Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

6 Mart yüksek lisans ulusal vize başvurum

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
redrays1

6 Mart yüksek lisans ulusal vize başvurum

Mesaj gönderen redrays1 » Cmt Mar 17, 2018 11:40 pm

Arkadaşlar 6 Martta İstanbul'dan yüksek lisans için ulusal vizeye başvurdum, Jena'dan kabul mektubum var. Bölümüm yüzde yüz İngilizce, IELTS sınav sonucum ve not ortalamam gayet iyi. 6 Marttaki görüşme iyi geçti, çok soru sorulmadı, görüşmeyi yapan kişi öğrencilere yardımcı olmaya çalıştıklarını, süreci hızlandırmak adına dosyalarımızın dijital ortamda taratılıp yabancılar ofisine aktarıldığını söyledi. Fakat en az 1 ay sürebilir dedi, sorun şu ki 6 Nisan tarihine kadar Jena'da olmazsam tüm hakkımı kaybediyorum ve okul kaydımı yapmıyor. Durumu kendisine açıkladım, yabancılar ofisini işlemleri hızlı yapmaları konusunda sıkıştırmam gerektiğini söyledi. Dosyama almanyaya giriş tarihi olarak 1 nisan diye yazdı. 13 Mart'ta yabancılar ofisine mail attım, dosyalarımın şu anlık dijitallerini aldıklarını, orijinallerin hala İstanbul'dan gelmesini beklediklerini söylediler. Orijinalleri almaz herşey yolundaysa vize kararımızı İstanbul başkonsolosluğu ile paylaşacağız dediler. İstanbul başkonsolosluğuna dosyalarımın gönderilip gönderilmediğini sorduğumda işlemlerin hala devam ettiğini, biraz daha beklemem gerektiğini, işlemler sonuçlanınca bana haber vereceklerini söylediler. Düzgün gidiyor gibi ama vizeyi vaktinde alamayacağım gibi duruyor. Biraz acele mi ediyorum acaba, gereksiz panik mi yapıyorum bilemedim. :roll:

Dogancan

Re: 6 Mart yüksek lisans ulusal vize başvurum

Mesaj gönderen Dogancan » Cmt Mar 17, 2018 11:49 pm

Orginallerinden kasıt verdiğin fotokopiler mi ? Çünkü orginal olan hiçbirşeyı almıyorlar ben hep fotokopi verdim orginalleri götürmeme ragmen bakmadılar bile , sadece okuldan gelen ve garantörü incelemişdi

redrays1

Mesaj gönderen redrays1 » Cmt Mar 17, 2018 11:58 pm

Dogancan yazdı: Cmt Mar 17, 2018 11:49 pm Orginallerinden kasıt verdiğin fotokopiler mi ? Çünkü orginal olan hiçbirşeyı almıyorlar ben hep fotokopi verdim orginalleri götürmeme ragmen bakmadılar bile , sadece okuldan gelen ve garantörü incelemişdi
Evet orijinal derken fotokopileri kastetmiştim, tabi konsoloslukta orijinalleri hemen geri verdiler zaten, fotokopileri aldılar sadece.

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Pzr Mar 18, 2018 10:51 am

daha 2 hafta bile olmamis , daha hic görmedim o kadar erken geleni en az 2.5 3 hafta sürüyor , ayrica vizenle ilgili durumu okula anlatabilirsin belki istisna yaparlar
Arkadaslar ben erkegim =)

