Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyada kalacak yer,yardim lütfen!!!

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
gnrszn

Almanyada kalacak yer,yardim lütfen!!!

Mesaj gönderen gnrszn » Çrş May 02, 2018 8:59 pm

Arkadaşlar clausthalden kabulüm var,essende dil eğitimi görücem.Amcam essende ve 80 m^2 evi var(2 cocuklu).Ben 1-2 ay alışana kadar amcamın yanında kalmayı düşünüyorum.Sonra ev tutucaz bana.Şimdi sorum şu:Vize görüşmesinde amcamın adresini verip 1-2 ay sonra ev tutucağımı söylemem yeterli olurmu.Yoksa Şimdiden ev tutmam mı gerekiyor.Ya da sadece amcamda ikamet edicem desem nasıl olur?Kafam çok karışık.Dil kursuna amcamın evi 1,5-2 km zaten.Çok yakın.Ne yapmalıyım sizce?teşekkürler şimdiden.

kiss25

Re: Almanyada kalacak yer,yardim lütfen!!!

Mesaj gönderen kiss25 » Çrş May 02, 2018 10:45 pm

evi karistirma amcamda kalcam kursa cok yakin zaten evi de gec oraya gittiginde pesini kovalamazlar sen niye evini degistirdin diye merak etme :) orada da sorun olmaz belediyeye gidip ev degistirince anmeldung yaparsin korkma yani
Arkadaslar ben erkegim =)

gnrszn

Mesaj gönderen gnrszn » Çrş May 02, 2018 11:07 pm

kiss25 yazdı: Çrş May 02, 2018 10:45 pm evi karistirma amcamda kalcam kursa cok yakin zaten evi de gec oraya gittiginde pesini kovalamazlar sen niye evini degistirdin diye merak etme :) orada da sorun olmaz belediyeye gidip ev degistirince anmeldung yaparsin korkma yani
Yani 1-2 ay sonra ev tutucam kendime filan hiç girmiyim.Birde amcamın adresine bakıp evin yeterli olup olmadıgına filan bakarlar mı,ondan korkuyorum sadece.80m’2 yeterlimidir.

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Çrş May 02, 2018 11:16 pm

gnrszn yazdı: Çrş May 02, 2018 11:07 pm Yani 1-2 ay sonra ev tutucam kendime filan hiç girmiyim.Birde amcamın adresine bakıp evin yeterli olup olmadıgına filan bakarlar mı,ondan korkuyorum sadece.80m’2 yeterlimidir.
onu bilmiyorum garantörle gidiyorsan belki o zaman bakarlar evin yetmez falan diyebilirler ama emin degilim bundan ama cok büyük bir sorun olacagini zannetmiyorum ya

gnrszn

Mesaj gönderen gnrszn » Çrş May 02, 2018 11:21 pm

kiss25 yazdı: Çrş May 02, 2018 11:16 pm onu bilmiyorum garantörle gidiyorsan belki o zaman bakarlar evin yetmez falan diyebilirler ama emin degilim bundan ama cok büyük bir sorun olacagini zannetmiyorum ya
Anladım cevap için çok sağol, Birde konu açılmısken,ben para yatırıcam iş bankasından belgeleri istedim yolladılar,haftaya doldurup yollayacam.1 hafta-10 gün içinde hesap açılır değil mi,öyle duymuştum.

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Çrş May 02, 2018 11:32 pm

ben geldikten sonra sistemi degistirmisler fintiba falan diye bir sey cikti onun detayini bilmiyoum nasil oluyor ama forumdaki güncel basliklarda öyle yaziyorsa öyledir , bir de isbankasi kullandim ben ama galiba onunda sistemi degismis sadece bloke hesap aciliyor artik girokonto icin yine ayrica baska bir bankadan hesap acman lazim diye biliyorum yanlis bilmiyorsam dedigim gibi degistigi icin emin degilim türkiyeden gelirken isler nasil yürüyor banka konusunda

gnrszn

Mesaj gönderen gnrszn » Prş May 03, 2018 12:24 am

Tamamdır, çok sağolasın ben araştırayım biraz daha.

MoYk_

Mesaj gönderen MoYk_ » Prş May 03, 2018 3:56 pm

Konu başlığını öyle bi yazmışsın ki bi an kalacak yer arıyorsun sandım..

Adres belirtirken sadece adres veriyorsun, evin kaç m2 olduğunu sormuyorlar bile. Sonradan başka yere geçeceğini karıştırma hiç, orası sana kalmış onları alakadar etmiyor.

gnrszn

Mesaj gönderen gnrszn » Prş May 03, 2018 4:32 pm

MoYk_ yazdı: Prş May 03, 2018 3:56 pm Konu başlığını öyle bi yazmışsın ki bi an kalacak yer arıyorsun sandım..

Adres belirtirken sadece adres veriyorsun, evin kaç m2 olduğunu sormuyorlar bile. Sonradan başka yere geçeceğini karıştırma hiç, orası sana kalmış onları alakadar etmiyor.
Tamamdır kardo, bende öyle yapıcam.