Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyada toplu taşıma araçları hakkında

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
tugce98

Almanyada toplu taşıma araçları hakkında

Mesaj gönderen tugce98 » Pzt Mar 05, 2018 1:49 am

Arkadaşlar ben dil kursu için vizeye başvurdum ve herhangi bir okuldan şartlı kabulüm yok. Essen şehrinde bir kursa gideceğim ve sonrasında Duisburg-Essen üni de okumak istiyorum. Ama okulla iletişime geçmedim. Almanyadaki toplu taşımalardan üniversitesi öğrencisi olanlar 6 aylık 200 euro civarı ödeyip yararlanıyorlarmış.Ama diğer türlü aylık 200 euro civarı ödemek gerekiyormuş. Okulla bir bağlantım yok ama bende bu tarz bir şeyden nasıl yararlanabilirim yoksa ulaşım masrafım çok fazla olucak. Bunun bir yolu yok k mu?

wuppi

Re: Almanyada toplu taşıma araçları hakkında

Mesaj gönderen wuppi » Pzt Mar 05, 2018 5:11 am

tugce98 yazdı: Pzt Mar 05, 2018 1:49 am Arkadaşlar ben dil kursu için vizeye başvurdum ve herhangi bir okuldan şartlı kabulüm yok. Essen şehrinde bir kursa gideceğim ve sonrasında Duisburg-Essen üni de okumak istiyorum. Ama okulla iletişime geçmedim. Almanyadaki toplu taşımalardan üniversitesi öğrencisi olanlar 6 aylık 200 euro civarı ödeyip yararlanıyorlarmış.Ama diğer türlü aylık 200 euro civarı ödemek gerekiyormuş. Okulla bir bağlantım yok ama bende bu tarz bir şeyden nasıl yararlanabilirim yoksa ulaşım masrafım çok fazla olucak. Bunun bir yolu yok k mu?
Essen NRW eyaletindeki bi okul ve sanirim üniversite NRW bileti de sagliyor.(muhtemelen NRW deki tüm okullar sagliyor)
sömestr basina okula harc parasi yatiriliyor ve bunun icinde bilet ücretinde oluyor. 6 aylik ücreti muhtemelen 200 euro dan biraz daha fazladir ama okulun sitesinden kontrol etmek lazim. Okulun ögrencisi degilsen, yada gidecegin özel dil kursunun okulla bir anlasmasi yoksa, üniversitenin bu imkanindan faydalanamazsiniz.
Burda ulasim evet pahali; ama sehirler bölümlere(Stufe) ayrilir. Konaklama yapacaginiz yer dil kursuna yakin olursa aylik biletleri tercih edebilirsiniz. O zaman 60-70 euro ya aylik sehir ici ulasimini saglarsiniz. Baska sehirlere gitmek isterseniz ekstra bilet almak gerekir tabi. Belki dil kursundan alinan belgeyle "genc bileti" falan gibi kampanyali aylik biletlerde olabilir. Geldiginde bir DB a gidip detayli bi bilgi alabilirsin

tugce98

Re: Almanyada toplu taşıma araçları hakkında

Mesaj gönderen tugce98 » Pzt Mar 05, 2018 12:24 pm

wuppi yazdı: Pzt Mar 05, 2018 5:11 am Essen NRW eyaletindeki bi okul ve sanirim üniversite NRW bileti de sagliyor.(muhtemelen NRW deki tüm okullar sagliyor)
sömestr basina okula harc parasi yatiriliyor ve bunun icinde bilet ücretinde oluyor. 6 aylik ücreti muhtemelen 200 euro dan biraz daha fazladir ama okulun sitesinden kontrol etmek lazim. Okulun ögrencisi degilsen, yada gidecegin özel dil kursunun okulla bir anlasmasi yoksa, üniversitenin bu imkanindan faydalanamazsiniz.
Burda ulasim evet pahali; ama sehirler bölümlere(Stufe) ayrilir. Konaklama yapacaginiz yer dil kursuna yakin olursa aylik biletleri tercih edebilirsiniz. O zaman 60-70 euro ya aylik sehir ici ulasimini saglarsiniz. Baska sehirlere gitmek isterseniz ekstra bilet almak gerekir tabi. Belki dil kursundan alinan belgeyle "genc bileti" falan gibi kampanyali aylik biletlerde olabilir. Geldiginde bir DB a gidip detayli bi bilgi alabilirsin
Üniversitenin önerdiği kurslardan birine gidiyorum yani kurs ile bir anlaşması vardır diye düşünüyorum.Teşekkür ederim bilgilendirme için :)