Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

testdaf sınavı

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
xxpln

testdaf sınavı

Mesaj gönderen xxpln » Çrş Mar 28, 2018 5:09 pm

Goethe Frankfurt Uni’de psikoloji okumak istiyorum.Ama okul ortalamam biraz dusuk 75 civari.matematikten hep kalırım.Testdaf’tan tüm bölümlerden 4 alan birinin oraya girme olasiligi nedir ? cunku testdaf 4 ve 5 garanti oradaki unilere giris diye biliyorum.yani okul ortalamasina lys sonucuna bakarlar mi testdaf’in 4 olsada?

Bilu1

Re: testdaf sınavı

Mesaj gönderen Bilu1 » Çrş Mar 28, 2018 7:45 pm

xxpln yazdı: Çrş Mar 28, 2018 5:09 pm Goethe Frankfurt Uni’de psikoloji okumak istiyorum.Ama okul ortalamam biraz dusuk 75 civari.matematikten hep kalırım.Testdaf’tan tüm bölümlerden 4 alan birinin oraya girme olasiligi nedir ? cunku testdaf 4 ve 5 garanti oradaki unilere giris diye biliyorum.yani okul ortalamasina lys sonucuna bakarlar mi testdaf’in 4 olsada?
Testdaf sonucu uniye girmeyi garanti etmez ama eğer almanca bölüm okuyacaksan, uniden kabul almak için şart koşulan bir sınav. Şimdi üniversite eğer diploma notu şu notun altındakiler giremez diye bir kural koymamışsa (Mesela benim okulumda diploma notu 70'in altında olanlar hiç bir şekilde kabul alamıyorlar. Ama Goethe Uni'yi bilmiyorum) her zaman sansin vardır. Ösym sonuncu senin için diploma notundan daha önemli. Eğer ösym sonucunun da yeterince iyi olmadığını düşünüyorsan TestAs diye başka bir sınav var. O sınava girip iyi bir puan alarak kabul alma şansını yükseltebilirsin.

xxpln

Mesaj gönderen xxpln » Çrş Mar 28, 2018 7:58 pm

Bilu1 yazdı: Çrş Mar 28, 2018 7:45 pm [quote=xxpln post_id=131236 time=<a href="tel:1522246166">1522246166</a> user_id=9421]
Goethe Frankfurt Uni’de psikoloji okumak istiyorum.Ama okul ortalamam biraz dusuk 75 civari.matematikten hep kalırım.Testdaf’tan tüm bölümlerden 4 alan birinin oraya girme olasiligi nedir ? cunku testdaf 4 ve 5 garanti oradaki unilere giris diye biliyorum.yani okul ortalamasina lys sonucuna bakarlar mi testdaf’in 4 olsada?
Testdaf sonucu uniye girmeyi garanti etmez ama eğer almanca bölüm okuyacaksan, uniden kabul almak için şart koşulan bir sınav. Şimdi üniversite eğer diploma notu şu notun altındakiler giremez diye bir kural koymamışsa (Mesela benim okulumda diploma notu 70'in altında olanlar hiç bir şekilde kabul alamıyorlar. Ama Goethe Uni'yi bilmiyorum) her zaman sansin vardır. Ösym sonuncu senin için diploma notundan daha önemli. Eğer ösym sonucunun da yeterince iyi olmadığını düşünüyorsan TestAs diye başka bir sınav var. O sınava girip iyi bir puan alarak kabul alma şansını yükseltebilirsin.
[/quote]
Bilu1 yazdı: Çrş Mar 28, 2018 7:45 pm Testdaf sonucu uniye girmeyi garanti etmez ama eğer almanca bölüm okuyacaksan, uniden kabul almak için şart koşulan bir sınav. Şimdi üniversite eğer diploma notu şu notun altındakiler giremez diye bir kural koymamışsa (Mesela benim okulumda diploma notu 70'in altında olanlar hiç bir şekilde kabul alamıyorlar. Ama Goethe Uni'yi bilmiyorum) her zaman sansin vardır. Ösym sonuncu senin için diploma notundan daha önemli. Eğer ösym sonucunun da yeterince iyi olmadığını düşünüyorsan TestAs diye başka bir sınav var. O sınava girip iyi bir puan alarak kabul alma şansını yükseltebilirsin.
peki testas sınavı sadece almanca bilgini mi test ediyor testdaf gibi yoksa farklı şeylerde mi var?

