Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

merhaba

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
snnstn

merhaba

Mesaj gönderen snnstn » Prş Ara 24, 2009 1:21 pm

merhaba arkadaslar ben araniza yeni katildim,vizelerini alan arkadaslara hayirli olsun ,bekleyenlerede sabirlar diliyorum :)
benim gorusme 4 ocak 2010 dagarantor kapsaminda dil okulu icin gidiyorum ,uni 3. sinifta okuyorum burda ,formadi vize gorusmelerini takip ettim ankarada giricem bende insallah iyi gecer cabucak alirim vizeyi ,11 ocakta dil okulum basliyor ,sizce erkenmi okuyo 4-11 arasi ,tavsiyelerinizi bekliyorum :)

snnstn

merhaba

Mesaj gönderen snnstn » Prş Ara 24, 2009 1:24 pm

ya ben ani defteri 7 ye yazacaktim yanlislik oldu kaldiramadim bidaha konuyu ozur diliyorum :S

ozi86

merhaba

Mesaj gönderen ozi86 » Prş Ara 24, 2009 3:06 pm

slm..4 Ocak Ankaradan mi? bende o tarihte gidiyorum saat 10:15 de..Yalniz benim unv kabulum var..ayrica dil kursumda ayarlandi..hayirlisiyla aliriz vizemizi ins...

snnstn

merhaba

Mesaj gönderen snnstn » Prş Ara 24, 2009 5:18 pm

benimde davetiyem dil okuluna kayit belgem var ,finansmanim(garantorum) davetiyemi aldi gonderdi sali gunu burada olurmus,fakat tahhutname ile davetiye aynimi bilmiyorum,yani icinde yaziyomudur davetiyenin gecim masraflarini davetiyeyi gonderen karsilayacaktir diye? bilgisi olan varsa yardimci olsun lutfen...

ozi86

merhaba

Mesaj gönderen ozi86 » Prş Ara 24, 2009 5:23 pm

[quote]snnstn tarafindan yazilan metin:
benimde davetiyem dil okuluna kayit belgem var ,finansmanim(garantorum) davetiyemi aldi gonderdi sali gunu burada olurmus,fakat tahhutname ile davetiye aynimi bilmiyorum,yani icinde yaziyomudur davetiyenin gecim masraflarini davetiyeyi gonderen karsilayacaktir diye? bilgisi olan varsa yardimci olsun lutfen...[/quote]

tahhutname garantorun yani..davetiye dedigin akrabalarinin oradaki yabanci polisinden aldiklari belge mi acaba?eger oysa garantor belgesi oluyo ki o da sana bakabileceklerine dair belge anlamina geliyo..

snnstn

merhaba

Mesaj gönderen snnstn » Prş Ara 24, 2009 6:05 pm

[quote]ozi86 tarafindan yazilan metin:
[quote]snnstn tarafindan yazilan metin:
benimde davetiyem dil okuluna kayit belgem var ,finansmanim(garantorum) davetiyemi aldi gonderdi sali gunu burada olurmus,fakat tahhutname ile davetiye aynimi bilmiyorum,yani icinde yaziyomudur davetiyenin gecim masraflarini davetiyeyi gonderen karsilayacaktir diye? bilgisi olan varsa yardimci olsun lutfen...[/quote]

tahhutname garantorun yani..davetiye dedigin akrabalarinin oradaki yabanci polisinden aldiklari belge mi acaba?eger oysa garantor belgesi oluyo ki o da sana bakabileceklerine dair belge anlamina geliyo..[/quote]
garantor konusunda okudum garantorum davetiyeyi alirken zaten hepsi icinde varmis orada siklar varmis
bana bakacagina evinin durumu maas bordrosunu yabancilar polisine goturup bana kefili oluyo her konuda,eger sartlar uygun degilse zaten davetiyeyi alamiyomus,yani belge coklugu olmuyo o davetiye hepsinin yerine geciyor anlayacagin,bu sayede ben almanyada kabul edildim sadece konsolos kaldi simdi,davetiye tek bir kagit ,hem benim icin hemde vize yetikililerinin bisuru belge ile kafasi karismiyo is kolaylasiyo
kardesim ikimiz icinde insalalr hayirlisi olur ya ,bu kadar emek caba bosa gitmez umarim :)

ozi86

merhaba

Mesaj gönderen ozi86 » Prş Ara 24, 2009 8:18 pm

evet o zaman garantorluk konusunda bi sikintin yok.. dedigin gibi hayirlisi olsun 4 ocakta konsoloslukta gorusruz :)

snnstn

merhaba

Mesaj gönderen snnstn » Prş Ara 24, 2009 9:53 pm

insallah :)