Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

dshyı kayıttan sonra verme.

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
ahmetuzun

dshyı kayıttan sonra verme.

Mesaj gönderen ahmetuzun » Cmt Nis 07, 2018 10:43 pm

merhaba arkadaşlar bir sorum olucaktı
araklık 2017 de almanyaya geldim ocak ayında a2 dil kursuna başladım.gittiğim dil kursuna göre 15 haziranda b2 kursum bitiyor. hiç kalmadan geçersem 25 ağustosta dsh sınavını verebiliyorum.15 temmuzda yaz dönemi kayıtları bitiyor üniversiteye yetişme ihtimalim var mı.bunu sormamım nedeni bi arkadaşımdan duyduğum bilgi yanlış olabilir dediğine göre üniversiteye kaydolup üni başlayıncaya kadar dsh belgesini sonradan verebiliyormuşuz yani eylüle kadar bu doğrumu yada bu durumu benzeri yaşayan arkadaş var mı forumda şimdiden teşekkürler.

John

Re: dshyı kayıttan sonra verme.

Mesaj gönderen John » Cmt Nis 07, 2018 11:04 pm

Üniversiteye kaydolup değil, üniversiteden kabul aldığın takdirde sana eylül ayının 15'ine kadar(belki üniversiteden üniversiteye değişiyordur.) yani üniversiteye kayıda kadar sınav sertifikanı getirme hakkı tanıyorlar. Üniversiteye başvuru 15 temmuzda bitiyordur muhtemelen, kayıt değildir.

ahmetuzun

Mesaj gönderen ahmetuzun » Cmt Nis 07, 2018 11:46 pm

john çok teşekkürler tam anlamışmıyım bi kontrol için tekrar soruyorum. 15 temmuza kadar başvuruları tamamlıyorum kabul alırsam üniversite 15 eylüle kadar değişken olraka üniden üniye izin veriyor dsh belgesini getirmeme yani.

kenkogs

Mesaj gönderen kenkogs » Pzr Nis 08, 2018 1:39 am

aynı sorundan bende muzdaripim. c1 kursum temmuz gibi biticek benim dsh falan vermem eylülü bulur. bunun yüzünden 1 sene beklemek zorunda mı kalıcaz?

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Pzr Nis 08, 2018 4:33 pm

Evet normalde 15 temmuza kadar basvurularini tamamliyorsun sonra alinca götürüyorsun ben de öyle yaptim ama yinede bu durumu üniversiteye sor oluyor mu böyle diye mesela bir tane üniversite bana demisti ki tamam dsh sonradan getirsende olur ama basvururken B2 belgeni de koy muhakkak diye , sartlari degisebiliyor yani
Arkadaslar ben erkegim =)

BirFacitas

Mesaj gönderen BirFacitas » Pzr Nis 08, 2018 7:00 pm

Benim bildigim NC olan bolumlerde bu kuralin gecersiz oldugu.Yine de universiteye sormak daha iyisi
Sizi birer kivilcim olarak gonderiyorum,alevler olarak geri donmelisiniz!
Mustafa Kemal ATATURK

nepharyl_

Mesaj gönderen nepharyl_ » Pzt Nis 09, 2018 11:03 am

Malesef bircok universite basvuru yaparken dshnin halihazirda elinizde olmasini istiyor lisans icin. ben bu yuzden bir donem kaybettim ve yaz donemine basvurabildim. bildigim bir uni bunu kabul ediyor nrwde o da bonn. siz yine de bir uniyi arayip sorun derim. sevgiler.

nepharyl_

Mesaj gönderen nepharyl_ » Pzt Nis 09, 2018 11:03 am

bir de bir arkadasim siegenden master kabulu aldi ve dshyi kayitta vermesini istediler. belki bu da yardimci olur diye yazmak istedim.