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Çrş Mar 28, 2018 8:15 pm

Hayir Almanca bilgini Testdaf sinavi ölcüyor Testas sinavi matematik gibi sayisal sorularinda oldugu bir sinav ve almanca sinavla ilgili detayli bilgiye anasayfada makaleler kismindan ulasabilirsin veya googleye testas sinavi nedir diye aratsan da isine yarayacak seyler bulabilirsin
Arkadaslar ben erkegim =)

Kaolardo

Mesaj gönderen Kaolardo » Cum Mar 30, 2018 2:10 pm

Merhabalar benim 2 sorum olucak
ilk olarak Test-daf sınavına gireceğim Nisan ayındaki. RUB un dil kursunda Vorbereitung yapıyorum ve RUB ta gireceğim testdaf'da, okula tekrar başvururken adamlar kendi dil kursundakilere öncelik mi veriyolar kabulleri dağıtırken veyahut ben Nisanda test-daf tan yeterli puanı alınca elimdeki dil yeterliliği belgesiyle gitsem direk kabulm ediyolar mı onların kursunda eğitim aldığım için ?
2. olarak Türkiye'de girdiğin ve Testdaf ile Almanya'da girdiğin Testdaf belgesi arasında önem farkı var mı mesela Türkiyede'deki test-daf'ı daha mı az önemsiyolar önceliği Almanya'daki Test-daf a mı veriyolar ?

Bilu1

Mesaj gönderen Bilu1 » Pzr Nis 01, 2018 1:06 am

Kaolardo yazdı: Cum Mar 30, 2018 2:10 pm Merhabalar benim 2 sorum olucak
ilk olarak Test-daf sınavına gireceğim Nisan ayındaki. RUB un dil kursunda Vorbereitung yapıyorum ve RUB ta gireceğim testdaf'da, okula tekrar başvururken adamlar kendi dil kursundakilere öncelik mi veriyolar kabulleri dağıtırken veyahut ben Nisanda test-daf tan yeterli puanı alınca elimdeki dil yeterliliği belgesiyle gitsem direk kabulm ediyolar mı onların kursunda eğitim aldığım için ?
2. olarak Türkiye'de girdiğin ve Testdaf ile Almanya'da girdiğin Testdaf belgesi arasında önem farkı var mı mesela Türkiyede'deki test-daf'ı daha mı az önemsiyolar önceliği Almanya'daki Test-daf a mı veriyolar ?
1. Sorunun cevabını bilmiyorum ama 2.soruna gelirsek Testdaf merkezi bir sınavdır. Senin nerde girdiğinin bir önemi yok nerde girersen gir sınav soruları ayni olacak ve sonucunun degerlendirilmesi almanyadaki yetkili kişiler tarafından yapiliyor. Yani sen tr den de girsek almanyadan da girsen sınav sonucunu değerlendirecek adam aynı olacak o yüzden o hiç bir önem teşkil etmiyor. Ancak bazı arkadaşlar TestDaf'da yer bulmanın zorluğundan bahsetmişler. Almanya'da herkes o sınava girmek istediğinden erken başvuru yapıp yer bulman gerekiyor olabilir ama turkiyede o kadar yer sıkıntısı olduğunu sanmıyorum. Tek farklı yönü bu olabilir.

Kaolardo

Mesaj gönderen Kaolardo » Pzr Nis 01, 2018 3:01 pm

teşekkürler zaten ilk nisanda almanyada giricem sonra mayıstakine Türkiyede bazıları dediki olum Türkiyedekini dikkate almıyolar benimde kafam karıştı lan dedim öyle mi acaba ama saol

Bilu1

Mesaj gönderen Bilu1 » Pzr Nis 01, 2018 9:12 pm

Kaolardo yazdı: Pzr Nis 01, 2018 3:01 pm teşekkürler zaten ilk nisanda almanyada giricem sonra mayıstakine Türkiyede bazıları dediki olum Türkiyedekini dikkate almıyolar benimde kafam karıştı lan dedim öyle mi acaba ama saol
Yok için rahat olsun sınav soruları da değerlendiren insanlar da aynı oluyor.

rsuzan

Mesaj gönderen rsuzan » Sal Haz 05, 2018 4:21 pm

Merhaba TestAS için hoca nasıl buluruz?