Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Duisburg-Essen\'den Gelen Mail

Nordrhein-Westfalen eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
ali demir

Mesaj gönderen ali demir » Pzt Ara 21, 2009 5:27 pm

Arkadaslar merhaba

Duisburg-Essen universitesine basvuracam fakat evraklarin noter onayi gerekiyormu?
Yoksa tercumesini ve asli gibidir yapmam yeterlimidir.
Paderborn Universitesine mail atmistim konsolosluktan asli gibidir seklinde kaseletmen yeterlidir seklinde birsey yazmislar. Duisburg-Essen\'de mail attim fakat sitede gerekli bilgi vardir seklinde mail atmislar ama sitede konuyla ilgili bilgi bulamadim. Sikca sorulan sorular kismida almanca oldugu icin ben okuyamadim..

Birde son olarak online basvuru olayini anlamadim ben , sonucta online basvurunca gene evraklari gondermemiz gerekmiyormu nedir farki?

ali demir

aliyuksel86

Mesaj gönderen aliyuksel86 » Sal Ara 22, 2009 5:39 pm

hayir noter onayi gerekmiyor yeminli tercumesi de yeterli..

ali demir

Mesaj gönderen ali demir » Sal Ara 22, 2009 10:00 pm

Ali yanit icin tesekkurler

ocak 15 ine kadar basvurmam lazim yanlis bir sey yapmak istemiyorum.
sen evraklarini noterden onaylatmis miydin? Bir de sen basvuruyu nasil yapmistin ozellikle online basvuruyu kisaca aciklaya bilirsen benim icin cok yararli olacak.

aliyuksel86

Mesaj gönderen aliyuksel86 » Çrş Ara 23, 2009 11:32 am

hayir hicbirini noterden onaylatmadim...basvuru olayina gelince tam olarak hatirlamiyorum ama hatirladigim kadarini anlatayim

once online basvuru sitesine girip uye oluyorsun, sana bir e-mail gonderiyorlar ve senin giris numaran oluyor ve sana bir onay linki gonderiyorlar oraya tiklayip gonderdikleri numarayi teyid ediyorsun ve uyelik kismi bitmis oluyor...eger 3 gun icinde onaylamazsan yeniden bir hesap acman gerekiyor

2. asama bilgiler kismini doldurmak, iste adin, soyadin, dogum tarihin, turkiyedeki adresin vs...zaten okudukca anlarsin 2 dil secenegi var ben almanca bilmedigim icin ingilizce yapmistim sayfayi...profil bilgilerini bitirdikten sonra kaydediyorsun istedigin zaman degisiklik yapabiliyorsun...

3.asama Application/Antrag kismi....sol tarafta secenekler dizilmis zaten orada yaziyor...bu kisma tiklayinca asil basvuru basliyor Master icin 2 tercih yapiyorsun 1. ve 2. tercih diye geciyor daha sonra yine asamalari takip ediyorsun yine save and continue diye diye o asamayida bitiriyorsun

hersey bittikten sonra sol taraftaki basvurularim linkine basip yaptigin basvuruyu bikac sayfa halinde gorebiliyorsun ve senden o sayfayi yazdirip cikarmani, sayfanin sonunada el yazinla adini soyadini ve imzani atip, diger belgelerinle beraber (o belgeler sitede yaziyor zaten, iste diplomalarin, transkriptin vs...) belirttikleri adrese postalamani istiyorlar

gonderdigin belgeler ellerine ulastigi anda sana bir onay maili atiyorlar, duisburg essen universtesine su su su numarali basvurunuz elimize ulasmistir, durumunuz incelenip 6-8 hafta icinde cevap verilecektir tarzinda bir mail....iste o mail basvuru teyidi yerine geciyor, ben gelen cevabi beklemeden o mailin ciktisiyla vize basvurusu yaptim...basvurumdan 4 gun sonra universte red cevabi vermesine ragmen vizem kabul gelmisti......

not ortalamam yetersizmis, 4 uzerinden 3.1\'di ortalamam ama o bolum icin yetersizmis falan filan fazlada kurcalamadim zaten

aklima gelenler bu kadar umarim yanlis hatirladigim bi yer yoktur...sana simdiden kolay gelsin

ali demir

Mesaj gönderen ali demir » Çrş Ara 23, 2009 3:48 pm

ali cok tesekkurler

aynisini deneyecem umarim bir aksilik cikmaz.

ali demir

Mesaj gönderen ali demir » Prş Ara 24, 2009 10:47 pm

Ali merhaba,

Not ortalamasi kafama takildi, not ortalamam 4 uzerinden 2,5. Almanya\'daki not sistemine gorede 1,5 oluyor sanirim bu not ortalamasiyla kabul alabilirmiyim. Senin not ortalaman Turkiye\'deki sisteme gore ise kotu sayilmaz bu durumda bende kabul alamayacagim gibi yaniliyor muyum?

aliyuksel86

Mesaj gönderen aliyuksel86 » Cum Ara 25, 2009 2:24 pm

oyle bisey soylemek dogru degil, farkli puanlarla aliyor okullar ve bolumler sanirim, yani biri kabul vermedi diye herkes red alacak diye bi kural yok

alish123

Mesaj gönderen alish123 » Pzr Oca 17, 2010 1:17 am

ali yuksel arkadasim, bende duisburga online basvurdum ama ben bana herhangi bir kabul veya red cevabi gelcek diye bekliyodum, senin yazdigin yazigi gorunce belgeliri gondermem gerektigini anladim ama ayin 15 ini gectik, simdi ciktiyi alip gondersem kabul ederlermi?
birde ikinci sorum; sana gelen e-mail ile vizeye basvurmussun, peki basvuru sirasinda neler konustunuz, neler sordular, bu belge universite kabul belgesi degil demediler mi? birde hangi sehirdeki konsolosluga gittin?

