Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Sakaryadan Hüseyin

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
hrhseyin

Sakaryadan Hüseyin

Mesaj gönderen hrhseyin » Cmt May 05, 2018 3:18 am

Merhaba,

Benim adım Hüseyin. 23 yaşındayım. Sakarya üniversitesinde Bilgisayar Mühendisliği Okumaktayım. Buradayım, çünkü almanyada bir üniversite okumak istiyorum. Elimde 78 diploma Notlu Anadolu Lisesi Diploması ve ÖSYM yerleşti belgesi dışında hiç bir belgem yok. (ÖSYM yerleşti belgem ise 2014 tarihli) . Üniversite Notlarımda kötü. Perişan bir haldeyim bu durumdayken Almanyada herhangi bir yerden Şartlı Kabul alıp alamayacağımı merak ediyorum. Almancam biraz var (A2-B1) ama almanca için herhangi bir belge almadım. İnternetteki online sınavlardan test ettim sadece.

Şansımın olup olmadığı konusunda beni aydınlatabilecek var mı ?

EK: Herhangi bir işe yarar mı bilmiyorum ama ingilizcem var. Bir ay çalışıp B2 seviyesinde bir sertifika alabilecek kadar temelim var.

John

Re: Sakaryadan Hüseyin

Mesaj gönderen John » Cmt May 05, 2018 3:39 pm

Şansın var tabiki ama kendi tecrübemden söyleyeyim biraz düşük. Üniversite not ortalamanız kaç?
Size önerim Almancanızı B1 seviye yapın ve bir resmi sertifika alın. Daha sonra okumak istediğin bölümü daad.de üzerinden bulup bir sürü yere başvuru yapmalısınız.
non-nc bölümler için Gürkan bey bir link paylaştı, ben de burada paylaşayım:

"https://www.hochschulkompass.de/home.html

Yukardaki linkte Zulassungsmodus kisminda ilk secenegi "Zulassungsfrei" olani secip arama yapabilirsin."

Emek verirseniz bir şeyler olabilir ama baştan lisans okumak istediğinizi belirttiğinizde Alman konsolosluğu vizede sıkıntı çıkarabilir. Zor bir durumdasınız.

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Pzr May 06, 2018 9:01 am

üniversite suan bitmeye yakin sanirsam degil mi ? 2014 girisliyseniz , eger notlariniz vs kötüyse John un da dedigi gibi lisans icin bence cok zor kabul almaniz okul bimteye yakinsa bence master yapmaya gelin o kadar okudugunuzu bosa götürmeyin derim
Arkadaslar ben erkegim =)

Makineci

Mesaj gönderen Makineci » Sal May 15, 2018 5:44 pm

Masterda da not ort. Var. Eğer notların cok düşükse iyi degerlendir