Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Üniversite Başvuru Belgeme Yardım Edebilir misiniz ?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
John Steinbeck

Üniversite Başvuru Belgeme Yardım Edebilir misiniz ?

Mesaj gönderen John Steinbeck » Sal Mar 27, 2018 10:12 pm

Merhabalar, siegen universitesine başvurmak istiyorum fakat şu sorularıma cevap verebilir misiniz. Yardimci olursaniz ibanilmaz memnun olurum.

Basvuru belgesi (iphoneda ibooks ile aaniz lazim yoksa bosluklar cikmiyor):
http://www.uni-siegen.de/start/formular ... ission.pdf

Birinci Sayfa

-Sadece Winter semesteri işaretleyip 2018/2019 yazmam yeterli mi ? Summer semestera tarih girmeme gerek var mı ?

-name of the higher educationa okulun tam adinimi yazacagız yoksa okumak istediğimiz bölümün fakültesinimi ?

-Adres Bilgilerini nasil dolduracağız ? Bunlarin bizde ki karşılığı nedir ? Mesela green card çekilişine katılırken adresler bizim için farklıydı, özellikle c/o nedir ?

İKİNCİ SAYFA

-Bu ikinci sayfadaki ilk boslukta, ilk öğretimden lise sona kadar tarihleri yazmakmi lazim ? Nasil doldurmamjz lazim, Alman sisteminde farkli bir şekildemi yazmak lazim ? Mesela bizde şoyleydi ilk okul- orta okul - lise details kisminada orta okulmu vs. oldugunu yazacagiz degil mi ?

-School leaving certficate ne yazacağız ? UNİ-Assistte olmasi lazim, bizim diploma 12 Jahre gibi bir adi vardi bunumu yazacagiz yoksa lise diplomasi yazmak yeterli mi ?

-OSYM sinavi kisminda, direkt universite adinimi yazalim yoksa ensttutumi, hangi bolumu kazandigimizimi ?

-Bu en assagidaki kisimda hangi belgeleri vs. aldigimiz yaziyor ya buraya ne girmemiz lazim ?

UCUNCU SAYFA

-Hic Almanca öğrendiniz mi diyor, ben buraya ne cevap vereyim ? Okulda dört sene boyunca gördük ama hoca anlatmiyordu, sohbet ediyorduk bilirsiniz iste okulda anlatilan Almancayi. Kursda bir 40 saat gordum onu yazayimmi ? Alttaki 3 bosluga ne yazayim ? Ozel bir kursda gordum oranin adinimi yazayim ? Ama oradan hic belge almadim ki ben goetheden aldim.

-İngilizce biliyorum dakat belgelemwdim b1-b2 arasinda, ne yazayim buraya ?

-7.nci soruda diyor ki basvurdugunuz programi ulkenizde egitimini aldinizmi diyoe, ben e devletten kayit yaptirmistim ama hic gitmemistim ne yapayim ?

-En assagidaki soruda diyor ya, basvuracaginiz bolumleri belirtin diye, ilk kez basvuracagimda yonede belirteyimmk ? Acikcais bu kismi anlayamadim, yukaridada diyor ki hic basvurdunuzmu bizim okula.

Dorduncu Sayfa

Son sayfada gercekten neyi ne yapacagimi anlayamadim, yardimci olursaniz sevinirim.

mcank

Re: Üniversite Başvuru Belgeme Yardım Edebilir misiniz ?

Mesaj gönderen mcank » Prş Mar 29, 2018 12:41 am

Yabancı öğrenciler HZB denen o lise ile ilgili kısımları farklı dolduruyor genelde. Bu sorularınızı başvurduğunuz okulun yabancılar ofisine mail atarsanız yardımcı olurlar. Benim başvurduğum okul yardımcı olmuştu baya.

tolga11

Mesaj gönderen tolga11 » Sal Nis 03, 2018 11:57 pm

mcank yazdı: Prş Mar 29, 2018 12:41 am Yabancı öğrenciler HZB denen o lise ile ilgili kısımları farklı dolduruyor genelde. Bu sorularınızı başvurduğunuz okulun yabancılar ofisine mail atarsanız yardımcı olurlar. Benim başvurduğum okul yardımcı olmuştu baya.
selam hocam. sartlı onay için bir unv ya başvuur yapıcam. bu konuda yardımcı olabilir misniz?

mcank

Mesaj gönderen mcank » Cum Nis 06, 2018 1:22 am

tolga11 yazdı: Sal Nis 03, 2018 11:57 pm selam hocam. sartlı onay için bir unv ya başvuur yapıcam. bu konuda yardımcı olabilir misniz?
Şartlı onay için başvrunun nasıl yapıldığını bilmiyorum maalesef, ben direk ingilizce bölüme başvurup kabul almıştım

Gizemgamze12

Mesaj gönderen Gizemgamze12 » Sal Nis 10, 2018 3:52 pm

John Steinbeck yazdı: Sal Mar 27, 2018 10:12 pm Merhabalar, siegen universitesine başvurmak istiyorum fakat şu sorularıma cevap verebilir misiniz. Yardimci olursaniz ibanilmaz memnun olurum.