cevaplarsan cok sevinirim, simdiden tesekkurler

alish123

Mesaj gönderen alish123 » Pzr Oca 17, 2010 1:22 am

[quote]aliyuksel86 tarafindan yazilan metin:
oyle bisey soylemek dogru degil, farkli puanlarla aliyor okullar ve bolumler sanirim, yani biri kabul vermedi diye herkes red alacak diye bi kural yok[/quote]

ali yuksel arkadasim, bende duisburga online basvurdum ama ben bana herhangi bir kabul veya red cevabi gelcek diye bekliyodum, senin yazdigin yazigi gorunce belgeliri gondermem gerektigini anladim ama ayin 15 ini gectik, simdi ciktiyi alip gondersem kabul ederlermi?
birde ikinci sorum; sana gelen e-mail ile vizeye basvurmussun, peki basvuru sirasinda neler konustunuz, neler sordular, bu belge universite kabul belgesi degil demediler mi? birde hangi sehirdeki konsolosluga gittin?

cevaplarsan cok sevinirim, simdiden tesekkurler

ali demir

Mesaj gönderen ali demir » Pzr Oca 17, 2010 12:09 pm

kabul tarihi gecmis kabul ederlermi bilmiyorum.

diger soruna gelince vize ani kisminda hepsini yazmisti yanlis hatirlamiyorsam.

http://www.deutschstudent.de/forum/view ... forum_id=7

ali demir

Mesaj gönderen ali demir » Pzt Oca 18, 2010 10:42 am

arkadaslar universiteden asagidaki maili aldim bir okumaniz rica ne demisler acaba..
hayirli haberlerinizi bekliyorum..

Dear Ali Demir,

We confirm the receipt of your application at CAMPUS DUISBURG. It will be processed as soon as possible - in order of the date of receipt. We are doing our best to process all applications within six to eight weeks after the closing date. The processing of applications for degree programmes with limited places (numerus clausus) may last until the beginning of the semester.
We will in any event contact you then either via post or by email.

In case you have applied online, you can check the status of your application on the \"Status\" menu item. If you have not applied online you will have to wait until you receive a letter from us.
We kindly ask you to keep your address and email up to date.

It is essential that you quote your >> Application No. 201010654 << (so called \"Antrags-Nummer\" in German) in any further correspondence, including email. Otherwise we cannot handle your application.

Please note that your documents will not be retained by the University of Essen-Duisburg if you are not enrolled in the the semester you applied for or if you fail to reply to queries within two months.

We appreciate your interest in studying at the University of Duisburg-Essen.

Best regards,
International Office
University of Duisburg-Essen

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Oca 19, 2010 11:49 pm

basvurun ellerine ulasmis simdi 6 hafta icinde sana bi cevap verecekler maille kontak kuracaksan hep 201010654 numarali islem numarasini kullan

ali demir

Mesaj gönderen ali demir » Çrş Oca 20, 2010 12:59 am

olumsuz birsey yok yani..

tessekkur..

ibrhm

Mesaj gönderen ibrhm » Çrş Oca 20, 2010 9:09 pm

Basvuru surecinde ne yaptin? Basvurmak istiyenler icinde bir ornek olur ..

Mesela ben online basvuracaktim fakat 2010 wintersemester acmamislar daha..

ali demir

Mesaj gönderen ali demir » Çrş Oca 20, 2010 11:14 pm

ben yeni zar zor basvurdum,
bekliyorum sonucu umarim olumlu olur.
2010 yaz sezonu ocak 15\'inde bitti sanirim. dolayisiyla daha cok zamanin var kis somestri icin. okul basvuru tarihleri universite tanitimlarini incelersen var. o tarihlere gore evraklarini hazirlar gonderirsin. ingilizcemde iyi degil tercuman araciligiyla hazirlayip gonderdim, genede hata yapmis olabilirim. okuldan cevap alinca ogrenmis olacam.

levent

Mesaj gönderen levent » Cum Oca 22, 2010 1:27 pm

slm

ben su an almanyanin essen kenti universitesinde okuyorum,tesaduf senin mail line rasladim,eger yardim edebilecegim bir konu varsa bana yazabilirsin

levent

Mesaj gönderen levent » Sal Şub 23, 2010 3:22 pm

Selam Arkadaslar;

Ben bundan 6 sene once su an calistigim Kurs araciligiyla almanyanin Essen kentine geldim ve burada Master egitimime
devam ediyorum.Bizler kurulus asamasindan itibaren ESSEN universitesi ile birlikte calisiyoruz.Kayitli ogrencilerimiz Universiteden gecici kimlik karti edinmekte bununla birlikte yurt basvurulari yapabilmektedir.Bu kente gelmek ve Egitim gormek isteyen arkadaslara yardimci olmak isterim.

Levent Oskay

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Şub 23, 2010 3:29 pm

banlandin levent oksay.

sayet siteye reklam verecekseniz bunun bir usulu adabi vardir.

bu tur davranislar ayrica kurumunuzun da ciddiyetini yansitir.

myyy

Mesaj gönderen myyy » Cmt Tem 21, 2012 2:57 pm

uzun zaman gecmis ama, bu basvuru islemini online yapip belgeleri gonderirken bir basvuru ucreti aliniyormu.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Tem 21, 2012 8:00 pm

hayir