Bilu1

Mesaj gönderen Bilu1 » Pzr Mar 18, 2018 1:41 pm

Ayni şey benimde başıma gelmişti. 17 Ağustosta vizeye başvurmuştum. 6 Eylülde okulda olmam gerekiyordu. Ama kayıt değil almanca sınavı vardi. Sonra ben okula kaç tane mail attım hatırlamıyorum ama bana en son şey demişlerdi sınav başka bir gün olmaz ama eğer sen vize alamıyorsan bile konsoloslukta vize alacağına ama bunun biraz uzun süreceğine dair bir belge alabilir misin diye sormuşlardı. Ben de 21 Ağustosta konsolosluğa bir mail yazmıştım okulla konuştuğumu bana böyle bir tavsiye verdiklerini ve bunun mümkün olup olmayacağını sormuştum. Ancak çok ilginç ki mail de hiç bir başvuru numarası pasaport numarası vs ya da isim bilgisi vermemiştim sadece soru gibi bir mail atmıştım. Daha sonra 22 Ağustosta bana cevap gelmişti. Direk ismimle hitap etmişlerdi böyle bir şeyin mümkün olmadığını ancak evraklarımin çoktan gideceğim yere yollandığını ve gideceğim yerle (burda gidecegim yer degilde direk Ausländerbehörde'nin ismini vermişlerdi) temasa geçtip işlemleri hizlandirmalarini rica ettiklerini yazdılar cevapta. Sonuç şu ben bekledim bekledim bu mailden sonra tam 7 gün bekledim. Sonra konsolosluk 30 Ağustos zafer bayramı ve kurban bayramları dolayısı ile 29 Ağustos ile 5 eylül arası tatile girdi. Bana da vizemi 6 Eylulde basmışlar ama elime ulaşması kargodan dolayı 8 Eylülü buldu. Ki sınavım 6 Eylül saat 10'daydi yani zaten tatile girdikten sonra umudum kalmamıştı o sınava yetişmeye. Bende yaz dönemine kayıt yaptım okulun. Şuan okulun öğrencisiyim. Ama gerçekten konsolosluk da yabancılar dairesi de çok yardımcı olmustu. Ancak bazen olmayınca olmuyor. Ama yinede bence sen hem konsolosluğa hem de yabancilar dairesine durumu açıklayan mail at ve yardımcı olmalarını bekle hem senin tam 1 ayın var sansin bana oranla çok yüksek.

redrays1

Mesaj gönderen redrays1 » Pzr Mar 18, 2018 7:45 pm

kiss25 yazdı: Pzr Mar 18, 2018 10:51 am daha 2 hafta bile olmamis , daha hic görmedim o kadar erken geleni en az 2.5 3 hafta sürüyor , ayrica vizenle ilgili durumu okula anlatabilirsin belki istisna yaparlar
okula anlattım ama hiçbir şekilde yardımcı olamayacaklarını söylediler.

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Pzr Mar 18, 2018 10:08 pm

redrays1 yazdı: Pzr Mar 18, 2018 7:45 pm okula anlattım ama hiçbir şekilde yardımcı olamayacaklarını söylediler.
okulun bu kayitla ilgilenen baska bir mail adresini bulup bunu cok istedgini dosyalarinin zaten orada oldugunu bunun icin cok cabaladagini sucun sen de olmadigini orada okumayi gercekten cok istedigini anlatan bir mail daha at derim , hemen pes etme ama biraz bekle 1-1.5 hafta daha sonrasinda mail at gelisme olmazsa belki vizen gelir o zamana
Arkadaslar ben erkegim =)

Kullanıcı avatarı
Riemann

Mesaj gönderen Riemann » Prş Haz 07, 2018 6:48 pm

redrays1 yazdı: Cmt Mar 17, 2018 11:40 pm Arkadaşlar 6 Martta İstanbul'dan yüksek lisans için ulusal vizeye başvurdum, Jena'dan kabul mektubum var. Bölümüm yüzde yüz İngilizce, IELTS sınav sonucum ve not ortalamam gayet iyi. 6 Marttaki görüşme iyi geçti, çok soru sorulmadı, görüşmeyi yapan kişi öğrencilere yardımcı olmaya çalıştıklarını, süreci hızlandırmak adına dosyalarımızın dijital ortamda taratılıp yabancılar ofisine aktarıldığını söyledi. Fakat en az 1 ay sürebilir dedi, sorun şu ki 6 Nisan tarihine kadar Jena'da olmazsam tüm hakkımı kaybediyorum ve okul kaydımı yapmıyor. Durumu kendisine açıkladım, yabancılar ofisini işlemleri hızlı yapmaları konusunda sıkıştırmam gerektiğini söyledi. Dosyama almanyaya giriş tarihi olarak 1 nisan diye yazdı. 13 Mart'ta yabancılar ofisine mail attım, dosyalarımın şu anlık dijitallerini aldıklarını, orijinallerin hala İstanbul'dan gelmesini beklediklerini söylediler. Orijinalleri almaz herşey yolundaysa vize kararımızı İstanbul başkonsolosluğu ile paylaşacağız dediler. İstanbul başkonsolosluğuna dosyalarımın gönderilip gönderilmediğini sorduğumda işlemlerin hala devam ettiğini, biraz daha beklemem gerektiğini, işlemler sonuçlanınca bana haber vereceklerini söylediler. Düzgün gidiyor gibi ama vizeyi vaktinde alamayacağım gibi duruyor. Biraz acele mi ediyorum acaba, gereksiz panik mi yapıyorum bilemedim. :roll:
Gelişmeleri paylaşır mısınız?