Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Lütfen yardım edin..

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
umeyrorhan
İletişim:

Lütfen yardım edin..

Mesaj gönderen umeyrorhan » Sal Mar 20, 2018 2:44 pm

Herkese merhaba.Ben şu anda Türkiyede dil öğreniyorum.Universite öğrencisiyim.Öss sinavina girip Almanyada okula devam edeceğim.A1 bitti sayilir.Ailem 6 ay önce Almanya ya gri pasaportla gittiler.Geçtigimiz gün bana davet mektubu yolladilar Almanyaya gidip onlari görmeyi planliyorum iki aylığına.Ama orada eğitimle ilgilenen birisi aileme eğer şimdi turist/aile ziyareti vizesiyle gelirse Almanyada okumasi,üniversitelere başvurmasi zor hatta imkansiz olur.Okula kabul etmeyebilirler daha önce aynisi başka bir öğrenciye oldu diye bir bilgi vermişler.Böyle bir şey gerçekten var mi ? Kafam çok karıştı ailem de çok üzüldü bu duruma.Forumu sürekli takip ediyorum.Alternatif olarak bilgi alabileceğim bir yer bulamadim.Siz yardimci olursaniz çok sevinirim.Çok teşekkürler..

kiss25

Re: Lütfen yardım edin..

Mesaj gönderen kiss25 » Sal Mar 20, 2018 3:39 pm

Nasil yani ? Sen simdi aileni ziyarete gideceksin bu niye engel cikarsinki ? Sanirim o kisi söyle anlamis , sen ziyaret maksadiyla turistik vizeyle gidip orada okula basvurmaya kalkarsan o kisinin dedigi gibi ne oradan ne oturum alabilirsin ne de okul kabulu ama sen normal 2 ayligina gittin sonra geldin Türkiye ye geri gerekli okul kabulleriyle evraklarla vs ögrenci vizesine basvurursan konsolosluktan bir sorun cikmaz niye ciksin , kesin vize alirsin demiyorum yanlis anlama ama bu durum vize almani veya alamamani etkilecegini hic zannetmiyorum
Arkadaslar ben erkegim =)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Mar 20, 2018 6:50 pm

Hic bir alakasi olmayan iki durum.

Almanya da egitimle ilgili temel bilgileri asagidaki linkte bulabilirsin:

https://www.deutschstudent.com/almanyada-egitim/

Egitim vizesi ile ilgili bilgiler:

https://www.deutschstudent.com/portfoli ... ci-vizesi/
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

umeyrorhan
İletişim:

Mesaj gönderen umeyrorhan » Sal Mar 20, 2018 9:00 pm

Yardimlariniz için çok teşekkür ederim..Çok sağolun bir yanlış anlaşılma olmuş bencede.