlatırsanız çok memnun olurum.

https://www.tu-darmstadt.de/studieren/a ... msc.en.jsp
Bölümün sitesinde yazdığı üzere, Admission Procedure: As long as the requirements for admission (suitability test) are fulfilled, there is no restriction on admission.
Bunun anlamı, koşulları sağlayan herkes kabul alır mı demek?

Başvurudan sonra süreç nasıl işliyor? Mülakat ya da başka bir test yapıyorlar mı?
Not ortalaması kısıtı var mı?
DSH'dan yeterli puanı alamazsam, şartlı kabul veriliyor mu?

Genel olarak TU Darmstatd başvuru deneyimlerinizi yol göstermesi açısından paylaşırsanız çok memnun olurum.

Herkese iyi günler dilerim

seth93

Re: TU Darmstadt - Master

Mesaj gönderen seth93 » Çrş May 09, 2018 6:45 pm

Almancayı PDF'i anlayacak kadar bilmiyorum ama inceledim ve Almanya da çok fazla üniversite araştırmış ve baya pdf incelemiş birisi olarak şahsi fikrimi belirtmek isterim : şimdi bu master programı olduğu için başvuru gereklilikleri derken muhtemelen lisans mezunu olduğunuz bölümde okumuş olmanızı bekledikleri bir takım dersler var onlardan bahsediliyor. Yani aslında bir nevi size diyorlar ki "kardeşim sen lisans mezunu olduğun bir bölümle alakasız master yapamazsın". Ayrıca belirli bir başarı yani not ortalamasıda istiyor olabilirler bu dersler için. He olurda bu şartları yerine getiremezsen sana kayıt öncesinde bilgini sorgulayacak bir test yapabilirler eğer geçer not alırsan kayıta hak kazanırsın.

Şartlı kabul vs. var mı o konuda bu üniversiteye başvuran arkadaşlar yardımcı olur umarım.

TRueS

Mesaj gönderen TRueS » Çrş May 09, 2018 7:09 pm

Basvuru yaptiginiz bölümle alakali ögrenime baslamadan evvel 12 haftalik Praktikum yapmis olmaniz gerekiyor.
Bölüme girebilmeniz icin bir sinava tabi tutuluyorsunuz fakat kitapcikta belirtildigine göre benzer bir bölümden mezun iseniz buna gerek kalmayabilirmis.
Not ortalamasi ile ilgili bir kisit belirtilmemis. sartli kabul alip okulun kursuna katilabilirsiniz ama kurslar B1den itibaren basliyor. Dolayisiyla A2 sertifikasi talep etmeleri olagan gözüküyor.
Basarilar.

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Prş May 10, 2018 2:41 am

Merhaba TUD un bazi bölümlerinde ögrenci kisitlamasi yok ve ayni sekilde nc de istemiyorlar bazi bölümler icin ama bu bölüme bagli olarak degisiyor master ooldugu icin bilemeyecegim pek oda ayri bir prosüdür isliyor , TUD C1 ile sartli kabul veriyor dsh 1 ile verebilir belki eger okulun bünyesinde dsh yaparsaniz o anlamda ayricalik taniniyor (mesela basvuruyorsunuz kayit evraklarinizi götürüyorsunuz subat basinda diyelim genelde son kayit mart sonu oluyor o tarihe kadar dsh belgenizi götürme sansiniz var , sonradan götürebiliyorsunuz yani) TUD uni assist yok evraklar elden veya posta yoluyla ulastiriliyor bir de online kayit olup bir form geliyo onu cikartip imzalamalisiniz verilcek evraklar arasinda, benimkisi biraz genel oldu böyle akliniza takilan sorulari direk okula mail atin derim kisa zaman icerisinde dönüs yapiyorlar genelde
Arkadaslar ben erkegim =)