Basvuru belgesi (iphoneda ibooks ile aaniz lazim yoksa bosluklar cikmiyor):
http://www.uni-siegen.de/start/formular ... ission.pdf

Birinci Sayfa

-Sadece Winter semesteri işaretleyip 2018/2019 yazmam yeterli mi ? Summer semestera tarih girmeme gerek var mı ?

-name of the higher educationa okulun tam adinimi yazacagız yoksa okumak istediğimiz bölümün fakültesinimi ?

-Adres Bilgilerini nasil dolduracağız ? Bunlarin bizde ki karşılığı nedir ? Mesela green card çekilişine katılırken adresler bizim için farklıydı, özellikle c/o nedir ?

İKİNCİ SAYFA

-Bu ikinci sayfadaki ilk boslukta, ilk öğretimden lise sona kadar tarihleri yazmakmi lazim ? Nasil doldurmamjz lazim, Alman sisteminde farkli bir şekildemi yazmak lazim ? Mesela bizde şoyleydi ilk okul- orta okul - lise details kisminada orta okulmu vs. oldugunu yazacagiz degil mi ?

-School leaving certficate ne yazacağız ? UNİ-Assistte olmasi lazim, bizim diploma 12 Jahre gibi bir adi vardi bunumu yazacagiz yoksa lise diplomasi yazmak yeterli mi ?

-OSYM sinavi kisminda, direkt universite adinimi yazalim yoksa ensttutumi, hangi bolumu kazandigimizimi ?

-Bu en assagidaki kisimda hangi belgeleri vs. aldigimiz yaziyor ya buraya ne girmemiz lazim ?

UCUNCU SAYFA

-Hic Almanca öğrendiniz mi diyor, ben buraya ne cevap vereyim ? Okulda dört sene boyunca gördük ama hoca anlatmiyordu, sohbet ediyorduk bilirsiniz iste okulda anlatilan Almancayi. Kursda bir 40 saat gordum onu yazayimmi ? Alttaki 3 bosluga ne yazayim ? Ozel bir kursda gordum oranin adinimi yazayim ? Ama oradan hic belge almadim ki ben goetheden aldim.

-İngilizce biliyorum dakat belgelemwdim b1-b2 arasinda, ne yazayim buraya ?

-7.nci soruda diyor ki basvurdugunuz programi ulkenizde egitimini aldinizmi diyoe, ben e devletten kayit yaptirmistim ama hic gitmemistim ne yapayim ?

-En assagidaki soruda diyor ya, basvuracaginiz bolumleri belirtin diye, ilk kez basvuracagimda yonede belirteyimmk ? Acikcais bu kismi anlayamadim, yukaridada diyor ki hic basvurdunuzmu bizim okula.

Dorduncu Sayfa

Son sayfada gercekten neyi ne yapacagimi anlayamadim, yardimci olursaniz sevinirim.
Merhaba bende Siegen Üniversitesi A1 dil kursuna başvuru yapacağım. Bu formu doldurmam gerekiyor. Fakat bende istedikleri çoğu maddeyi anlayamadım. Sizin şu an ki durumunuz nedir sorularınıza cevap bulabildeyseniz banada söyleyebilir misiniz?
Mustafa Kemal Atatürk

John Steinbeck

Mesaj gönderen John Steinbeck » Çrş Nis 11, 2018 6:30 pm

Gizemgamze12 yazdı: Sal Nis 10, 2018 3:52 pm Merhaba bende Siegen Üniversitesi A1 dil kursuna başvuru yapacağım. Bu formu doldurmam gerekiyor. Fakat bende istedikleri çoğu maddeyi anlayamadım. Sizin şu an ki durumunuz nedir sorularınıza cevap bulabildeyseniz banada söyleyebilir misiniz?
Maalesef, bu yuzden danismanlik almaya karar verdim.