Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Munih Master icin Tavsiyeler..

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Yetkinos

Mesaj gönderen Yetkinos » Çrş Ara 23, 2009 8:28 pm

Ben munihte master yapmayi dusunuyorum insaat muhendisiyim.yani mezun statusu.

Benim girmek istedigim 3 tane okul var munih civarinda

Technische Universitaet Munchen
Hochschule Munchen
Hochschule Augsburg

Sirasiyla baktim 3 ude 400 saat dil kursu istiyor. munihte kalacak yer oalyini hallettim garntorde tamam fakat okula kabul alamiyorum dil kursu istedigi icin.almancam baslangic seviyesinde adamlar dil olmadan alamiyoruz diyolar. ne yapmak gerekir?baska biyerden gecici kabul aliptami basvursam. alabilecegimi dusundugunuz biyer varsa anlatirmisiniz? yoksa acaba ogrenci adayi vizesi verirlermi?mezun ve ustune is tecrubeli oldugumdan doalyi? yoksa hic denemeden dil kursu vizesinemi basvurayim?Yorumlarinizi bekliyorum.

crazyfb

Mesaj gönderen crazyfb » Prş Ara 24, 2009 1:06 am

Yuksek lisans yapmak icin veya lisans bile olsa Almanca bolumler icin bir sinav vermen gerekiyor. ( DSH veya Testdaf gibi) Bazi universiteler on kabul veriyor olmasi lazim. Ama senin TU munchen veya Hochschule Munchen icin direk Almanca sarti var. Augsburgu bilmiyorum ama sanmiyorum ki Almanca olmadan kabul versinler. Mantikli olan once 1 sene dil ogrenmek.

Vize konusunda su anki bilgim aslinda cok guncel degil. Bazi donemlerde cok giciklik yapiyor konsolosluk. Galiba su ara da vize almak icin kastiriyolar baya. Sen bi de mezun olup, is tecruben de varsa belki biraz daha ugrastirabilirler. Yine de vize konusunda benden daha bilgili bi arkadasin sana yardimci olmasi lazim sana.

duffie

Mesaj gönderen duffie » Prş Ara 24, 2009 11:24 am

is tecruben varsa niye kastiriyorlar?

crazyfb

Mesaj gönderen crazyfb » Prş Ara 24, 2009 10:59 pm

soyle dusunme ihtimali var konsoloslugun:

Sonucta egitimi bitirmisin, calismisin bi de ustune ama birdenbire almanyda okumaya karar veriyon. Burda sen yasamaya mi geliyosun, yoksa sadece egitim icin mi...Bundan dolayi problem yaratabilirler. Ama dedigim gibi bu bi ihtimal sadece. Yine de kimseyi yaniltmak istemem tabi. Daha tecrubeli arkadaslar cevap verirler.